Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie

Postautor: maks » 15 kwie 2016, 14:14

Trwa walka o rozbudowę Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie.

http://rzeszow.tvp.pl/24899021/lokomoty ... inne-plany
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie

Postautor: rafik » 15 maja 2016, 16:46

Najlepszym rozwiązaniem było by właśnie przeniesienie muzeum do starej lokomotywowni lecz pewnie cena za jaką wystawi PKP ten obiekt będzie spora.Przypomnieli sobie po ponad 20 latach o tym obiekcie a drugą lokomotywownie wyburzyli kilka lat temu i do tej pory stoi pusty zarośnięty plac.Chłodnicki pod nosem powiedział że nie za bardzo możemy kupić żeby przekazać muzeum,a właśnie myślę że pieniądze na rozwój tego muzeum powinny się jak najszybciej znaleźć,przez kilka lat nagromadzono tam potężną ilość eksponatów.Jeśli ktoś jeszcze nie był to polecam,sam się niedługo wybiorę bo na zdjęciach z wczorajszej Nocy Muzeów widzę nowe eksponaty których rok temu nie było.
Miasto stać na wydanie milionów na Park Papieski ze sceną na której nic się nie dzieje więc co najmniej dziwnym będzie brak środków na rozwój instytucji kulturalnych.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie

Postautor: Duszek » 02 lut 2018, 15:23

Byłem tam ostatnio z dziećmi i jestem pozytywnie zaskoczony. Oprócz militariów, jest sport, graciarnia PRL, koleje, stare samochody i motocykle, samoloty, radia, tv i wiele innych eksponatów - pełno tego, pewnie niektóre zbędne...Wydaje mi się, że jest za mało ludzi, żeby opanować to wszystko, brakuje na pewno kasy. Gdyby jednak PKP podeszło do tematu poważnie (włączenie w struktury muzeum parowozowni, przeniesienie zabytkowego parowozu widocznego od ulicy Batorego), gdyby "Miasto" bardziej to wypromowało i wsparło finansowo, gdyby znaleźli się sponsorzy prywatni byłoby jedną z największych atrakcji regionu. Czas zwiedzania to co najmniej godzina, więc jest co oglądać. Muzeum nie błyszczy jak okrągła kładka, czy fontanna multimedialna, ale ma duży potencjał i nie powinno się tego zmarnować !!!
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości