[ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2,3 (DROM)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: iamRZE » 18 lis 2016, 19:19

To działka pomiędzy pierwszym budynkiem, a ścieżką nad Wisłokiem, sama ścieżka też znajduje się na tej działce.
Obrazek
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: Pieczarkowy » 18 lis 2016, 20:31

To chyba żart jakiś...
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: Archis » 18 lis 2016, 21:10

Waśnie zastanawia mnie sensowność inwestycji na tej działce. Biorę pod uwagę fakt, że połowę działki zajmuje staw z florą i fauną będącą pod ochroną (bobry, ropuchy zielone i szare, które widziałem na własne oczy). Co powinno chyba wykluczyć całą działkę z wszelkich inwestycji. Jaki zatem jest sens wciskania drogiej inwestycji w taką w sumie niewielką działkę.

No już nie wspomnę, że inwestor dość niefajnie zachował się wobec nas mieszkańców deklarując, że jedyne inwestycje przez niego realizowane będą wzdłuż ul. Kwiatkowskiego.A wychodzi jednak co innego.

Jakby ktoś już miał informacje jak miałby ten blok wyglądać, niech nawet się skontaktuje ze mną na PW.

Dodam, że na stan z ubiegłego tygodnia działki są dalej w posiadaniu Gminy Miasta Rzeszów, co nie przesądza o powstaniu tego kolejnego bloku.
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: guaron » 18 lis 2016, 21:36

działka ma 74 ary według geoportalu więc nie taka mała i chyba kolego mylisz ją z inną bo na tej nie ma stawu no chyba że po ostatnim równaniu nie ma :) natomiast natura 2000 jest dopiero za ścieżka
Ostatnio zmieniony 18 lis 2016, 21:38 przez guaron, łącznie zmieniany 1 raz
guaron
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 18 lis 2016, 11:20

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: pisul » 18 lis 2016, 21:37

Teraz żeby kupić działkę rolną trzeba być rolnikiem. Deweloperzy przed zmianą prawa nakupowali spore tereny w RZ "na zapas". To że ktoś ma działkę nie oznacza wcale że zacznie na niej coś budować. A z tego co słyszałem od mieszkańców i ludzi pracujących tam na budowie jeśli kiedyś będzie Etap 3 to na działce 799 zaraz przy drodze. Niedawno też na tej działce koparka kopała prąd pod drogę. Do etapu 3?


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: pisul » 18 lis 2016, 21:57

Jeśli już powstanie etap 3 to w znacznej odległości w tym miejscu gdzie podnosili teren ziemią z parkingu podziemnego wcześniejszego etapu. Do działki 733/2 brak dojazdu. Po co budować drogę kilkusetmetrową jak można budować na 799 bez takich nakładów finansowych:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: Archis » 18 lis 2016, 22:00

Guaron patrzę na tą działkę codziennie z okna to mniej więcej wiem którędy granica przebiega. Tutaj tego nie widać najlepiej bo jest zarośnięte glonami. Jutro za dnia zrobię Wam zdjęcie z balkonu jak nie zapomnę i wrzucę panoramkę. Póki co przedstawiam mapkę z obrysem. (mam nadzieję, że je widać)


Obrazek
https://zapodaj.net/a588b4cef1e16.png.html


Więc trochę się działka zmniejsza. A to że Natury 2000 tutaj nie ma to wiem, nie zmienia to postaci rzeczy, że zwierzyna prawnie chroniona już jest.

Pisul a teren podnieśli na całym obszarze ponieważ jest on ogólnie przeznaczony pod zabudowę. Drom miał rzeczywiście do niech pierwszeństwo ale wepchał się Apklan i prywaciarze, którzy zwietrzyli interes. Więc teraz te działki są w rozsypce. Ta którą wspominasz jest już w posiadaniu innego dewelopera, który planuje tam zabudowę do celów publicznych. Póki co więcej nie mogę powiedzieć ale na pewno nie blok wielorodzinny.

UP.

Zgodnie z obietnicą

Obrazek

Działka 733/2 zaczyna się mniej więcej na prawo od lewego samotnego drzewa, a kończy prawie na krańcu fotografii z lewej strony. Staw dość wyraźnie się już odznacza, choć nie widać kanału o szerokości mniej więcej 1 m, miejscami szerszego. Głębokość też jest znaczna.
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: gragar » 19 lis 2016, 21:09

Archisku<<<a ta działka 733/2 i ten ten stawek o którym pisałeś , to to coś co widać między krzakami??? na zdjęciu.Zrób jeszcze parę zdjęć ,z perspektywy tego stojącego bloku , bo ciekawa jestem czy widać z tego miejsca wodę ,czy tylko łąki.A swoją drogą to już się pogubiłam gdzie ma być ten 3 etap .pewno i tak okaże się jeszcze kolejna alternatywa .....{3}.....))))))) :lol:
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: Archis » 19 lis 2016, 22:17

A no zdjęcie własnie z balkonu jest zrobione. Tylko, że to panorama jest więc trochę przekłamuje perspektywę. Stąd stawek wydaje się niepozorny, no ale jest. Sam staw jest w niecce jakieś 4 metry poniżej poziomu nasypu, więc z poziomu człowieka go nie widać, ale coś wykombinuję.

Zrobię jutro jakieś lepsze zdjęcia z innego balkonu i samego stawu.
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Bloki wielorodzinne Etap 1,2

Postautor: guaron » 20 lis 2016, 12:58

Archis dzięki Twojej focie nikt już stawu po ciuchu nie zasypie choćby w części :) ,w każdym razie dzieje się w temacie wkoło i wcześniej czy później ktoś coś zacznie niestety
guaron
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 18 lis 2016, 11:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości