Ranking prezydentów miast.

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Ranking prezydentów miast.

Postautor: maks » 05 paź 2016, 16:37

Miejsce 11. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa


http://www.newsweek.pl/polska/ranking-p ... 154,1.html
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Ranking prezydentów miast.

Postautor: maks » 03 lut 2017, 20:29

Z innej beczki ..

Tadeusz Ferenc obok Donalda Trumpa. Najbardziej wpływowy człowiek polskiej gospodarki.

Tadeusz Ferenc znalazł się wśród 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki. W tym gronie są również prezydent USA Donald Trump, założyciel Facebooka Mark Zugerberg i dwie inne osoby z Podkarpacia: Adam Góral i Marek Kuchciński.

Dziennik Gazeta Prawna opublikował listę 50 osób mających największy wpływ na polską gospodarkę w 2016 r. Są wśród nich nie tylko Polacy, ale również takie osoby jak były premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Za jego rządów dokonał się Brexit. Jest również saudyjski książę Muhammad ibn Salman, który na wiele miesięcy zahamował wzrost cen ropy w świecie. Wśród osób mających wpływ na naszą gospodarkę znalazł się także prezydent USA Donald Trump, ale twórcy rankingu uznali, że prezydent Rosji Władymir Putin nie zasługuje na miejsce w rankingu.
Mateusz Morawiecki na usługach Elżbiety Rafalskiej

Jego twórcy umieścili w nim wielu samorządowców i urzędników, bo jak zauważył redaktor naczelny DGP „żywioły rynkowe są przez państwo ujarzmiane w większym stopniu, niż byliśmy do tego przyzwyczajeni w wielu ostatnich latach”.

Kto ma największy wpływ na polską gospodarkę? Na podium znaleźli się Mateusz Morawiecki, który z bankiera, człowieka niekojarzonego z polityką stał się najważniejszym człowiekiem odpowiedzialnym za gospodarkę. Morawiecki kieruje dwoma najważniejszymi ministerstwami: rozwoju i finansów. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Wg DGP Rafalska w pełni realizuje program wyborczy PiS i to minister finansów musi znaleźć pieniądze na realizacje jej projektów.
David Cameron i Donald Trump

David Cameron, który znalazł się na trzecim miejscu odpowiada za wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit może spowodować nie tylko rozpad UE, ale także wpłynąć na zmiany w budżecie Unii, a tym samym na mniejsze fundusze dla Polski.

Prezydenta USA Donalda Trampa umieszczono na 19 miejscu, bo w ubiegłym roku był dopiero kandydatem na prezydenta. Ale już zapowiedzi zmian, które zamierza wprowadzać zatrzęsły światem. Jako urzędujący prezydent będzie miał jeszcze większy wpływ na gospodarkę światową i Polskę.
Tadeusz Ferenc: To, że Rzeszów się rozwija, to zasługa mieszkańców

Wśród osób, które mają największy wpływ na gospodarkę znalazły się trzy osoby z Podkarpacia. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc jest na 46 miejscu listy. Twórcy rankingu przedstawili go jak uosobienie "rasowego polityka samorządowego". Zdaniem dziennika zdobył lokalne poparcie i choć jest człowiekiem lewicy zwycięża na konserwatywnym Podkarpaciu. Potrafił tak skonsolidować lokalne środowiska, że stało się to atutem i wyróżnikiem Rzeszowa. Miasto stało się atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, jest siedzibą innowacyjnych firm i nowoczesnego przemysłu. – Byłem zaskoczony tym, że znalazłem się w takim rankingu – przyznaje prezydent Tadeusz Ferenc w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Podkreśla: – To, że Rzeszów się rozwija to zasługa mieszkańców miasta. W Rzeszowie i na Podkarpaciu mamy wspaniałych ludzi. Tym, co przyciąga inwestorów, są kadry. Mamy znakomicie wykształconych fachowców dzięki Politechnice Rzeszowskiej i Uniwersytetowi Rzeszowskiemu.
Tadeusz Ferenc: Liczy się gra zespołowa

Tadeusz Ferenc przypomina, że to, iż MTU wybudowało fabrykę to zasługa Marka Dareckiego z Pratt &Whitney Rzeszów (dawne WSK). – Pomógł ściągnąć tę firmę do Rzeszowa. Zanim któryś z inwestorów wybierze Rzeszów, trzeba przeprowadzić wiele rozmów i używać różnych argumentów. Zanim firma Heli One, która remontuje śmigłowce zdecydowała się wybudować zakład u nas, jej przedstawiciele byli w różnych miastach w Polsce. Szukali również lokalizacji w innych krajach m.in. w Rumunii. Gdy zaczęliśmy rozmawiać, powiedziałem im, że ich nie wypuszczę, że muszą u nas wybudować fabrykę, bo kiedyś pracowałem jako robotnik, później konstruktor i technolog przy budowie helikopterów. I udało się – wspomina Tadeusz Fernec.

Mówi, że umiejętność współdziałania z innymi to zasługa jego sportowej młodości. – Gdy graliśmy, liczyła się gra zespołowa, dobro drużyny – dodaje.
Adam Góral inwestuje w rodzime startupy

Na liście wpływowych osób na 43 miejscu znalazł się Adam Góral, prezes Asseco Poland SA. Doceniono, że jego firma ma za sobą kolejny dobry rok, rozwija się na rynkach zagranicznych, a Adam Góral wizjonersko inwestuje w rodzime startupy i inwestuje w rozwój kosmonautyki.

Listę wpływowych osób zamyka Marek Kuchciński. Ale jego działania mogą wpłynąć na polską gospodarkę raczej niekorzystnie. Jako marszałek Sejmu zgodził się na przegłosowanie budżetu na 2017 rok bez udziału opozycji i bez rozpatrywania poprawek.

Gazeta Rzeszów
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Ranking prezydentów miast.

Postautor: letowniak » 21 lut 2017, 14:54

Chyba wszystkie rankingi mają to do siebie że są nieco subiektywną oceną samych tworzących te rankingi... w każdym bądź razie lepiej w takich zestawieniach być niż nie być. Pozytywna reklama jaką robią Rzeszowowi te rankingi to setki mln złotych wydane na promocje.
Przewodnicząca Komisji Estetyki Urszula Kukulska - Takie wyeksponowane obiekty fajnie wyglądają. Wyjaśnia, że komisja złożona z urzędników i pracownika szkoły miała do wyboru kilka wersji elewacji. Wybrała żółto-pomarańczową!
letowniak
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 301
Na forum od: 21 lip 2014, 0:55


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość