[ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

[ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: Kognakus » 26 cze 2014, 23:49

Inwestor: SGL DEWELOPER - FIRMA OMEGA s.c.
Nowe mieszkania w Rzeszowie przy ul. Strzelniczej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Materiały ze strony dewelopera
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: wojtellod » 26 kwie 2015, 12:42

Proponuję przenieść do działu: Budowa bo inwestycja już w realizacji :)
wojtellod
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 109
Na forum od: 16 paź 2014, 9:57

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: Sindus » 12 wrz 2015, 19:27

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: tnt1200 » 21 paź 2015, 10:30

Witam,

czy ktoś ma więcej informacji o tej inwestycji ? Czy są na forum osoby które kupiły mieszkania od tego dewelopera (Przy Krakowskiej, Zalesie Park 1 i 2, ew. będące w realizacji Kamienne Ogrody)?

Co sądzicie o tej okolicy, rozwiązaniach jakie mają być zastosowane (materiały, sposób ogrzewania, itd). ?
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: tnt1200 » 29 paź 2015, 14:12

Nikt się nie wypowie?

Pojawiło się parę zdjęć w galerii developera : http://mieszkaniastrzelnicza.pl/galeria/
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: kank » 20 lis 2015, 19:13

Witam,
Rozmawiałem z majstrem na budowie i powiedział, że prace idą dobrze. Szacowany czas na oddanie bloku pod wykończenie to sierpień/wrzesień 2016 r. Wszystko wygląda ok na budowie. Prace trwają cały czas. Jeden blok (A) już stoi a drugi (B) rośnie.
Co do tej kotłowni gazowej to ponoć w Polsce jest to już stosowane i ludzie nie narzekają. Ponoć jest taniej lub podobnie cenowo jak w przypadku piecyków w mieszkaniu, ponoć... Co do okolicy - bardzo fajna, moim zdaniem jedna z najlepszych miejscówek w Rzeszowie (oczywiście zależy kto gdzie pracuje itp.). Blisko przystanki, sklepy i inna infrastruktura. Dla mnie osobiście plusem jest brak opłat za miejsce parkingowe czy jakieś garaże podziemne co czasem stanowi 10% wartości mieszkania, duży plus to też dość duże komórki lokatorskie i oddalenie od jakiejś głównej ulicy (cisza i spokój).
kank
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 20 lis 2015, 19:00

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: krikol » 19 sty 2016, 16:46

Witam.
Ja zakupiłem mieszkanie w bloku "A" tejże inwestycji,więc chciałbym napisać co nieco zainteresowanym zakupem.
Zdecydowałem się ze względu na ciekawą lokalizację-miejsce spokojne,nasłonecznione,stok południowy. Nie jest to typowe blokowisko, jedynie dwa niewysokie bloczki ,teren ogrodzony-z własnym parkingiem,więc bardzo kameralnie.
Od strony zachodniej jest teren wojskowy, po byłej strzelnicy.Oczywiście obowiązuje tu już od dluzszego czasu zakaz strzelania :D .
Blisko mamy również do ,już kultowego, kopca ,gdzie można chodzić na spacery.Dalej na zachód są rozległe pola byłego PGRu,a między nimi dróżka ,którą można dojść na "Pustki".
Mnie urzekło mieszkanie,które jest bardzo ustawne,posiada duży taras i co bardzo wazne dla mnie- niczym nie ograniczony widok na zachód słonca:)
Jeśli chodzi o infrastrukturę to są bardzo blisko przystanki mpk, sklepik spozywczy,nieopodal delikatesy Centrum,Real-Bi1 ,żłobek,2 przedszkola,szkoła podstawowa na Staroniwie i przy BŁ. Karoliny .
Jeśli chodzi o czynsz,to najprawdopodobniej bloki przejmie "SM Projektant". O szczegóły warto zapytać panią Lasko- bardzo miła i kontaktowa osoba.
Co by tu jeszcze napisać...
Za mieszkanie wpłaca się w chyba siedmiu ratach,uprzednio podpisując umowę deweloperską u pani notariusz.
Na budowę można śmiało przyjść,jest tam kierownik -pan Robert,zawsze chętnie pokaże co i jak.
Ja byłem własnie w zeszłym tygodniu . Teraz prowadzone są prace instalacyjne.
Budowę prowadzi firma "Omega" ,która jest własnością dewelopera. Wygląda to wszystko bardzo solidnie, profesjonalnie.
Nic mi więcej nie przychodzi do głowy,więc jak ktoś ma pytania,to pisać:)
krikol
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 19 sty 2016, 15:56

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: tnt1200 » 20 sty 2016, 15:25

Ja również przy wyborze mieszkania kierowałem się wieloma wymienionymi przez Ciebie czynnikami (lokalizacja, niska zabudowa, duże tarasy).
Dzięki uprzejmości Pana Kierownika, miałem okazję zobaczyć jak wygląda taras od strony zachodniej w budynku A. Muszę przyznać że zarówno jego wielkość jak i widok - robią ogromne wrażenie.

Czy jesteś już po podpisaniu umowy deweloperskiej?
Czy terminy odbioru jednego i drugiego budynku są podobne?
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: krikol » 20 sty 2016, 16:35

Tak,umowę podpisałem już ok. trzy miesiące temu.
Według harmonogramu w tej umowie termin zakończenia stanu wykończeniowego obu bloków to 31.08.2016. W rozmowie z kierownikiem budowy dowiedziałem się,że dzięki sprzyjającej pogodzie uda się prawdopodobnie zakończyć budowę wcześniej, co cieszy.
Z ciekawostek dodam,że w budynkach stosują akustyczne-wygłuszające ścianki między mieszkaniami, okna i drzwi o dobrej izolacji cieplnej, wentylację mechaniczną lub hybrydową.Ogrzewanie i ciepła woda z kotła kondensacyjnego - według tego co znalazłem w sieci ,napewno wygodne i oszczędne,a jak się sprawdzi -zobaczymy. Mogliby jednak zamiast domofonu zastosować wideodomofon, jak to robi obecnie np.tani Projektant .Za to mały minus.
No,chyba,że jeszcze to poprawią.
Z tego co wiem to teren zachodni nie zostanie sprzedany przez wojsko,więc duży atut w postaci zielonej przestrzeni widocznej z tarasów i za oknami.
Praktycznie bloczki oddzielają dziki teren ,gdzie często można zauważyć biegające sarny ,od typowego przedmieścia,więc jakby połączenie zamieszkania na wsi i w mieście, co mi odpowiada.Dojazd wydaje się również w porządku- z czterech kierunków.
Ważne również dla mnie było,że nie będzie to mieszkanie w bloku na terenie otwartym,wśród wielu innych bloków , ale zamknięty kompleks , co zapewnia kameralny klimat mieszkania.
W moim mieszkaniu w tej chwili robią instalację elektryczną. Ja wprowadziłem kilka zmian ,jeśli chodzi o ścianki działowe i układ w łazience.

tnt1200 ,napisz,czy się zdecydowałeś na zakup w tej inwestycji, . w którym bloku i od której strony okna,ew.taras?
krikol
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 19 sty 2016, 15:56

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Postautor: tnt1200 » 22 sty 2016, 14:17

Bardzo się cieszę z faktu, że pojawił się na forum ktoś, z kim można podyskutować o tej inwestycji.

Wybrane przeze mnie mieszkanie będzie znajdowało się w budynku B, podobnie jak Twoje - od strony zachodniej.

Co do terminu oddania mieszkań – pogoda rzeczywiście dopisuje, czasu jest sporo więc powinni się spokojnie wyrobić do końca sierpnia.

Co do widoku z okiem, również mam nadzieję, że pozostanie on niezmącony przez jak najdłuższy czas, z tym że nie nastawiałbym się że nic tam nie powstanie. Niewątpliwym plusem jest fakt, że to wojskowy teren.

Co do zmian – jak to wyglądało w praktyce ( chodzi mi o przychylność oraz o koszty), ponieważ nasłuchałem i naczytałem się już, że nie jest to zawsze taka prosta i bezproblemowa sprawa.

Swoją drogą, pomimo braku praktycznie jakiejkolwiek reklamy (jedno biuro zamieściło parę ofert w sieci), wolne mieszkania jakie zostały w ofercie to praktycznie mieszkania najmniejsze (poniżej 40 m) oraz kilka największych. Cała reszta już zarezerwowana.
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości