Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: kokobi » 03 mar 2016, 12:35

Po zasiedleniu prestizowych terenow preznie rozwijajacej sie okolicy przy Aleji Kopisto/ul.Podwislocze, duzo mieszkancow latem korzysta z terenow rekreacyjno-wypoczynkowych nad Wislokiem - Bulwary od Mostu Zamkowego do Mostu Lwowskiego :D
To wlasnie tam jest tylko kilka lawek i koszy na smieci, gdzie ciezko letnim wieczorem, mozna znalezc wolne miejsce do siedzenia, ale tez tam brakuje oswietlenia, chyba na calej dlugosci sciezek spacerowo-rowerowych po obu stronach Wisloka. Jest tam ciemno, glucho i niebezpiecznie w porze wieczorowej :?

Jedna z nieodzownych cech promenad, jest niewatpliwie oswietlenie. Co to za Bulwary, wizytowka miasta, gdzie nie ma zadnego oswietlenia :!: :oops:

Moze pieniadze z funduszy UE, jak nie w calosci, to chociaz moze w czesci moglyby ta inwestycje sfinansowac?
Pozdrawiam i do zobaczenia latem na oswietlonych Bulwarach Wisloka :D 8-)
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: kokobi » 18 kwie 2016, 11:33

Zaczal sie wlasnie sezon wiosennych spacerow i wycieczek rowerowych wzdloz Wisloka. Powyzszy temat jest jak najbardziej na czasie i dziwnym jest brak zainteresowania i komentarzy rzeszowiakow :( :o :idea:

Hello Rzeszow residents, wake up from winter lethargy :!: :!: :!: :oops: :lol:
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: Frodo907 » 18 kwie 2016, 18:32

Taka mentalność, jak coś mnie bezpośrednio nie dotyczy to co się będę angażował.
Jako historyk przypomnę taktykę Hitlera i politykę ustępstw państwa zachodnich.
Jadąc rowerem oświetlenie mam własne.
Ale nie powiem, coś dyskretnego i łagodnego mogło by się tam znaleźć.
Niestety podejrzewam że ratusz bardziej myśli o interesie deweloperów i wygodzie kierowców niż o rekreacji i wypoczynku mieszkańców.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: kokobi » 19 kwie 2016, 15:10

Frodo907 pisze:Taka mentalność, jak coś mnie bezpośrednio nie dotyczy to co się będę angażował.
Jako historyk przypomnę taktykę Hitlera i politykę ustępstw państwa zachodnich.
Jadąc rowerem oświetlenie mam własne.
Ale nie powiem, coś dyskretnego i łagodnego mogło by się tam znaleźć.
Niestety podejrzewam że ratusz bardziej myśli o interesie deweloperów i wygodzie kierowców niż o rekreacji i wypoczynku mieszkańców.



Masz troche dziwne podejscie do spraw ogolnospolecznych, nawet powiedzialbym egoistyczne, nie obrazajac ciebie :shock:
Jezeli kazdy z nas mialby taka sama filozofie zycia jak ty masz, to np lekarz moglby powiedziec, jestem sam zdrowy "to co się będę angażował" i leczyl innych :?: :arrow: :P
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: swiety » 19 kwie 2016, 22:20

Ja na problem braku oświetlenia wzdłuż Wisłoka zwracam uwagę od lat. Te tereny odwiedzają tysiące ludzi popołudniami i wieczorami. W okolicach olszynek panują egipskie ciemności, podobnie na drugim brzegu. Nie rozumie dlaczego przy budowie ścieżki na wschodnim brzegu nie wybudowano oświetlenia?
Miasto inwestuje grube miliony w podmokłe tereny na odludziu (park papieski) a Olszynki stoją zaniedbane, a mają ogromny potencjał (jak cały teren wzdłuż Wisłoka, który w przeciwieństwie do pseudo parku przy katedrze położony jest w centrum miasta). Proponuje przejść się w weekend nad zalew/lisią górę. Tam przewija się tysiące osób na godzinę.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: kokobi » 23 kwie 2016, 13:53

swiety pisze:...W okolicach olszynek panują egipskie ciemności, podobnie na drugim brzegu. Nie rozumie dlaczego przy budowie ścieżki na wschodnim brzegu nie wybudowano oświetlenia?
... Olszynki stoją zaniedbane, a mają ogromny potencjał (jak cały teren wzdłuż Wisłoka, który w przeciwieństwie do pseudo parku przy katedrze położony jest w centrum miasta). Proponuje przejść się w weekend nad zalew/lisią górę. Tam przewija się tysiące osób na godzinę.



@swiety jak na razie jest nas tylko dwoch, ktorzy zwracaja uwage od dawna na problem braku oswietlenia na sciezkach spacerowo-rowerowych wzdluz Wisloka po obydwoch stronach :( :?: :o

Sezon letni zbliza sie duzymi krokami. Zatetni znowu zycie wieczorami nad Wislokiem, ale niestety nadal bedziemy mieli "egipskie ciemności" i smutna atmosfere.

Czy tylko 2 osoby w Rzeszowie korzysta z tych terenow na wieczorne spacery/rowerowe wedrowki w okresie letnim :?: :?: :?:
Byloby nam milo spotkac tam rowniez i innych rzeszowiakow ;) :lol:

Zapraszamy nad Wislok :!: 8-)
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: Frodo907 » 23 kwie 2016, 22:09

kokobi pisze:
Frodo907 pisze:Taka mentalność, jak coś mnie bezpośrednio nie dotyczy to co się będę angażował.
Jako historyk przypomnę taktykę Hitlera i politykę ustępstw państwa zachodnich.
Jadąc rowerem oświetlenie mam własne.
Ale nie powiem, coś dyskretnego i łagodnego mogło by się tam znaleźć.
Niestety podejrzewam że ratusz bardziej myśli o interesie deweloperów i wygodzie kierowców niż o rekreacji i wypoczynku mieszkańców.



Masz troche dziwne podejscie do spraw ogolnospolecznych, nawet powiedzialbym egoistyczne, nie obrazajac ciebie :shock:
Jezeli kazdy z nas mialby taka sama filozofie zycia jak ty masz, to np lekarz moglby powiedziec, jestem sam zdrowy "to co się będę angażował" i leczyl innych :?: :arrow: :P


Źle mnie zrozumiałeś, pisałem to ironicznie. Nie wiem jakiego emotikona mam w tedy dać by zostać dobrze zrozumianym.
Dosłownie czytaj tylko dwie ostatnie linijki.
Też jestem za oświetleniem tych terenów, tylko żeby nie były to nachalne sodówy, a jakieś klimatyczne oświetlenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: kokobi » 25 kwie 2016, 18:01

Frodo907 pisze:
... Źle mnie zrozumiałeś, pisałem to ironicznie. Nie wiem jakiego emotikona mam w tedy dać by zostać dobrze zrozumianym.
Dosłownie czytaj tylko dwie ostatnie linijki.
Też jestem za oświetleniem tych terenów, tylko żeby nie były to nachalne sodówy, a jakieś klimatyczne oświetlenie.



Ja tez zartowalem. Bardzo mnie ta twoja informacja ucieszyla :D i cieszy fakt ze teraz sie poprawnie rozumiemy :lol:

W takim razie i tym ukladzie jest nas teraz juz 3 (trzy) osoby, ktore chetnie widzialyby, ciekawe "jakies klimatyczne oswietlenie" omawianych terenow :)
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: PzD91 » 09 maja 2016, 22:32

Może zgłosimy jakieś pismo/projektu, żeby miasto coś z tym zrobiło, bo faktycznie ciemno aż strach, a rzeczywiście nad Wisłokiem są tłumy ludzi a sezon dopiero się zaczyna.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oswietlenie Bulwarow - okolice Mostu Zamkowego

Postautor: david22pl » 11 maja 2016, 17:19

Małą część waszego planu już ktoś wziął w swoje dłonie ;)
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... e,9945932/
david22pl
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 09 mar 2016, 16:44

Następna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości