[ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: Frodo907 » 17 wrz 2016, 16:16

Oby ta przebudowa poprawiła bezpieczeństwo i wygodę "wszystkich" uczestników ruchu, nie tylko samochodów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: pisul » 17 wrz 2016, 20:32

Powinni trochę tych zarośniętych działek przy Granicznej wykarczować i zrobić i od razu kawałek ścieżki rowerowej. Remontować ulice w tych czasach bez uwzględnienia ścieżek rowerowych? :evil:

... W przyszłym roku chcemy też przebudować ulicę Graniczną, która z Kwiatkowskiego łączy się ulicą Cichą. Na wysokości bloków i ogródków działkowych poszerzymy jezdnię i wybudujemy dodatkowy chodnik. Chodzi o to, aby samochody mogły się tutaj swobodnie mijać – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Przy okazji drogowcy zmodyfikują także sygnalizację świetlną. Dodatkowy sygnalizator ma ułatwić wjazd w aleję Powstańców Warszawy z ulicy Granicznej...


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: riko » 21 wrz 2016, 15:43

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... skret.html






RZESZÓW. Kontynuowane są roboty budowlane przy ul. Kwiatkowskiego. Wykonawca zadania – firma Strabag – buduje pas do skrętu w prawo.

Prace prowadzone są na odcinku od al. Powstańców Warszawy do ul. Cichej. Zakres robót uwzględnia budowę prawoskrętu z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. Powstający pas ma mieć szerokość 3 metrów. Jest to kontynuacja już istniejącego, krótkiego pasa do skrętu w prawo. Dodatkowo ekipa Strabag przygotuje 18 miejsc parkingowych i chodnik o szerokości 2 m. Przebudowane będą też istniejące zjazdy po lewej stronie drogi oraz oświetlenie uliczne, sieci energetyczne i teletechniczne.

Prace są realizowane dzięki finansowaniu ze środków unijnych.









Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: rafik » 23 wrz 2016, 17:50

Kilka miesięcy tamu zakończyli remont tego fragmentu ul.Kwiatkowskiego,teraz nagle sobie przypomnieli że trzeba dobudować prawoskręt i znów rozkopać ulicę co powoduje utrudnienia związane np. w ruchem wahadłowym.:lol:
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: pisul » 01 paź 2016, 17:39

Poszerzenie o dodatkowy pas zacznie się już od zatoczki autobusowej:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: riko » 03 paź 2016, 16:34

http://supernowosci24.pl/jeszcze-miesia ... kowskiego/






RZESZÓW. – Do 30 listopada potrwają prace przy ul. Kwiatkowskiego – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.
Inwestycję realizuje firma Strabag. Wykonawca buduje pas do skrętu w prawo z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. Prawoskręt jest kontynuacją istniejącego krótkiego pasa do skrętu w prawo. Do tego dochodzi budowa 18 miejsc parkingowych, chodnika o szerokości 2 metrów, przebudowa zjazdów po drugiej stronie ulicy oraz sieci energetycznej i teletechnicznej. Koszt budowy to ponad 1 mln 37 tys. zł.









Obrazek



Koledzy wiecie może jak to będzie z chodnikiem koło tego pierwszego bloku.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: bezczas » 10 lis 2016, 10:50

pisul pisze:Powinni trochę tych zarośniętych działek przy Granicznej wykarczować i zrobić i od razu kawałek ścieżki rowerowej. Remontować ulice w tych czasach bez uwzględnienia ścieżek rowerowych? :evil:


Spokojnie, pewnie ścieżki rowerowe zaczną robić w przyszłym roku. Tak dla zasady: jak co roku rozgrzebią drogę we wrześniu aby umilić jazdę mieszkańcom.
Chociaż może wcześniej wpadną na pomysł zrobienia zatoczki autobusowej na przystanku po drugiej stronie ulicy. Tak wiec ze ścieżką rowerową zaczekają pewnie do 2018.
bezczas
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 26 kwie 2016, 8:37

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: Witek_0000 » 18 sty 2017, 18:41

Prace już chwilę temu zakończone.
Poprawiło się coś w godzinach szczytu?
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: swiety » 01 mar 2017, 23:22

Przebudowa zakończona? Może ktoś strzeli kilka zdjęć dla formalności.

Przenoszę do zakończonych.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: bezczas » 01 mar 2018, 9:59

bezczas pisze:
pisul pisze:Powinni trochę tych zarośniętych działek przy Granicznej wykarczować i zrobić i od razu kawałek ścieżki rowerowej. Remontować ulice w tych czasach bez uwzględnienia ścieżek rowerowych? :evil:


Spokojnie, pewnie ścieżki rowerowe zaczną robić w przyszłym roku. Tak dla zasady: jak co roku rozgrzebią drogę we wrześniu aby umilić jazdę mieszkańcom.
Chociaż może wcześniej wpadną na pomysł zrobienia zatoczki autobusowej na przystanku po drugiej stronie ulicy. Tak wiec ze ścieżką rowerową zaczekają pewnie do 2018.


A jednak proszę państwa pomyliłem się, ścieżka rowerowa jeszcze poczeka. W tym roku rozgrzebią Kwiatkowskiego i jednak będą robić zatokę autobusową o której wspominałem. Na GUNB pojawiła się informacja o zadaniu pod tytułem: ""Rozbudowa publicznej drogi powiatowej Nr 1403 R klasy Z w Rzeszowie - ul. Kwiatkowskiego od km 0+020.45 do km 0+085.87 w ramach zadania inwestycyjnego pn: Budowa zatoki autobusowej przy ulicy Kwiatkowskiego" wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną"
W pierwszym momencie jak to zobaczyłem to się zdenerwowałem, że znowu drogę rozgrzebią, jak można to było zrobić przy okazji remontu w 2016. Z drugiej strony ucieszyłem się, że może ktoś w mieście czyta to forum i zobaczył mój post z pomysłem budowy zatoki autobusowej. Mam nadzieję, że nie przegapił wpisu o ścieżce rowerowej i w przyszłym roku wystartuje budowa owej :D
bezczas
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 26 kwie 2016, 8:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości