Rzeszów a inne miasta ...

Ciekawe budowle i rozwiązania które chętnie byśmy widzieli w Rzeszowe

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: foreigner » 20 sie 2018, 19:00

Racja, ten polski niby wynalazek działa na innej zasadzie, zapewne skuteczniejszej.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: pisul » 20 sie 2018, 19:56

Ole nawet Ci powiem to jest bardzo możliwe. Zwłaszcza że niedawno podobną nowość tak testowano u nas :lol:


30-tonowy walec rozjechał „kocie oczka”


Tak było:

Obrazek

A tak się skończyła nowość:

Obrazek

źródło:
http://supernowosci24.pl/30-tonowy-wale ... cie-oczka/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: bogdanoo » 27 sie 2018, 12:47

Może to nie jest bezpośrednio związane z jakąś inwestycją, ale chodzi mi o to że w Rzeszowie, a właściwie Rzeszów jest bardzo pomijany w ogólnopolskich mediach. Posłużę się tutaj przykładem artykułów publikowanych w gazetach jak np. KUKBUK (magazyn kulinarny - nowoczesny), który możemy znaleźć licznie w rzeszowskich lokalach gastronomicznych, a samych artkułów, rankingów w magazynie BRAKUJE. Mnie to trochę dołuje, bo jest ranking takich lodziarni np. w Białymstoku (które statystycznie wiemy jak wypada https://www.kukbuk.pl/miejsca/przewodni ... c-wieczor/ ).

Brakuje mi tutaj działań ze strony rzeszowskich lokali gastronomicznych, by pokazać Polsce, że u nas też można bardzo dobrze np. zjeść 8-)
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: MaciekContii » 28 sie 2018, 9:04

Teza dosyć śmiała, że Rzeszów jest pomijany w ogólnopolskich mediach. Tu rządzą wskaźniki zasięgów poszczególnych mediów, itp.
Zgodzę się, że może występować ten problem w niszowych kanałach komunikacji, ale już nie w specjalistycznych. Przynajmniej niektórych jak np. lotnictwo, mechatronika, nanotechnologia, kosmonautyka, automatyka, budownictwo, mechanika, medycyna, socjologia, samorządówka, środki unijne, religijność, etc, etc, etc. Liczby cytowań są znaczące a text mining nas wyszczególnia niejednokrotnie.
Wiadomo..., w architekturze, urbanistyce czy estetyce, zabytkach, przyrodzie, rekreacji, osiągnięciach sportowych czy infrastrukturze morskiej..,
jest beznadziejnie. No chyba że chodzi o makabryłę... lub wzory kiczu i pastelozy.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: montasito » 28 sie 2018, 10:16

bogdanoo pisze:Może to nie jest bezpośrednio związane z jakąś inwestycją, ale chodzi mi o to że w Rzeszowie, a właściwie Rzeszów jest bardzo pomijany w ogólnopolskich mediach. Posłużę się tutaj przykładem artykułów publikowanych w gazetach jak np. KUKBUK (magazyn kulinarny - nowoczesny), który możemy znaleźć licznie w rzeszowskich lokalach gastronomicznych, a samych artkułów, rankingów w magazynie BRAKUJE. Mnie to trochę dołuje, bo jest ranking takich lodziarni np. w Białymstoku (które statystycznie wiemy jak wypada https://www.kukbuk.pl/miejsca/przewodni ... c-wieczor/ ).

Brakuje mi tutaj działań ze strony rzeszowskich lokali gastronomicznych, by pokazać Polsce, że u nas też można bardzo dobrze np. zjeść 8-)



Jeśli chodzi o takie publikacje, to lokale z Rzeszowa bywają wyróżniane. Np. Cocktail Culture jakiś czas temu znalazło się na liście najlepszych barów drinkowych w Esquire. Jakiś czas temu w Rzeszowie była też ekipa z Warszawy, która przygotowuje przewodnik po najlepszych polskich kawiarniach serwujących kawy typu specialty (Coffee Spots Polska). W zeszłym roku przygotowywali taki przewodnik o samej Warszawie. Bardzo ciekawe wydanie. Premiera ma być 1 września i z tego co wiem, to przynajmniej dwie kawiarnie z Rzeszowa mają się w nim znaleźć. Zawsze coś. Choć wiadomo, chciałoby się więcej takich publikacji :) Można zrobić na to osobny wątek.
Awatar użytkownika
montasito
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 79
Na forum od: 14 cze 2018, 9:51
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: MaciekContii » 28 sie 2018, 10:36

Jeszcze a propos - niedoszacowania znaczenia (roli) Rzeszowa w mediach to ja mam niejednokrotnie wrażenie, że jest odwrotnie. Rzeszów często jest przeskalowany. Oczywiście to dla nas dobrze i dla marki jako takiej, ale ciekawostka pierwsza z brzegu:

Miasto, które jest na 18 pozycji ludnościowo, pokazywane jest zawsze w topie 6-8 lokalizacji pogodowych w każdym medium ogólnopolskim. Ze względu na położenie geograficzne.
Czy można sobie wyobrazić bardziej efektywne pozycjonowanie w skali makro i to za darmo? Nie. A my to mamy w tym przypadku.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: bogdanoo » 28 sie 2018, 18:37

Tak, tylko wy poszliście w innym kierunku niż miałem na myśli (mogłem też nie doprecyzować).

Bywając w innych miastach, w oczy rzucają się reklamy globalnych serwisów np. Spotify, Netflixa, Ubera itp., u nas tego nie ma, właściwie to samego Ubera też w Rzeszowie mi brakuje.

Nie twierdzę, że jesteśmy bagatelizowani, ale brakuje mi takich smaczków (detali). Dla kogoś to może być idiotyczne, ale ja zwracam na coś takiego uwagę, bo to też de facto świadczy o społeczeństwie miasta (przykładowo w 2017 roku Rzeszów górował w Spotify pod względem liczby użytkowników słuchających playlisty do treningu :D )
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: montasito » 29 sie 2018, 9:02

To jeśli o to chodzi, to owszem. Pojawia się nie raz pewne niedowartościowanie. To trochę tak jak ze sklepami dużych marek chociażby odzieżowych - nie pojawiają się w Rzeszowie, że względu na to, że mają narzucone przez centrale wytyczne, zgodnie z którymi mogą się otwierać tylko w miastach o konkretnej minimalnej wielkości, ilości mieszkańców, odpowiednim stopniu skomunikowania galerii handlowej z resztą miasta itd. Ktoś to gdzieś ustala z góry na sztywno i dodatkowe okoliczności nie mają już znaczenia. Często nawet nie ma znaczenia to, że do liczby mieszkańców miasta nie jest wliczana lwia część studentów, których Ci u nas dostatek.
Awatar użytkownika
montasito
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 79
Na forum od: 14 cze 2018, 9:51
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: pixeolo » 29 sie 2018, 14:04

Z knajpami w Rzeszowie to jest tak, że większość niestety serwuje przeciętne jedzenie. Jesteśmy jeszcze na etapie kiedy restauracja to jest dodatkowy "ynteres" dla ludzi nie mających pojęcia o gotowaniu. Zatrudniają "szefów" kuchni, nie pilnują jakości a dostawy z mrożonek i półproduktów to normalka. Nikt o takiej knajpie nie napisze w ogólnopolskich mediach, bo nie ma o czym. Samiśmy sobie winni, bo na razie w Rzeszowie liczy się jeszcze ilość i cena, ewentualnie wygląd a nie jakość i smak jedzenia. Fakt nieobecności Rzeszowa w coraz popularniejszym Gault&Millau (swoją drogą nie jestem ultrafanem tego przewodnika) nie bierze się z tego, że miasto ominęli degustatorzy, tylko to że co tu zjedli nie nadaje się do jakiegokolwiek wyróżnienia. Dla 500 lokali z Polski miejsce się znalazło. Zdarzało mi się w renomowanych rzeszowskich lokalach dostawać jedzenie zimne, rozgotowane lub bez smaku albo doprawione vegetą.

Sukcesem Coctail Culture (Esquire) i Dziarskiego Baristy (Coffe Spots) jest fakt, że za barem stoją właściciele, zafascynowani tematem alkoholu i kawy. To sprawia, że warto o nich pisać nawet w prasie ogólnopolskiej bo na to zasługują.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: bogdanoo » 31 sie 2018, 9:37

Obrazek
Gdyby takie City było w Rzeszowie :(
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zazdrościmy / Podziwiamy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości