Strona 1 z 1

Przebudowa drogi Tyczyn-Dynów

Post: 30 maja 2018, 10:30
autor: riko
https://www.podkarpackie.pl/index.php/1 ... -do-dynowa
Blisko 30 kilometrowy odcinek trzech dróg wojewódzkich prowadzących przez gminy Tyczyn, Błażowa, Hyżne oraz Dynów wkrótce doczeka się kompleksowej modernizacji. W piątek w Urzędzie Miasta Dynowa podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej. Środki na inwestycję są zabezpieczone w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podkarpackiego.

Zgodnie z wartym 2 mln zł kontraktem firma Bik-Kopczyk opracuje m.in. dokumentację projektową, geologiczną, wodno prawną i geodezyjną. Do prac projektowych zostaną włączone lokalne samorządy, szczególnie w tych obszarach, które dotyczą bezpieczeństwa pieszych czy skrzyżowań dróg wojewódzkich z lokalnymi.

W maju 2019 r. będziemy mięli pełną dokumentację na rozbudowę drogi z Tyczyna do Dynowa przez Dylągówkę, Szklary oraz Bachórz. Efektem prac będą nowe mosty, przepusty, nowa jezdnia oraz chodniki. Jest to kluczowa inwestycja dla południowej części powiatu rzeszowskiego, ponieważ usprawni ruch z Rzeszowa w kierunku Bieszczad, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, a długofalowo będzie silnym impulsem prorozwojowym dla gmin przez które przebiegają drogi objęte zadaniem – mówi członek zarządu Stanisław Kruczek.

Planowana inwestycja jest częścią dużego projektu, który ma na celu szybkie i bezpieczne skomunikowanie południowej części powiatu rzeszowskiego oraz Bieszczad ze stolicą Podkarpacia. Pierwszym etapem tego przedsięwzięcia była modernizacja Alei Sikorskiego w Rzeszowie do granicy z Tyczynem. Obecnie prace są prowadzone przy drodze wojewódzkiej w Tyczynie i obejmują m.in. rozbiórkę istniejącego mostu na Strugu, budowę nowej przeprawy, a także drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Jeszcze w tym roku powinna ruszyć budowa obwodnicy Dynowa. Warta blisko 40 mln zł inwestycja obejmuje budowę m.in. nowego 4 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej, dwóch rond, skrzyżowań z drogami lokalnymi, dróg serwisowych, zjazdów, trzech obiektów mostowych, chodnika oraz oświetlenia.

Planowana przebudowa dróg wojewódzkich od Tyczyna do Dynowa będzie ostatnim etapem kilkuletnich starań całego samorządu wojewódzkiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem. Nie można też nie wspomnieć o członkach zarządu bezpośrednio odpowiedzialnych za drogi tj. Bogdanie Romaniuku, a wcześniej Wojciechu Buczaku. Wszyscy wymienieni wspierali działania zmierzające do zapewnienia środków na inwestycje w południowej części powiatu rzeszowskiego – podkreśla Stanisław Kruczek.


Obrazek

Obrazek

Re: Przebudowa drogi Tyczyn-Dynów

Post: 30 maja 2018, 12:33
autor: Archeo
A wiadomo może jaka ma być generalna wizja tej modernizacji ? Wymiana nawierzchni i dobudowa chodników czy coś może więcej tzn. jakieś poszerzenie ?

Re: Przebudowa drogi Tyczyn-Dynów

Post: 30 maja 2018, 15:02
autor: riko
Kolego Archeo jak coś więcej będzie wiadomo to wrzucę na razie tylko tyle jest.

Re: Przebudowa drogi Tyczyn-Dynów

Post: 30 maja 2018, 17:23
autor: riko
https://inzynieria.com/wpis-branzy/wiad ... odkarpaciu
Rozpoczęły się prace w ramach opracowania dokumentacji projektowej dla około 30-kilometrowego odcinka drogi między Tyczynem a Dynowem na Podkarpaciu. W ramach zadania firma Bik-Kopczyk wykona również analizę geologiczną i geodezyjną. Zakończy je w maju 2019 r. Wtedy też rozpoczną się prace przygotowawcze do gruntownej modernizacji drogi.

Jak mówi rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, to kluczowa inwestycja dla południowej części powiatu rzeszowskiego. Jej efektem będzie usprawnienie ruchu z Rzeszowa w kierunku Bieszczad, a także poprawa bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych gmin.

Trasa Tyczyn–Dynów obejmuje w sumie odcinki trzech dróg wojewódzkich. Koszt prac modernizacyjnych oszacowano na ponad 40 mln zł.

Inwestycja jest częścią większego projektu drogowego, którego celem jest lepsze skomunikowanie tej części powiatu rzeszowskiego i Bieszczad ze stolicą województwa. W ramach tego przedsięwzięcia zmodernizowano już m.in. al. Sikorskiego w Rzeszowie (do granicy z Tyczynem). Trwają też prace w samym Tyczynie, gdzie rozbierany jest istniejący most nad rzeką Strug. W tym roku powinna również rozpocząć się budowa obwodnicy Dynowa.
Re: Przebudowa drogi Tyczyn-Dynów

Post: 05 cze 2018, 12:10
autor: Nikoś
Dobrze by było aby faktycznie poszerzyli do 2 pasów, w ostateczności w bieda wersji 1 pas na środku do skrętu w lewo aby nie blokować trasy

Re: Przebudowa drogi Tyczyn-Dynów

Post: 06 cze 2018, 15:09
autor: Ole
Widząc obłędnie ogromny budżet to mogę z całą stanowczością stwierdzić że będzie "bieda edyszyn".

Re: Przebudowa drogi Tyczyn-Dynów

Post: 07 cze 2018, 0:04
autor: iamRZE
Droga będzie miała 2 pasy po 3.5m. Budowa dodatkowych pasów nie jest potrzebna, a ponadto inwestycja ta, jak również kilka innych w województwie, podlegała optymalizacji kosztów.
http://www.bip.podkarpackie.pl/attachments/article/3425/Uchwa%C5%82a%20Nr%20313_6581_17.pdf