Strefa płatnego parkowania

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: swiety » 06 sty 2016, 12:00

parawan pisze:z innych reperkusji - 13:30 parking w galerii rzeszow wypelniony po brzegi. sadze, ze na dluzsza mete wlasciciel moze wprowadzic oplaty dla parkujacych powyzej np 3 godzin, tak jak ma to miejsce chocby w warszawskiej galerii mokotow. jedynym problemem wydaja sie strome wyjazdy z obiektu.


Dziwie się, że jeszcze nie wprowadzili opłat. Wystarczy postawić 2 maszyny do wydawania biletów na wjeździe i tyle, pierwsze godzina za darmo. Parking przed apartamentami zamkowymi już jest przygotowany na pobór opłat (1h za darmo).
Parking pod Grafiką też jest spory i darmowy - ciekawe jak długo.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Kristoff » 06 sty 2016, 13:57

Gdyby w Rzeszowie była rozwinięta sieć parkingów P&R to i ja chętnie przesiadłbym się w mpk. No i do tego oczywiście taktowane odjazdy autobusów do centrum i w najbardziej uczęszczane miejsca. Z placu wolności dostaniemy się prawie wszędzie. Ale no trzeba odrobinę pomyśleć... Wtedy by to wszystko miało sens.
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: riko » 06 sty 2016, 15:17

http://supernowosci24.pl/parkomat-pozarl-pieniadze/


RZESZÓW. Sprawdziliśmy, jak działa Strefa Płatnego Parkowania, a także zapytaliśmy mieszkańców, co sądzą na jej temat.
Przejeżdżając przez centrum Rzeszowa kierowcy mogą odczuć zmniejszony ruch samochodów. Zastanawiające jednak jest, czy to zasługa strefy, czy też trwającej do 7 stycznia przerwy świąteczno-noworocznej. Niestety, część mieszkańców wjeżdżając do centrum w poniedziałek, tj. pierwszy dzień, od kiedy strefa zaczęła działać, odczuła po kieszeniach stratę pieniędzy.
Panujący od kilku dni mróz daje się we znaki nawet parkomatom. Jeden z nich w godzinach przedpołudniowych przy ul. Słowackiego naprzeciwko Elektromontażu, odmówił posłuszeństwa. - Wrzuciłem 4 zł, parkomat pożarł moje pieniądze i nie wydał mi biletu. Nie wiem, co mam teraz zrobić – mówi pan Sebastian. – Jestem przedstawicielem handlowym, za chwilę jadę w inne miejsce, w podstrefie II, gdzie również zapłacę około 4 zł, bo samochód będę musiał pozostawić na dłużej w jednym miejscu. Zaczynam się obawiać, że również i tym razem nie wyda mi biletu – dodaje.
Co należy zrobić, kiedy parkomat pobierze opłatę a nie wyda biletu? – Najlepiej jest zadzwonić pod numer alarmowy, który naklejony jest na każdym parkomacie – informuje urzędnik z Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie. – Pracownik, który się zgłosi poinstruuje, co należy zrobić dalej – tłumaczy.
Pogoda negatywnie wpłynęła również na tablice informujące kierowców o wolnych miejscach parkingowych znajdujących się w najbliższej okolicy. Promienie słoneczne padające na tablicę znajdującą się przy moście Zamkowym, uniemożliwiły odczytanie zawartych na niej informacji.

W Strefie Płatnego Parkowania parkują również ci, którzy nie mają o niej zielonego pojęcia. – Przyjechaliśmy do lekarza. Zauważyłem, że na chodniku stoi skrzynka, ale nie wiedzieliśmy, że w Rzeszowie obowiązuje strefa. Jestem tym trochę zszokowany, bo gdybym stanął trochę dalej i nie zauważył parkomatu, podczas kontroli zapłaciłbym karę – mówi Paweł Majchrowicz z gminy Czarna Łańcucka.
Motocykliści też zapłacą
Parkując motocyklem w centrum miasta musisz liczyć się z opłaceniem postoju według stawek przypisanych danej podstrefie. Gdzie w takim razie motocyklista powinien umieści bilet, skoro kierowca wkłada go za szybę samochodu? – Kontrolerzy są w stanie sprawdzić, czy motocyklista opłacił postój. Wystarczy sczytać numery rejestracyjne motocykla. Jeżeli opłata za postój została uiszczona, kontroler będzie miał to zapisane w systemie – wyjaśnia pracownik MATiP.
Po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania, samochodami po brzegi wypełnił się dwupoziomowy parking znajdujący się nieopodal hali Podpromie. – Wolę zaparkować tu, niż płacić za postój w centrum – mówi pani Halina, mieszkanka Zwięczycy. Również parking znajdujący się tuż przy hali Podpromie w poniedziałek był całkowicie zapełniony.
O wolnych miejscach w centrum informował nas pan Witold, mieszkaniec ul. Mochnackiego. – Zauważalne są zmiany. W godzinach przedpołudniowych ciężko było tutaj znaleźć wolne miejsce – mówi. Jednak w tym momencie ciężko jest ocenić, czy jest to zasługa strefy. Obecnie w Rzeszowie nie ma większości studentów, a także mieszkańców, którzy w dalszym ciągu korzystają z przerwy świąteczno-noworocznej.

Agata Flak



Obrazek

Pogoda negatywnie wpłynęła na tablice informujące kierowców o wolnych miejscach parkingowych znajdujących się w najbliższej okolicy. Słonce padające na jej wyświetlacz uniemożliwiło odczytanie zawartych na niej informacji.

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: resov » 10 sty 2016, 23:03

Chyba już można przenieść do zrealizowanych. :arrow:
Awatar użytkownika
resov
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 30 lis 2014, 19:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Frodo907 » 11 sty 2016, 9:26

A może jednak z powrotem do realizowanych?
Kolejne zmiany.
Totalny brak konsekwencji.
Jaki prywatny inwestor w tej sytuacji wybuduje prywatny parking?
Strefa płatnego parkowania nam się skurczy. 350 bezpłatnych miejsc w centrum
Artur Gernand
11.01.2016 07:00

PATRYK OGORZAŁEK

Zobacz zdjęcia (5)

Kilka parkingów w ścisłym centrum Rzeszowa, m.in. ten przy ratuszu oraz przy budynku Elektromontażu, znów mają być darmowymi. Dlaczego? - Prezydent uznał, że w centrum miasta potrzebnych jest jednak więcej darmowych miejsc postojowych - mówi Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Strefa płatnego parkowania została wprowadzona zaledwie kilka dni temu. Do stolicy Podkarpacia powróciła po ponad dziesięciu latach przerwy. Już pierwszego dnia w śródmieściu można było zaparkować bez jakiegokolwiek problemu.

Strefa dała śródmieściu oddech [KOMENTUJE ARTUR GERNAND]


Pękający dotąd w szwach parking przy ratuszu świecił pustkami. Bez problemów można było też znaleźć miejsce na innym sporym parkingu przy ul. Słowackiego - przy siedzibie Elektromontażu. Z tym parkingiem związana była jednak pewna zagadkowa sprawa. Przy Słowackiego znajdował się drogowskaz z napisem "parking bezpłatny". Wskazywał właśnie na parking przy Elektromontażu. Został ustawiony przed wprowadzeniem strefy i nie zniknął przed dniem, w którym wprowadzono opłaty za parkowanie. Zwrócił na to uwagę jeden z rzeszowian, który zadzwonił do redakcji "Wyborczej". - Niby ten parking miał być płatny, ale jest strzałka mówiąca, że tak nie jest. Ale nie tylko to jest dziwne. Drogowskaz widziałem bodaj we wtorek rano. Po kilku godzinach, gdy przejeżdżałem ze Słowackiego, już go nie było. A najlepsze jest to, że następnego dnia znów go zobaczyłem. Jakieś czary? Kto i dlaczego wyprawia jakieś cuda z tym znakiem? I czy ten parking jest rzeczywiście płatny? Bo te "strzałkowe" czary-mary pokazują, że chyba jest tam jakiś problem - zastanawiał się rzeszowianin.

O wyjaśnienie poprosiliśmy Jerzego Tabina, szefa MATiP-u, miejskiej jednostki odpowiadającej za wdrożenie i administrowanie płatną strefą. Tabin nie ukrywał, że znak w ubiegłym tygodniu został usunięty, a następnie na jego polecenie powrócił. Ale szczegółów tych decyzji nie chciał zdradzać. - W ratuszu prowadzone są pewne rozmowy dotyczące parkingów. Być może zapadnie dobra decyzja dla mieszkańców - powiedział tajemniczo szef administracji parkingów.

Decyzja rzeczywiście zapadła w piątek po południu. W ścisłym centrum Rzeszowa przybędzie bezpłatnych miejsc postojowych. - Podjąłem decyzję o tym, że niektóre parkingi w centrum będą bezpłatne - powiedział "Wyborczej" Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Te parkingi to wspomniany już przy Elektromontażu, na którym jest 70 miejsc postojowych, sąsiadujący z ratuszem - 40 miejsc, przy Pułaskiego (w sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) - 90 miejsc, przy Szpitalnej i Wierzynka - 20, Okrzei (pomiędzy budynkiem urzędu miasta a Wojewódzkim Domem Kultury) - 30, Bożniczej - 60, Fredry - 40. Razem daje to 350 miejsc postojowych, za które nie trzeba będzie płacić.

Od kiedy? - Być może już od poniedziałku. Jest to zależne od tego, czy firma, która wykonuje na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg znaki drogowe, zdąży je do tego dnia wykonać i zamontować. Parkingi staną się bezpłatne, gdy pojawi się przy nich odpowiednie oznakowanie - tłumaczy dyrektor Tabin.

Strefa płatnego parkowania powstała w Rzeszowie po to, aby zniechęcić część kierowców do wjazdu do centrum. Przekształceniem 350 płatnych miejsc postojowych w darmowe zachęci się kierowców do wjeżdżania do śródmieścia. - Specjalnie nie naciskałem na stworzenie tej strefy. Wymusił ją projekt unijny. Te dodatkowe bezpłatne miejsca parkingowe są potrzebne. Będzie ich i tak o wiele mniej niż tych płatnych. Tę decyzję podjąłem z myślą o mieszkańcach, by mieli trochę tych darmowych miejsc. Strefa nie ma przynosić strat, ale nie chcę na ludziach zarabiać - mówi prezydent Ferenc.

Cały tekst: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... z3wuzcW6JT
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: khedron » 11 sty 2016, 11:20

Totalny brak konsekwencji. Opinia i postawa ratusza jak chorągiewka na wietrze. A szkoda, bo wróciłem w weekend do Rzeszowa i przeżyłem totalny szok. Moim małym marzeniem i cywilizacyjną wisienką na torcie będzie zamknięcie ruchu dla paru ulic w ścisłym centrum. Ale obawiam się, że to marzenia ściętej głowy.
khedron
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 23 lis 2015, 14:42

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Ben » 11 sty 2016, 13:37

Mam pewną teorię, odrobinę spiskową.
Strefa musiała zostać wprowadzona, by otrzymać dotację na program transportowy. A że nasz Prezydent zwolennikiem płatnej strefy nie jest, a ponad wszystko uwielbia samochody, teraz powoli zaczyna się z niej wycofywać. Małymi krokami, aż za kilka-kilkanaście miesięcy o płatnych miejscach zapomnimy całkiem, albo zostanie ich garstka.
Kto wie czy za jakiś czas podobny los nie spotka buspasów.
Całe założenie programu transportowego, czyli próba przerzucenia ruchu osobowego na komunikację publiczną, okazuje się fiaskiem. W centrum wciąż królować będą samochody. Nie tak to miało wyglądać. Po całym programie pozostaną nam nowe autobusy i kilka dróg, ale chyba nie tylko o to w tym chodziło.
Zastanawiam się jeszcze, co się stało z szumnie zapowiadaną rewolucją w rozkładach jazdy autobusów? Krótsze trasy, taktowość, punty przesiadkowe? Jeśli mnie pamięć nie myli, pierwsze plany zakładały wprowadzenie tego w 2013 roku, może w 2014. Teraz się już o tym nawet nie mówi. Wielka szkoda.
Ben
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 10 lip 2014, 17:46
Lokalizacja: B4

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Kristoff » 15 sty 2016, 11:46

Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Frodo907 » 15 sty 2016, 23:44

Z propagandowego filmu aż tryska cynizmem i hipokryzją.
Na stronie internetowej Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów utworzono zakładkę „Mapa zajętości SPP” (matip.ires.pl) gdzie można sprawdzić jakie idiotyzmy wyświetlają tablice:
Ul.Targowa (w kierunku ul. Szopena) tablica wskazuje kierunek do ul. Słowackiego w lewo czyli na kolorowy most.
Ul. Piłsudskiego za mostem (w kierunku centrum) tablica wskazuje kierunek do ul. Asnyka w lewo czyli w stronę ul. Targowej a na Sobieskiego prosto czyli dalej w kierunku ul. Piłsudskiego

żeszuf stolica imitacji…

Cały tekst: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... z3xLsSxht5

Cytat z forum pod artykułem w GW. I na dodatek całkowicie zgodny z prawdą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: riko » 18 sty 2016, 17:08

http://rzeszow-news.pl/gdzie-za-parkowa ... zaplacisz/


Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie, która zarządza płatną strefą, opublikowała listę ulic, które nie mają statusu dróg publicznych. W związku z tym na tych ulicach od kierowców nie są pobierane opłaty za postój.
Lista ulic
1. Kasprowicza
2. Konarskiego
3. Kręta
4. Dymnickiego
5. Alsa
6. Dekerta
7. PCK
8. Słoneczna
9. Zamknięta
10. Szpitalna
11. Ligęzy
12. Przesmyk
13. Tetmajerów
14. Długosza
15. Łokietka
16. Hoffmanowej (na odcinku od ul. M Mochnackiego do ul. W. Łokietka).
17. Poniatowskiego
18. Plac Śreniawitów
19. Skwer im. J.S. Kotowicza
20. Skwer im. Ks. Inf. W. Bala
Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie została uruchomiona 4 stycznia. Niedawno, decyzją prezydenta Tadeusza Ferenca, w centrum miasta wyznaczono 7 parkingów, gdzie kierowcy nie płacą za parkowanie.
Płatna strefa działa od poniedziałku do piątku (dni powszednie) od godz. 9:00 do 17:00.
Za pierwszą godzinę parkowania w podstrefie niebieskiej kierowcy płacą 2 zł, za drugą 2,4 zł, za trzecią 2,8 zł, za czwartą 2 zł. Każda kolejna również 2 zł. Godzina za parkowanie w podstrefie pomarańczowej wynosi 1,5 zł.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości