Szmatki,dodatki i inne dekoracje.

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Szmatki,dodatki i inne dekoracje.

Postautor: Ania1 » 14 lis 2018, 11:54

Każdy ma inną wizję swojego mieszkania,w internecie aż kipi od różnych zdjęć domów jak z katalogu.
Tylko chodzi o to,że to wszystko w większości takie zimne,sztuczne,nie do zamieszkania.

Chciałabym żebyśmy w tym wątku wymieniali się takimi swoimi pomysłami na różne dekoracje,na łączenie kolorów,elementów,na zdjęcia czegoś co sami wymyśliliśmy,zrobiliśmy lub nie kupimy tego w sklepie.

Przykład:(niestety zdjęcia nie mam) ale napiszę świetny pomysł na wieszak na kurtki do przedpokoju.Widziałam u znajomych.Na ścianę przymocowali deski,do nich haczyki i gotowe.Tańsza wersja ze zwykłymi panelami i mamy wieszak za parę zł a nie za 5 stów.

Moje nowe mieszkanie planuję urządzić w stonowanych kolorach biel,czerń i szarości.Ale żeby to nie było wszystko takie mdłe,to ożywię dodatkami.Do biało popielatego salonu wrzucę np.kolorowy dywan.

Mam też pytanie.Są podobno takie firany,które w dzień przepuszczają światło a po zmroku działają jak zasłony.Wtedy tych drugich się już nie wiesza tylko na pojedynczym karniszu sama ta firanka.Ma ktoś? Rzeczywiście taka firanka działa jak zasłona i wieczorem z zewnątrz nie widać co kto ma w mieszkaniu?

Czekam na Wasze pomysły,inspiracje :)
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: Szmatki,dodatki i inne dekoracje.

Postautor: MaciekContii » 15 lis 2018, 12:00

A propos- firanek^^, to chyba chodzi o takie rozwiązanie jak na filmiku, a więc ciekawe połączenie firanek/zasłon z formą żaluzji pionowych, bo nie podejrzewam, aby jakaś tkanina zmieniała swoje właściwości.

https://www.halfpriceblinds.com.au/shee ... lection-10
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Szmatki,dodatki i inne dekoracje.

Postautor: Ania1 » 15 lis 2018, 15:58

Właśnie to nie chodzi o to o czym napisałeś.Nic z tych rzeczy,ani to nie są zasłony ani żadne rolety,tylko właśnie firany.
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa,za jakiego ta firana jest materiału,ale tak właśnie jest.

Rozmawiałam ostatnio nawet z panią z salonu Eurofirany i potwierdziła mi,że kiedyś na jakichś targach były takie firany ale nie pamięta już jaki to był producent i skąd.Oni nie mają tego w ofercie niestety ale obiecała,że zagłębi się w temat i poszuka.W necie nic sama niestety nie znalazłam.
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: Szmatki,dodatki i inne dekoracje.

Postautor: domiiiniika » 27 cze 2019, 15:06

Ja mam dylemat jak urządzić dom. Z jednej strony chciałabym ładne białe mebelki i jasne ściany, a z drugiej meble z ciemnego drewna w stylu ludwikowskim. I teraz nie wie, biała kolorystyka mi się bardzo podoba, ale boje się żeby nie wyszło zbyt szpitalnie, a ciemne drewno daje taki ciepły klimat i aż przyjemniej się siedzi w domu.
Wy jak myślicie?
domiiiniika
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 25 cze 2019, 12:04


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości