Odbiór Techniczny - Na co zwrócić uwagę?

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Odbiór Techniczny - Na co zwrócić uwagę?

Postautor: Ten_Fajny » 17 sie 2016, 18:29

Witajcie
Przeszukałem forum i nie znalazłem takiego tematu stąd postanowiłem go stworzyć. Wiem wiem niektórzy mogą zarzucić że na ten temat może powiedzieć dużo "wujek google", lecz zaryzykuje i podyskutujmy. Końcem sierpnia czeka mnie takowa rzecz właśnie jak i zapewne wiele osób na tym forum.

I tutaj pada pytanie do osób co już coś takiego "przeżyły" :mrgreen:
Na co zwrócić uwagę przy odbiorze technicznym. Ile czasu poświęcić. Czemu dokładnie się przyjrzeć. Co przetestować?
Liczę na wypowiedzi z Waszego doświadczenia a nie wklejone z wujka googla. Jeżeli ktoś ma jakąś ciekawą historię związaną z odbiorem technicznym i ma czas opisać to miło by było.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji ;)
"Kto buduje - pracuje także dla swych dzieci, kto buduje dobrze - pracuje również dla swych wnuków, ale kto tworzy - pracuje dla wszystkich przyszłych pokoleń."
Awatar użytkownika
Ten_Fajny

Na forum od: 09 lip 2016, 8:00

Re: Odbiór Techniczny - Na co zwrócić uwagę?

Postautor: johny80 » 09 gru 2016, 9:14

z doświadczenia podpowiem, że warto pomierzyć pomieszczenia i sprawdzić kąty proste na scianach. Jeśli masz ogródek to tez go przemierz, bo jeśli m2 nie będą się zgadzać z tym co jest w planach t mozna się ubiegać o zwrot kasy ;)
Awatar użytkownika
johny80

Na forum od: 07 gru 2016, 13:23

Postautor: grande1970 » 09 gru 2016, 18:08

ale kotlet:)
grande1970

Na forum od: 17 sie 2016, 16:19

Postautor: johny80 » 11 sty 2017, 9:38

Jeszcze wpadło mi do głowy sprawdzenie instalacji, tzn tego, co miało być a co jest. U mnie np miał byc podłączony piec gazowy i ładnie wykończone te wszystkie przyłącza, a zastałem dziurę w ścianie i wystające kable. Zgłosiłem i zapianowali i zagipsowali to co brakowało. Ale oczywiście najpierw musieli przegadać swoje ;)
Awatar użytkownika
johny80

Postautor: kokobi » 11 sty 2017, 16:05

Ten_Fajny pisze:I tutaj pada pytanie do osób co już coś takiego "przeżyły" :mrgreen:
... Na co zwrócić uwagę przy odbiorze technicznym. Ile czasu poświęcić. Czemu dokładnie się przyjrzeć. Co przetestować? ...

W moim zyciu kupowalem 3 razy mieszkania. Na podstawie wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze nalezy sprawdzic doslownie wszystko a przynajmniej jak najwiecej w stosunku do zgodnosci z podpisana umowa, bo jest to w naszym interesie. Im bardziej bedziemy skrupulatni/dokladni, tym wiecej zostanie nam potem kasy w kieszeni. Usterki/zaniedbania mozna rowniez zglaszac w okresie gwarancyjnym. Jezeli sami nie jestesmy wtajemniczeni w sprawach technicznych, to dobrze jest miec przy odbiorze kogos z takimi kwalifikacjami, najchetniej inspektora/kirownika budowy/budowlanca.

Do glownych elementow kontrolnych przy odbiorze technicznym mieszkania od developera jest m.i. zgodnosc planow mieszkania/umowy ze stanem faktycznym, wizualny spacer po mieszkaniu, metraz zgodny z umowa, wszelkiego rodzaju instalacje np kablowe (TV/elektryczna), sanitarna, gazowa, grzewcza, wentylacyjna/kominkowa, okna/drzwi/szczelnosc, parapety, balkon/taras/plytki ceramiczne.
Waznym elementem kontrolnym, jest sprawdzenie jakosci wykonania robot budowlanych (wysokosc scian/piony/katy proste, podlogi/poziomy/spady) i uzytych materialow zgodnie z zawarta umowa.

Nie zapominajmy o kluczach do wszystkich drzwi/licznikow/skrzynki pocztowej/piwnicy/komorce/garazu/wspolnych pomieszczen oraz inspekcji ich przy odbiorze technicznym. Nie oszczedzajmy na czasie przy odbiorze technicznym a zaoszczedzimy w pozniejszym terminie nerwy, frustracje i kase 8-)
Awatar użytkownika
kokobi

Na forum od: 17 lut 2016, 9:31

Postautor: johny80 » 01 lut 2017, 10:46

Ja własnie przy odbiorze zrobiłem ten błąd, że chciałem wszystko szybko załatwić i nie sprawdziłem wszystkiego. Np ogródek mam mniejszy niż w planie, ale teraz to juz za późno na ubieganie się o jakieś zwroty. Klucze na szczęście wszystkie pasowały ;) chociaż też przy odbiorze nie zdążyłem sprawdzic dokładnie.
Awatar użytkownika
johny80

Wróć do Hyde Park