Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: peter » 29 paź 2018, 1:34

Ewidentnie galeria zaczyna miec problem 2 razy podobny przypadek w przeciegu paru miesiecy cos tu juz zaczyna nie grac. Zazwyczaj okres gwarancji wykonawcow to 5 lat galeria 6 bedzie lada dzien konczyc i zaczynaja sie problemy. Jedna rzecz mi sie przypomniala jak w 2013r znany polski jasnowidz Jackowski bedac w rzeszowie powiedzial ze w galeri dojdzie do katastrofy pare lat mija i faktycznie albo zbieg okolicznosci no albo faktycznie poczul ze cos tam jest nie tak.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1294
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Adamerio » 29 paź 2018, 17:52

Jak dla mnie temat we wszystkich mediach został wyolbrzymiony od maximum(większe zniszczenia były w Heliosie) - to nawet nie był "pełny" podwieszany sufit tylko jakaś kratownica...
Obrazek
Przypomnę też fakt o którym część osób zapomina - lokale urządzali inni podwykonawcy, a nie firma która stawiała główne ściany fundamenty galerii.
Opcje są dwie:
-osoby które mocowały tą konstrukcję zaoszczędziły na materiałach, mocowaniach itd.
-ktoś zawiesił np. jakiś baner/ ozdoby i konstrukcja po X dniach nie wytrzymała obciążenia.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Ania1 » 22 lis 2018, 21:45

Słyszałam,że wszystkie dziewczyny pracujące w Szachownicy zwolniły się z pracy w obawie,że sytuacja się powtórzy.Widziałam gdzieś w necie zdjęcia,które ktoś zrobił.Było na nich widać popękane ściany na zewnątrz galerii.Tylko patrzeć co się znowu zawali.

A tak w temacie,ogólnie obojętne jest mi czy sklepy są czynne w niedzielę czy nie.Raczej nie robię w ten dzień zakupów choć nie powiem,że mi się nie zdarza.Podejrzewam,że gdybym sama miała stać za ladą w niedzielę,to byłabym w stu procentach za zakazem.Kiedyś sklepy były zamknięte i jakoś się żyło.Zrobiło się zakupy w sobotę do południa a potem w mieście cisza i spokój aż do poniedziałku.
A dziś?
Przed zamkniętą niedzielą kolejki w sobotę w sklepach do 21-ej a od już piątku takie korki że szok.
Jednym słowem paranoja :lol:
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: dStan » 23 lis 2018, 10:20

Kiedyś ludzie nie mieli samochodów, przemieszczali się na koniach i też "jakoś się żyło". Odwoływanie się do przeszłości w takim kontekście jest strasznie słabe.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Ania1 » 23 lis 2018, 12:05

Słabe jest raczej Twoje porównanie samochodu z koniem.Bo o ile bez auta dziś ciężko się obejść,o tyle bez zakupów człowiek w niedzielę przeżyje.
Nie lepiej tym samochodem pojechać z rodziną na niedzielną wycieczkę niż bezmyślnie włóczyć się po galeriach,Lidlach itp?
Nie wierzę,że nie jest się w stanie w ciągu tygodnia wygospodarować trochę czasu na zakupy.
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: dStan » 23 lis 2018, 12:56

Nie rozumiesz. Nie chodzi o to, bez czego cieżko dziś się obejść. A twierdzenie że bez auta ciężko się obejść jest i tak moim zdaniem na wyrost, znam ludzi którzy auta nie mają a doskonale sobie radzą, a jakbyś zapytała kilku użytkowników tego forum to z pewnością Ci powiedzą że są alternatywne środki transportu które są w stanie samochód zastąpić.
Co do wycieczek, to musi być "niedzielna wycieczka"? To w sobotę, gdy sklepy są otwarte, już nie można sobie takiej wycieczki zrobić?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Ania1 » 23 lis 2018, 14:17

Oczywiście że można sobie zrobić wycieczkę w sobotę jak i we wtorek,czwartek jak kto lubi.Ale mowa jest akurat o niedzieli.
Idąc tym tropem myślenia,to również znam dużo ludzi,którzy tak samo jak bez auta,poradzą sobie bez zakupów w niedzielę.

No rzeczywiście chyba nie rozumiem o co Ci chodzi.Albo inaczej.Porównujesz czasy średniowiecza do dzisiejszych.Świat poszedł do przodu,mamy wszystkiego pod dostatkiem,ciągły pośpiech,gonitwa,brak czasu na wszystko i za krótka doba.I może właśnie dzięki takiej ''wolnej'' niedzieli byłby czas na to,żeby trochę zwolnić,zastanowić się,odpocząć...Wiem,wiem teraz może napiszesz,że jak ktoś chce to mimo otwartych sklepów zostanie w tym domu,nie wybierze się do galerii ale w głowie będzie miał,że czynne i już jest pokusa.A tak z góry będzie wiadomo,że nadchodzi niedziela,będzie spokojniej,parkingi w centrum puste a deptaki i parki pełne spacerujących ludzi.Ja to rak rozumiem.
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: dStan » 23 lis 2018, 14:50

Właśnie dlatego, że świat poszedł do przodu, uważam, że argument "kiedyś było... a jakoś się żyło" jest słaby. Poza tym, ja wiem kiedy mam zwolnić, nie potrzebuję nikogo żeby mi narzucał kiedy to ma być. A uważania otwartego sklepu za "pokusę" i braku samodyscypliny żeby się od takiej "pokusy" powstrzymać, w ogóle nie chcę komentować, bo brzmi to co najmniej śmiesznie.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Ania1 » 23 lis 2018, 15:58

To udanej zabawy ;)
Ja nie jestem jednym z tych szczurów wiecznie do czegoś dążących.Tęsknię za życiem,które właśnie było ''kiedyś''
Dzisiaj większość takich nietykalnych,samolubnych.egoistów,którzy na każdym kroku mówią,że nikt im nie będzie dyktował co mają robić,nikt im życia nie będzie układał,nikt nimi nie będzie rządził...Ale ok,każdy ma inne priorytety i poglądy w które nie wnikam.
Zresztą życie pisze nam różne scenariusze i czasami dopiero jak coś stracimy,to docenimy wartość tego wszystkiego.Ale to już temat nie tu.
Dlatego nie widzę w tym nic złego,żeby się choć na jeden dzień zatrzymać.
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Duszek » 23 lis 2018, 22:07

Ania1 zgadzam się z Twoimi postami w tym wątku...

Troszkę z historii, a co - plakat NSZZ Solidarność z PRL ;)

Obrazek

i trafny komentarz pod artykułem o wolnych sobotach i niedzielach :

"Jakoś nie przypominam sobie, żeby ktoś mnie kiedykolwiek zmuszał do spędzania wolnego czasu wbrew mojej woli, a pamiętam bardzo dobrze lata 70 te, powiem więcej to teraz wyrosło pokolenie niewolników uzależnionych od zakupów w niedziele, facebooka, smartfona i internetu. Każdy narzeka na brak czasu i zapracowanie. Gdzie wasza inicjatywa, żeby coś z tym zrobić, podobno jest wolność."
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości