Wybory prezydenckie

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: foreigner » 11 maja 2015, 21:31

Wynik Kukiza jest jest rzeczywiście świetny i zaskakujący. Jak się dogadywali z JKM to bardziej jak równy z równym, pewnie nawet JKM miał się za bardziej oczytanego, inteligentnego i w ogóle. A tymczasem Kukiz wpadł na scenę polityczną i na dzień dobry zdobył poparcie jakiego się nawet Korwinowi nie śniło, mimo że ten walczył o nie przez dekady. Kukiz autentyczny, żywiołowy, ma charyzmę. Głosi radykalne hasła ale jednocześnie ma poszanowanie dla historii, wiary i rodziny - ot i przepis na sukces. Cieszę się, że postraszył tuzuów polityki i mam nadzieję, że będzie działał dalej. Ale jego program jest podobny do tego platformy z 2005 no i co on wie np. w takich istotnych dla prezydenta sprawach jak np. obronność. Przez 5 lat nie można w kółko gadać o JOWach.

Według Latarnika Wyborczego powinienem był zagłosować na Palikota albo Tanajno. W sumie obaj są przedsiębiorcami, może to wpływa na jakieś racjonalne podejście. Szkoda że nie ma właściwie sensownego kandydata z takiego środowiska (albo nawet partii), bo do Palikota mam uraz po jego wypowiedziach po Smoleńsku i paru innych.

A szczerze, gdyby zamiast Komorowskiego był Tusk, to bym pewnie na Tuska zagłosował (auua nie bijscie).
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, 22:34 przez foreigner, łącznie zmieniany 1 raz
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: swiety » 11 maja 2015, 22:00

Trzeba kogoś z jajem żeby przeprowadzić ostre zmiany. Np : likwidacja senatu, zmniejszenie liczby posłów (po co ich aż 460? Nie wystarczy 200? ; wprowadzenie kadencyjności, ograniczenie zatrudnienia w urzędach itd. PO, PiS itd tego nie zrobią bo kto sobie skróci koryto?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: Socat » 12 maja 2015, 15:30

Pis prawdopodobnie nie ograniczy biurokracji ani nie obniży podatków przynajmniej ich program na to nie wskazuje, ale jedno jest pewne - w porównaniu z PO nie działają na szkodę kraju, nie są aż tak sługami na smyczy innych państw jak obecna rządząca koalicja. Choć z drugiej strony przykład Michała Kamińskiego (wcześniej rzecznik prasowy PIS a po transferze do PO główny krytyk PIS) pokazuje, że dwie partie są ze sobą bardzo powiązane a ich członkowie są jak chorągiewki. Niezaprzeczalnie rodzi się obecnie nowa siła polityczna tzw. "antysystemowców" która zdobyła niemal 30% głosów w wyborach prezydenckich która może coś zmieni, a na pewno będzie miała wpływ na to co się ustanawia w rządzie.

Obecnie, z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że trwają rozmowy prowadzone przez członów sztabów wyborczych Kukiza, RN, KORWiN, KNP, i Grzegorza Brauna i to powoduje, że prawdopodobnie powstanie nowa siła polityczna która będzie się liczyła na scenie politycznej już tej jesieni. Więc jeżeli chodzi o politykę to czeka nas bardzo ciekawy rok.

Zobaczymy jak to się będzie rozwijać i czy szybciej się nie skończy niż się zaczęło, w każdym razie ja mocno wierzę, że to dopiero początek wielkich zmian i w końcu będzie lepiej w tym kraju. Poza tym uważam, że jeżeli ktoś wspiera partię PO a nie otrzymuje środków pieniężnych w formie pośredniej lub bezpośredniej za te czyny jest - mówiąc subtelnie - niedoinformowany. :mrgreen:
"Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku". R. Dmowski - Myśli nowoczesnego Polaka.
Awatar użytkownika
Socat
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 107
Na forum od: 21 cze 2014, 22:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: PzD91 » 12 maja 2015, 16:03

Zaskakujący wynik Kukiza, choć z drugiej strony, jałowego sporu POPIS młodzi już od dawna nie kupują, ktoś to musiał przejąć, wziął nie-polityk znany spoza politycznej sceny. Wg. mnie potrzebne są gruntowne zmiany w tym kraju, żeby opłacało się w tym kraju żyć, a obecny układ rządzący robi wszystko, żeby utrudnić życie ludziom tutaj. W drugiej turze głosuję przeciwko BK, z kilku powodów: jeśli prezydent będzie z innej opcji niż większość w sejmie to trudniej będzie im wprowadzać kolejne podwyżki podatków, dodatkowe przepisy, ustawy itd. Wiadome jest, że kandydat PiS nie wiele zmieni, ale wole żeby kaczyński sterował prezydentem, niż mafia z generałami z WSI. Tak samo chcę zobaczyć piane w pyskach tych wszystkich lisów, żakowskich michników, niesiolowskich, którzy się porzygają z nienawiści, to będzie piękny spektakl :lol: oraz może nie wiem czy większość wie, ale przez te 5 lat BK udowadniał nam wszystkim, że jest kompletnym idio**ą, skompromitował nas Polaków jako prezydent w praktycznie każdym wystąpieniu medialnym, oglądałem kilkadziesiąt wystąpienien tego człowieka i nie jestem wstanie przytoczyć jednego zdania z jakimś przekazem, same hasła, slogany, bon-tony czytane z kartki bez zrozumeinia. Z kukizem to w sumie nie wiadomo za wiele, dobrze, jakby powstał jakiś szeroki ruch społeczny nie oparty na politykierach, ale na różnych tink-tankach, z przesłaniem wolnościowym gospodarczo z kilkoma liderami, dobrze by było gdyby w ramach tego projektu korwin-knp-narodowcy byli jego członkami.

@Matius - Młody wykształcony z dużego ośrodka miejskiego :lol:
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: rafik » 12 maja 2015, 19:18

PzD91 100% poparcia,pierwszy policzek dla grupy trzymającej władzę będzie właśnie wyrzucenie bronKoma z Belwederu.A na jesieni przypieczętowaniem tego będzie wejście kolejnej siły którą opisał Socat. Nie jestem wielkim zwolennikiem Pisu ale w drugiej turze bez zastanowienia dr.Andrzej Duda.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: Matius » 12 maja 2015, 21:24

PzD91, śmiechłem po twojej wypowiedzi. Lepszy Bronek niż ta cała hołota. Korwin - degenerat, oszołom najprawdopodobniej chory psychicznie, knp - kuce od korwina, kowalski - narodowiec o twarzy nieskażonej inteligencją ( czekamy na zrealizowanie zakładu w sprawie kibla, Marianku :) ). Ich postulaty są tak samo śmieszne jak oni sami. Jeszcze Kukiz ujdzie z tego całego towarzystwa, ale oprócz Jow-ów nie ma nic mądrego do powiedzenia.
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: PzD91 » 12 maja 2015, 21:46

Jesteś w stanie napisać jakiś argument, czy tylko oszczerstwa/fekalia ? Zdobył ponad 0%, więc co najwyżej Ty mu możesz polizać :D

EDIT: Wg mnie nie ma nic śmiesznego w obniżaniu podatków, zwłaszcza jeśli rozumie się prawo krzywej laffera, ale skoro glosujesz na komora to nie podejrzewam Cie o to. Śmieszne natomiast jest włażenie na podest do siedzenie w parlamencie japońskim, brak znajomości podstawowych zasad ortografii czy faktów historycznych, ale co można oczekiwać po takiej miernocie, kierowanej za rękę jak małe dziecko.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: klamar1214 » 12 maja 2015, 22:26

A niech mnie i ja coś nabazgram.Dlaczego nie:Niemcy,Francja,Włochy podwyższenie wieku emerytalnego...za dwa dni pół kraju strajkuje.Wmawiają że system nie wytrzyma bo emerytur nie będzie ale czy na miliony urzędników nas stać???system daje rade!a o resortowych emeryturach nie wspomne.Może by poszukać oszczędności!200 posłów OK ale dalej o 100 za dużo i tak na każdym krokuPamiętam 89,wolne wybory już wtedy likwidowali Senat haha z generałem.W zusie kaski nie było bo za komuny szła na bieżąco i co zrobiono przez 25 lat?sprzedawano politycznie co się dało ale na bieżące potrzeby.Nic nie odkładając z tej prywatyzacji dla NAS w ZUS-ie.Minister Wąsacz z podrzeszowskiej ...Zabratówki?gdzieś tam w 3 LO uczył sprywatyzował Telekomunikacje.Wykupił ją France Telekom który był zadłużony okrutinie jak na owe czasy i z 70.000 pracowników TP zostało teraz...20-30 tyś?a we Francji wówczas było 100.000 a wiecie ile jest teraz bo pare lat temu to już ich było ponad 100tysi :lol: Nas to nic nie uratuje bo nie potrafimy się gospodarzyć we własnym kraju.W UK Kukiz wygrał w 1 turze pokazywali w TV.A tak na marginesie to KRUS też ze 20 lat likwidują :D jak mówił Kononowicz nie będzie niczego.Ale BUL to się rozpędził z robotą a mówił że el prezidente to niczego nie może...więc po co jest i za co mu płacą?Na poprawe sytuacji w Polsce cytat z Jana Pietrzaka(kabareciarz-stare czasy) ''Wypowiedzieć wojne Ameryce poddać się na drugi dzień"
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: PzD91 » 12 maja 2015, 22:37


Kto tu jest śmieszny?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybory prezydenckie

Postautor: foreigner » 12 maja 2015, 23:07

Właściwie nie trzeba nawet krzywej Laffera by udowodnić szkodliwość podatków (lub ogólnie interwencji w wolny rynek), bo ona bardziej się skupia na wydajności systemu podatkowego z punktu widzenia państwa, czyli jakie opodotkowanie przynosi najwięcej wpływów. Wystarczy pierwszy lepszy podręcznik do mikroekonomii, gdzie jest opisane na czym polega zbędna strata spoełeczna. Wystarczy prosty graf:

Obrazek

Ta część na wykresie oznaczona gone to właśnie strata, która nie zostaje w niczyjej kieszeni po wprowadzeniu podatku, ani nie jest to nadwyżka konsumenta ani producenta ani nie wędruje do budżetu. Tyle przynajmniej teoria :)

Ale aby ostudzić nastroje z drugiej strony to poniżej tabelka w której podane są wpływy do budżetów w poszczególncych krajach jako procent PKB. Jak widać nie jest do końca tak jak niektórzy próbują wmówić, że państwo łupi nas ile wlezie. Jak widać niższe od nas opodatkowanie miały w 2012 tylko kraje bałtyckie, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Irlandia, a więc w większości podobne kraje do nas lub biedniejsze. Od wielu lat najniższe podatki, przynajmniej wyrażone w ten sposób mają Bułgarzy, Litwini i Łotysze, ale żadnego eldorado tam nie widać.

tax.png
tax.png (141.07 KiB) Przeglądany 6647 razy


Źródło:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/re ... 014_en.pdf
(dane zebrane przez OECD są podobne)
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości