Rzeszów a inne miasta ...

Ciekawe budowle i rozwiązania które chętnie byśmy widzieli w Rzeszowe

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: pisul » 04 wrz 2015, 16:05

A dziś znowu po raz kolejny Lublin uczepił sie Rzeszowa. Czemu ma służyć pisanie w ten sposób o naszym ryneczku czy prezydencie? Gdyby ktoś u nas z dziennikarzy tak pisał o innym mieście wojewódzkim byłoby to najmniej dziwne. Otwarta wojna?


Obrazek



Obrazek
screen:GW


zródło: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... ieton.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: Boss » 04 wrz 2015, 17:17

Dodatkowo głupawe często zaczepne wpisy niejakiego "Pisul Minimus". Ale zlewamy to ! Szkoda prądu i klawiatury.
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 199
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: swiety » 04 wrz 2015, 18:32

Ostatnio byłem w Lublinie zwiedzić stare miasto, z ciekawości bo nigdy tam nie byłem, zawsze przejazdem.

Totalnie się zawiodłem, spodziewałem się czegoś o wiele lepszego. Pisze to bardzo obiektywnie.

Myślałem, że Lublin ma bardzo dużą i ładną starówkę, a tu praktycznie jedna ulica, mały 'ryneczek' i kiepskie restauracje, zamek bez rewelacji. Nie mówiąc o okolicy i targu pod starym miastem itd.

Spędziłem 3h i wróciłem do domu.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: letowniak » 06 wrz 2015, 19:38

Zamek w Lublinie to tak naprawdę więzienie carskie podobnie jak W Rzeszowie ostały się tylko nieliczne zachowane budowle starego zamku

Lublin ma ewidenty kompleks... to już enty artykuł w tonie Rzeszów tamto Rzeszów sramto

Pisul odpuść..... komentując te artykuły tylko nakręcasz hejterów nie tędy droga, niech się duszą we własnym sosie.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: beuek » 25 wrz 2015, 9:14

dzisiaj Gazeta publikuje ciekawe porównania architektury zmieniającej się w ostatnich latach:

http://www.bryla.pl/bryla/0,144836,1879 ... szawa.html

niestety nie ma tam ani jednego zdjęcia z Rzeszowa, a uważam, że też jest się czym pochwalić. Może ktoś umiałby zrobić takie zestawienie z powiedzmy: fontanną, kładką, mostem, galeriami, efektownymi budynkami itd.

Pozdrawiam
beuek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 11 wrz 2014, 9:28

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: pisul » 30 wrz 2015, 20:41

I znowu Rzeszów w czymś lepszy od innych ;)

RZESZÓW LIDEREM PKB W RANKINGU POLSKICH METROPOLII - http://blekitna.tv/rzeszow-liderem-pkb- ... typhoto/0/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: MateuszJusko » 30 paź 2015, 18:29

Lublin się do Rzeszowa nie umywa, nie piszę tak tylko z powodu lokalnego patriotyzmu, mam rodzinę w Lublinie i za dzieciaka sam tam mieszkałem, często tam bywam i wiem, co piszę. A artykuły, które tu były przytaczane wynikają po prostu z dużych kompleksów Lublina..
MateuszJusko
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 30 paź 2015, 18:14

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: porteño » 31 paź 2015, 16:33

MateuszJusko pisze:Lublin się do Rzeszowa nie umywa, nie piszę tak tylko z powodu lokalnego patriotyzmu, mam rodzinę w Lublinie i za dzieciaka sam tam mieszkałem, często tam bywam i wiem, co piszę. A artykuły, które tu były przytaczane wynikają po prostu z dużych kompleksów Lublina..

Miasta to nie ludzie, kompleksów nie mają.
A każdemu podoba się co innego, to nie jest kwestia "wiedzy" (każdy "wie" co pisze, jak mniemam), tylko gustu.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: LukaszRogala » 02 lis 2015, 13:44

Mieszkałem i w Lublinie, i w Rzeszowie (i jeszcze w Tarnobrzegu, Bielsko-Białej, teraz Warszawie). Jeżeli idzie o jakość życia to cenowo najlepiej wypada Bielsko Biała (ceny wynajmu mieszkania są naprawdę niskie), natomiast pod względem takiego balansu pomiędzy życiem a pracą zawodową to Rzeszów wypada naprawdę dobrze.

No i widać naprawdę szybki rozwój, ale to przede wszystkim kwestia tego, że miasto było stosunkowo niewielkie. Z czasem niestety prędkość rozwoju będzie maleć.

Tak czy siak nadal patrzę na Rzeszów jak na miejsce gdzie można się zestarzeć. ;) Oczywiście przy założeniu intensywnej pracy lub posiadania własnej działalności. :)

Odniosę się jeszcze do Lublina - bardzo fajne miasto, ale mega rozwleczone komunikacyjnie i drogi dobrej jakości to chyba tylko dojazdowe mają.
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: pisul » 06 lis 2015, 14:05

Małe porównanie zdjęć z drona cmetarzy 1 listopada

Lublin
Obrazek

Rzewszów
Obrazek


Więcej zdjęć:
http://rzeszow-news.pl/nocne-zdjecia-z- ... wilkowyja/
http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci ... t,zid.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zazdrościmy / Podziwiamy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość