Opłaty przy odbiorze mieszkania

Miejsce publikacji ogłoszeń i pytań związanych z Rzeszowem i okolicami

Opłaty przy odbiorze mieszkania

Postautor: Kolesław » 03 wrz 2016, 13:32

Czy to normalne, że deweloper podczas odbioru mieszkania życzy sobie zapłaty za prąd, wodę i śmieci które będą wywożone podczas wykańczania mieszkania? Jeśli tak to jaka to była kwota w Waszych przypadkach? Moim zdaniem 450 zł które chce ode mnie mój deweloper to małe zdzierstwo...
Kolesław
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 101
Na forum od: 04 maja 2016, 17:37

Re: Opłaty przy odbiorze mieszkania

Postautor: matemas » 05 wrz 2016, 14:53

Na jakiej podstawie deweloper może żądać takiej opłaty? Czy przed podpisaniem umowy byłeś informowany o takich kosztach? Zastanawia mnie czy można się nie zgodzić na zapłatę?
matemas
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 20 kwie 2016, 7:14

Re: Opłaty przy odbiorze mieszkania

Postautor: django » 12 wrz 2016, 21:18

słuchaj jeżeli jak zwykle w wyniku jakichś opóźnień, przeważnie developera/wykonawcy, zaczynasz wykańczać mieszkanie i korzystasz z prądu/wody z budowy to trudno żebyś miał to gratis. Dopóki nie podpiszesz umowy na dostawę energii, lub nie będziesz mógł pobierać wody ze swojej instalacji w mieszkaniu to inwestor ma prawo od ciebie żądać opłaty. Nic nie ma za darmo. No chyba że twoja umowa mówi jasno że powinieneś mieć już dostęp do mediów to wtedy możesz go cisnąć że nie dotrzymał umowy i żądać bezpłatnego dostępu do mediów.

Ze śmieciami z budowy to troche inny temat. do kubłów z frakcją suchą ich raczej nie wrzucisz, musi być osobny kontener, a jego wywóz też kosztuje.
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: Opłaty przy odbiorze mieszkania

Postautor: e-portalbhp.pl » 12 paź 2016, 10:19

Przy odbiorze mieszkania tym bardziej od dewelopera spisujesz wszystkie liczniki (woda, c.o.) i od tego momentu płacisz wg licznika.
Prąd - udajesz się do zakładu energetycznego podpisujesz umowę i przychodzą Ci założyć licznik i sam płacisz za zużyty prąd.
Tyle w temacie.

Śmieci - jak jest deweloper ok to powinien podstawić kontenery na remontowe wykończenia.
e-portalbhp.pl
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 23 cze 2016, 18:43


Wróć do Ogłoszenia i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość