Rzeszów a inne miasta ...

Ciekawe budowle i rozwiązania które chętnie byśmy widzieli w Rzeszowe

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: Ole » 17 sty 2015, 16:45

Ostatnio też to słyszałem. Od kilku miesięcy też tam siedzę, po wyborach samorządowych mają tego samego prezydenta a tak liczyli na jakąś zmianę... że będzie jak w Rzeszowie
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2153
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: pisul » 10 lut 2015, 1:11

Bardzo się zdziwiłem ostatnio z działania tvn24 i tvn meteo. Do południa i czasem w godzinach wieczornych na mapie prognozy pogody brakuje Lublina a czasem jest! Nie wiem czym się kierują te stacje informacyjne że większe miasto usuwają a nas zostawiają?

W 1999 roku gdy była przeprowadzana reforma administracyjna i zamianiano z 49 województw na 16 podobnie było z Rzeszowem ale TVP została wtedy zasypana listami i Rzeszów powrócił na mape.


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: Boss » 11 lut 2015, 0:22

Rzeszów na mapach pogody jest dzięki radarowi meteo który jest w Jasionce.
24H "skanuje" pogodę dla tej części Polski i przesyła do IMGW który jest właścicielem radaru.

Obrazek
http://www.pbase.com/image/124632342/original
Na wschód od Wisły jedyne takie cudo !
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 200
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: Kristoff » 11 lut 2015, 8:17

Mnie nurtuje ciągle kwestia pokazywania, a raczej nie pokazywania Rzeszowa (z wykorzystaniem kamer umieszczonych w mieście) w tv. Jest oczywistym, że Rzeszów jest w tej kwestii dyskryminowany.
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: kamil89 » 11 lut 2015, 10:10

Kristoff, to chyba zależy od tego, w jakim mieście znajduje się redakcja regionalna. Ja oglądam tvn24, to z reguły jest kilka miast, przeważnie: Warszawa-Aleje Jerozolimskie, Kraków-Skałka Wawel, Poznań-Stary Rynek, Wrocław-Rynek, Gdańsk-Motława, Sopot-Molo Białystok-Pałac Branickich, coraz rzadziej, ale pokazują też Szczecin-Trasę Zamkową i Zamek Książąt Pomorskich, Toruń (panoramaę z Bulwaru Filadelfijskiego); z nie miejskich królują Książ i Polańczyk + Biała Jazda... czy to kwestia dyskryminacji, raczej nie; pewnie w grę wchodzą też relacje sponsorskie; trudno oczekiwać, że będa pokazywać Rz, skoro Podkarpacie obsługuje redakcja krakowska, a Lublin, chyba białostocka/warszawska; nie ma też Kielc, Opola, Olsztyna, Bydgoszczy;

Choć jak wiemy, nasz widok na rynek też by się nadał ;) (nie wiem, jak jest w przypadku innych stacji)
kamil89
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 21 cze 2014, 20:08

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: Kristoff » 11 lut 2015, 15:22

Masz rację kamil89, a jeśli chodzi o telewizję publiczną to trafiłem wyjatkowo jak raz w poranku tvp info pokazali obraz z kamerki na fontannę i zamek. Ale sie wtedy zdziwiłem :o :)
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: pisul » 11 lut 2015, 18:30

W rzeszow.gazeta.pl w którym się również się sporadycnie udzielam niedawno lublinianie zklonowali mój nick i adres gmail! -pisul maximus- pisul minimus!, zadrykoza... i wyśmiewali wymiane starych przystanków na nowe, wzór naszego przystanku rzeszowskiego jak i chęć testów podgrzewania przystanku w zimie. Lublinienie jak widać lubią czytać o Rzeszowie. I bardzo żle znoszą jakieś działania w dobrym kierunku, przynajmniej po komentarzach tak wynika. Oczywiście nie pozostaje im dłużny ;)

A dzisiaj od rana polsatnews i tvn24 i na wielu portalach informacyjnych news michałek z Lublina. Chcieli być lepsi ale coś im nie wychodzi? :lol:

Miasto postawiło nowe wiaty tam gdzie nie kursują żadne linie. Na 20 przystankach miasto ustawiło nowe wiaty dla pasażerów. Urzędnicy mogliby być dumni, gdyby nie to, że... pasażerów tu nie ma. Nie kursuje tędy żadna linia... Zziębnięci pasażerowie z innych przystanków mogą ogrzać się teraz nadzieją, że któraś ze wspomnianych wiat trafi właśnie do nich. Bo tam, gdzie teraz są, długo nie zostaną. – Będą zdemontowane i ustawione w innych miejscach – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.


I to stawiają jako nowe coś co u nas się wymienia bo brzydkie:

Nowy przystanek w Lublinie
Obrazek

Stary przystanek w Rzeszowie
Obrazek

zródło: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150211/LUBLIN/150219965
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: Glover » 11 lut 2015, 21:48

@Pisul ale przyznaj że tam na lubelskiej gw co chwilę im dowalasz to się zemścili ;)
Sam czytałem np. o lotnisku itp
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: pisul » 11 lut 2015, 22:05

Tylko kto zaczął pierwszy z pół roku temu! To nie może być tak że Lublin pisze głupoty a Rzeszowianie siedzą cicho ze spuszczonymi uszami. Moje "dowalanie" to prostowanie bzdur i suche fakty oparte w danych liczbowych a to boli. Mieszkałem kilka lat w Lublinie i moge mieć swoje zdanie.

A chcesz próbke lubliniaków? Czytaj wypowiedzi zadrykoza z dzisiejszych newsów o planach likwidacji i podziale podkarpacia między Kraków i Lublin głupoty aż głowa boli (na samym dole)-

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,17387943,Autobusowe_zwiedzanie_Rzeszowa__Pomysl_na_promocje.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Lublin lepszy od Rzeszowa?

Postautor: pisul » 11 lut 2015, 23:22

I kolejny podobny wpis tym razem w Gazecie Wyborczej ale z Lublina a nie jak ostatni z Rzeszowa.
Budują jakiś wiadukt w Lublinie i niewiedzieć czemu zobaczcie co piszą o moście w Rzeszowie na Załężu :shock:

Obrazek

żródło: http://lublin.gazeta.pl/lublin/5,35640,17385933,Buduja_nowy_wiadukt_nad_Poligonowa__Dojechaly_wielkie.html#TRNajCzytSST

Co ich obchodzi nasz most? I jaka perfidia. Mój adres email pisul maximus a tu sprytnie ktoś się podszywa "pisul minimus" :shock:
I tak jest cały czas! Na forum skyscrapercity wystarczy kilka zdjęć pokazujących Rzeszów i już moderatorzy z Lublina uciszają Rzeszowiaka... banem na zawsze.

Sukces Rzeszowa bardzo boli ludzi w Lublinie.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zazdrościmy / Podziwiamy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości