Rzeszów a inne miasta ...

Ciekawe budowle i rozwiązania które chętnie byśmy widzieli w Rzeszowe

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: pisul » 04 kwie 2018, 22:15

bogdanoo pisze:
... czyli można zrobić ładny mieszkalny wieżowiec.. :?


Po ilości balkonów coś jak skyres tylko inne kolory i jakiś taki rozciągnięty. Te chmury na wizualizacji na 16 piętrze :lol: chyba miały przykryć skromność bryły?


Obrazek
źródło:gazetka Atanera
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 3253
Na forum od: 27 cze 2014, 20:40

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: bogdanoo » 16 kwie 2018, 14:51

http://www.propertydesign.pl/architektu ... 69929.html
Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli ma szansę stać się jednym z najważniejszych ośrodków treningowych w Polsce. Nowoczesna inwestycja, to nie tylko płyta boiska, ale również rozległa trybuna, kryta hala pneumatyczna i boiska treningowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
bogdanoo
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 25 lis 2017, 20:32

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: yogi123 » 20 kwie 2018, 13:28

Tymczasem w Lublinie już maja koncepcję przebudowy dworca. U nas szkoda gadać.
Gotowa koncepcja dworca metropolitalnego
uż wiemy jak będzie wyglądał dworzec metropolitalny, który w jednej części miasta skupi komunikację kolejową i autobusową. Ostateczna wersja, po konsultacjach z mieszkańcami, powstała z połączenia dwóch koncepcji. Cały plac Dworcowy zamieni się w deptak, a w ramach inwestycji powstanie nowoczesny budynek dworca wraz z peronami i nowym układem drogowym.
W ramach budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zostaną przebudowane istniejące oraz wybudowane nowe ulice w centrum Lublina. Zupełnie nowy wygląd jezdni, chodników, ścieżek rowerowych wraz z nowo projektowaną zielenią i małą architekturą zyskają m.in. ulice: Młyńska, Gazowa, Krochmalna, Dworcowa, 1-go Maja, oraz Pocztowa.
Nowy wygląd po rewitalizacji otrzyma również plac Dworcowy, który po całkowitym usunięciu ruchu kołowego stanie się ozdobnym deptakiem połączonym wizualnie oraz funkcyjnie z głównym wejściem do dworca kolejowego. W rejonie dworca zostanie wybudowany również układ nowych dróg, które usprawnią ruch i komunikację nowego Dworca Metropolitalnego oraz samego centrum Lublina m.in. terenów ekspozycyjnych Targów Lublin. Zostanie również wybudowany nowy budynek dworca autobusowego wraz z peronami, który będzie mógł sprawnie obsługiwać autobusy komunikacji miejskiej oraz pozamiejskiej, jak również dalekobieżnej.
- To kolejna kluczowa inwestycja dla estetycznego zagospodarowania przestrzeni Lublina. Zdegradowany obszar zyska zupełnie nowe oblicze i mam nadzieję, że spełni oczekiwania mieszkańców zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność jak i estetykę. Trzeba także pamiętać, że to inwestycja, która będzie służyła całemu regionowi, doskonale wpisująca się w metropolitalny charakter Lublina jako stolicy regionu. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Źródło: https://lublin.eu/lublin/aktualnosci/go ... 133,1.html
yogi123
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 06 sie 2016, 10:42

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: porteño » 20 kwie 2018, 21:17

Ten projekt jest naprawdę znakomity i na miarę XXI wieku.
porteño
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 535
Na forum od: 24 lip 2014, 17:02

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: foreigner » 21 maja 2018, 1:38

Fajny projekt budynku publicznego z Anglii:
Obrazek
Obrazek
https://www.sheppardrobson.com/architecture/view/hounslow-civic-centre
foreigner
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 06 gru 2014, 16:12

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: yogi123 » 14 cze 2018, 8:18

Artykuł z marca 2018 dotyczący dokończenia budowy ogrodu botanicznego w Kielcach , gdzie inwestycja warta 32 mln zł pokryje w 85% UE. Pytanie czy w Rzeszowie są jakieś plany budowy ogrodu botanicznego? Piękne ogrody są w Poznaniu i Wrocławiu u nas też by się taki przydał tym bardziej, że Unia jeszcze sfinansuje po części.
Zaplanowane inwestycje mają kosztować 32 miliony złotych, a Unia Europejska pokryje 85 procent kosztów.
- Zdajamy podziemne przestrzenie, które zostały odkryte podczas budowy Ogrodu Botanicznego i przystosujemy je dla zwiedzających. Wybudujemy trzy oczka wodne oraz wodospad. Dokończymy budowę alpinarium, czyli siedliska roślin górskich. Urządzimy w nim fragment poświęcony roślinom Pienin. Wodospad będzie wypływał z alpinarium i wpadał do oczek wodnych – informowała Katarzyna Socha, kierowniczka Ogrodu Botanicznego podczas podpisywania umowy. – Uzupełnieniem tych atrakcji będzie infrastruktura alejki, mostki łączące oczka wodne, oświetlenie, kanalizacja i wodociąg. Zaprojektowane są też nowe nasadzenia roślin wodnych i błotnych, powstanie dział roślin chronionych oraz ogrody: japoński, orientalny i włoski.


Źródło: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/du ... id,tm.html
yogi123
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 06 sie 2016, 10:42

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: foreigner » 16 cze 2018, 23:38

Kilka dni temu wmurowano kamień węgielny pod Centaurusa - kompleks mający być najwyższym (60 metrów) budynkiem w Olsztynie, a nawet całym warmińsko-mazurskim. Zakończenie budowy zaplanowano na 2020. Największą część kompleksu zajmą mieszkania, ale niewiele mniej będzie biur.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.urbanity.pl/warminsko-mazurskie/olsztyn/centaurus,b2846
foreigner
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 06 gru 2014, 16:12

Poprzednia

Wróć do Zazdrościmy / Podziwiamy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość