Stan prawny działki jak rozwiązać?

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Stan prawny działki jak rozwiązać?

Postautor: Knapski » 21 wrz 2023, 14:36

Witam.Jestem właścicielem 1/2 czesci działki na której stoi dom.Polowa budynku jest również moja .Niestety podczas podziału domu nie zostala podzielona działka,to znaczy nie jest dokładnie określone ,która część należy do mnie ,a ktora do pozostałych użytkowników.Czy jest możliwy podział działki?Dodam ,że jest ona niewielka (889m- wraz z budynkiem),a druga strona nie wyraża zgody na rozdzielenie.
Knapski
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 19 gru 2022, 14:04

Re: Stan prawny działki jak rozwiązać?

Postautor: Kristoff » 22 wrz 2023, 10:03

Jeżeli jest Pan w współwłaścicielem nieruchomości (działki) w 1/2 części to w takim razie należy znieść współwłasność tej nieruchomości. Jeżeli drugi współwłaściciel nie jest zgodny należy złożyć wniosek do sądu z propozycją podziału. Sąd powoła biegłego, który sporządzi projekt podziału działki, zgłosi go do ewidencji i na tej podstawie sąd wyda postanowienie, a po jego prawomocności będzie podstawą wpisu do KW. Przewidywane opłaty: sądowa od wniosku 1000 zł, opinia biegłego jakieś 2-3 tyś.
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości