Autobusy miejskie w Regionie

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Autobusy miejskie w Regionie

Postautor: riko » 20 lut 2018, 17:53

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -autosanow
Zakup obejmuje 5 sztuk 10-metrowych autobusów Sancity 10LF oraz 3 sztuki 12-metrowych Sancity 12LF.

Nowy nabytek współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej: V. Infrastruktura komunikacyjna, Działania: 5.4 Niskoemisyjny transport miejski, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 w kwocie ponad 9 mln zł.

We wszystkich nowych autobusach zamontowane zostaną ekologiczne silniki Euro 6 firmy Cummins i automatyczne skrzynie biegów. Autobusy zostaną wyposażone m. in. w klimatyzację całopojazdową, monitoring, system informacji głosowej i wizualnej. W przestrzeni pasażerskiej zostaną również zamontowane porty USB umożliwiające ładowanie np. baterii telefonów.

Dostawa autobusów ma nastąpić w IV kwartale tego roku.

Obrazek

No ładnie Autosan wychodzi na prosto.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Autobusy miejskie w Regionie

Postautor: riko » 05 mar 2018, 17:52

http://krosno.naszemiasto.pl/artykul/mn ... id,tm.html
Miejska Komunikacja Samochodowa w Krośnie unowocześnia swój tabor. Wymienia połowę autobusów. 21 nowych, ekologicznych pojazdów wyjedzie na ulice Krosna i sąsiednich miejscowości w drugiej połowie roku.

Trzy firmy wybrał krośnieński magistrat w przetargu na dostawę nowych, niskoemisyjnych autobusów miejskich. W większości będą to duże, około dziesięciometrowe pojazdy. Miasto kupi też dwa miniautobusy.

- Autobusy wozić będą mieszkańców miasta i pięciu gmin wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego - mówi wiceprezydent Tomasz Soliński.

Jedenaście niskopodłogowych pojazdów z napędem hybrydowym (z silnikiem elektrycznym i małym silnikiem Diesla) dostarczy Volvo. Osiem, z napędem spalinowym - sanocki Autosan. Uzupełnieniem zakupów będą dwa niskowejściowe, niespełna 8-metrowe autobusy, produkowane przez słupską firmę MMI.

- Zakup nowych autobusów niewątpliwie wpłynie na zwiększenie komfortu podróżowania i niezawodności taboru. To również pierwszy krok do ograniczenia niskiej emisji powodowanej przez transport publiczny - mówi prezydent Piotr Przytocki.

Miasto nie zdecydowało się na zainwestowanie w autobusy z silnikami elektrycznymi. Przeważyły wyższe koszty i fakt, że pojazdy tego typu są zbyt długie jak na warunki miasta i ościennych gmin. Miejska Komunikacja Samochodowa nie dysponuje także odpowiednim zapleczem technicznym.

Magistrat zapewnia jednak, że wszystkie nowe autobusy spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6.
Ekologia i wygoda

Jak tłumaczy dyrektor Małgorzata Durda z Volvo Buses, hybrydy sprawdzają się dobrze w ruchu miejskim. - Dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego podczas zatrzymania i przy niedużych prędkościach zużywają mnie paliwa, emitują mniej zanieczyszczeń i są ciche - zaznacza.

Jazda nowymi autobusami będzie dużo bardziej komfortowa niż obecne warunki podróżowania miejską komunikacją. Zostaną wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację czy system zapowiedzi głosowych. Pasażer będzie mógł skorzystać z wi-fi, podładować komórkę. Bezpieczeństwo zapewni system monitoringu wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, monitoring będzie także na niektórych przystankach. Autobusy będą przystosowane do przewozu niepełnosprawnych.

Projekt, który Krosno realizuje z pięcioma sąsiadującymi gminami (Chorkówka, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe i Wojaszówka) obejmuje nie tylko zakup autobusów. Także inne inwestycje w infrastrukturę publicznej komunikacji. Postanie m.in. 70 zatok przystankowych (z tego 50 w mieście) i nowe wiaty. Koszt całego projektu (współfinansowanego z funduszy unijnych, w ramach RPO województwa podkarpackiego na lata 2014-2020) to blisko 38 mln zł.

- Pierwsze autobusy trafią do Krosna w sierpniu a ostatnia dostawa planowana jest na początek października - zapowiada prezydent Piotr Przytocki.

Flota krośnieńskiego zakładu MKS liczy obecnie ponad 40 autobusów. Część z nich ma już ponad 30 lat, niektóre jeszcze posiadają wysoką podłogę. Nowe pojazdy zastąpią najstarsze autobusy.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Autobusy miejskie w Regionie

Postautor: studencik93 » 07 mar 2018, 0:59

Krosno: podpisano umowy na dostawę autobusów hybrydowych i niskoemisyjnych[/b] :D

1 marca podpisano umowę na dostawę 8 autobusów niskoemisyjnych z Autosanu, a 2 marca podpisana została podobna umowa na dostawę 11 hybrydowych autobusów Volvo z wrocławskiej fabryki.

Autosany
Krosno podpisało umowę z firmą Autosan na dostawę 8 autobusów SANCITY 10LF.

- Cieszymy się, że AUTOSAN mógł zaoferować takie autobusy, które spełniają wszystkie nasze oczekiwania. Spełniają też najwyższe normy w zakresie czystości spalin i dzięki tym autobusom w Krośnie będzie czystsze powietrze - powiedział Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna Tomasz Soliński - Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie AUTOSAN, firma ważna dla całego Podkarpacia będzie mogła dostarczyć dla nas nowe autobusy - dodał.

Autosany dostarczone do Krosna wyposażone będą w ekologiczne silniki CUMMINS EURO 6 oraz automatyczne skrzynie biegów VOITH, urządzenia klimatyzacyjne, systemy monitoringu, zliczania potoków pasażerskich, automaty biletowe. Autobusy przystosowane będą do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. System informacji pasażerskiej będzie kompatybilny z Systemem Krośnieńskiej Karty Miejskiej, a malowanie pojazdów zgodne z opracowywana właśnie nową identyfikacją wizualną.

Volvo
Autobusy miejskie Volvo 7900 Hybrid są zasilane energią elektryczną podczas ruszania i postoju. Po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h przełączają się na zasilanie niedużym silnikiem diesla. Baterie zasilające napęd elektryczny ładują się podczas hamowania i z nadwyżki mocy silnika, a autobus nie wymaga dodatkowej infrastruktury do ładowania. Pojazdy tego typu zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu z analogicznymi autobusami z napędem diesla.

Autobusy hybrydowe Volvo zostaną dostarczone do Krosna w IV kwartale 2018 roku z wrocławskiej fabryki, gdzie produkowane są seryjnie ośmiu lat. Są to autobusy, które do tej pory z powodzeniem sprawdzają się we Wrocławiu, Sosnowcu, Inowrocławiu, Tarnowskich Górach i Warszawie.

- Czystość powietrza, a także obniżenie poziomu hałasu to kwestie, które coraz częściej są brane pod uwagę przy projektowaniu systemów komunikacji miejskiej. Dlatego cieszymy się, że będziemy mogli dostarczyć autobusy hybrydowe do Krosna, a mieszkańcy już za kilka miesięcy zaczną jeździć nowoczesnymi i ekologicznymi autobusami - powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor Volvo Buses na Polskę i Kraje Bałtyckie.

- Napęd hybrydowy bardzo dobrze sprawdza się w ruchu miejskim - dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego podczas zatrzymania i przy niedużych prędkościach, emituje mniej zanieczyszczeń, zużywa mniej paliwa, jest cichy, a co za tym idzie - dużo bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne autobusy napędzane silnikami diesla. Jego eksploatacja jest też tańsza - przekonuje Małgorzata Durda.

Krośnieńskie autobusy zostaną wyposażone w klimatyzację - oddzielna dla kabiny kierowcy i przedziału pasażerskiego, dostęp do Internetu, system liczenia pasażerów, system informacji pasażerskiej z nagłośnieniem oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Transport miejski w MOF.

Zakup miejskich autobusów jest częścią dużego projektu pn. "Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 i realizowanego przez Miasto Krosno w partnerstwie z Gminami Chorkówka, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe i Wojaszówka.https://www.krosnocity.pl/index.php/akt ... jnych.html
studencik93
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 24 paź 2015, 0:09

Re: Autobusy miejskie w Regionie

Postautor: riko » 24 maja 2018, 8:33

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -w-czerwcu
Pierwszy elektryczny autobus marki Solaris, na stalowowolskich ulicach pojawi się już za kilka tygodni. Do końca sierpnia flota komunikacji miejskiej powiększy się o 9 kolejnych. Oprócz tego stalowowolski tabor zasili również 6 autobusów i 3 busy z Sanoka.

Wszystkie pojazdy będą wyposażone w szereg udogodnień, takich jak porty USB, Wi-Fi, system monitoringu zwiększający bezpieczeństwo wewnątrz pojazdu, system zliczania pasażerów, biletomat, w którym będzie możliwość zapłaty kartą lub gotówką oraz nowoczesne czytniki kart miejskich.

Na terenie miasta przewidziano trzy stacje szybkiego ładowania po pięć stanowisk: przy dworcu PKP w Rozwadowie, na osiedlu Hutnik na ulicy Wrzosowej i przy bramie nr 3 Huty Stalowa Wola oraz jedną stację wolnego ładowania na terenie bazy komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku na 30 przystankach zostanie wdrożony system elektronicznej informacji pasażerskiej, pojawi się monitoring, sieć Wi-Fi, powstanie zaplecze techniczne do obsługi elektrycznych pojazdów i zakupione zostaną nowe wiaty przystankowe.

Wybudowane zostaną także centra przesiadkowe, punkty „Park&Ride” oraz zmodernizowana zostanie infrastruktura drogowa (budowa turboronda przy ul. Energetyków).

Zadanie jest realizowane w ramach tzw. „Mobilnego MOF-u Stalowej Woli”. Wartość projektu to 49,4 mln. zł.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Autobusy miejskie w Regionie

Postautor: riko » 04 cze 2018, 14:45

http://supernowosci24.pl/na-ulice-wyjad ... -autobusy/
STALOWA WOLA. Za 100 mln zł zrealizowany zostanie program transportowy.

Do końca sierpnia po Stalowej Woli ma jeździć 10 elektrycznych autobusów. Pierwszy taki pojazd pojawi się już w czerwcu. W sumie takich miejskich autobusów będzie 19. To pojazdy nieemitujące spalin, cichsze, a ich eksploatacja jest dwukrotnie tańsza od tych z silnikami diesla.

Władze Stalowej Woli realizują w mieście program transportowy. W sumie na jego wszystkie elementy: zakup taboru, przebudowa dróg i usprawnienia na skrzyżowaniach wydanych zostanie 100 mln zł. Na głównym węźle komunikacyjnym w Stalowej Woli – skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Komisji Edukacji Narodowej zainstalowano sekundniki. Odliczają one czas do zmiany świateł. To dobre rozwiązanie, bo zadaniem sekundników jest zmniejszenie liczby mandatów i poprawić bezpieczeństwo.

Na wspomnianym skrzyżowaniu działa kilkanaście kamer, które rejestrują kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Dotychczas ukarano tam w ten sposób ponad 2 tys. osób. Sekundniki zamontowano też na czterech pozostałych skrzyżowaniach, które zlokalizowane są na drodze krajowej nr 77.

Oprócz zamówionych przez miasto 19 autobusów elektrycznych marki Solaris, w ramach programu transportowego przystanki autobusowe zostaną wyposażone w elektroniczne tablice informacyjne. Nie zabraknie tam też darmowej sieci Wi-Fi i całodobowego monitoringu.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Autobusy miejskie w Regionie

Postautor: riko » 11 kwie 2019, 17:31

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -do-krosna
KROSNO. Cieszyć, pewnie się w Krośnie cieszą, ale raczej umiarkowanie. Autobusy miały dotrzeć do Krosna w październiku!

Chodzi o 8 autobusów miejskich autosan. Zostały zakupione w ramach projektu „Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno”, ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. To część dużego przetargu na 21 autobusów, rozpisanego jeszcze w 2017 r. Wygrały go Volvo, Autosan i MMI. Krosno kupiło autobusy od fabryki z Sanoka za ok. 8,51 mln zł.

Niestety fabryka jakoś nie mogła się wywiązać z realizacji zamówienia. Termin dostawy zmieniano kilka razy. Jak informował portal branżowy transport-publiczny.pl, za każdy dzień zwłoki Krosno zaczęło więc naliczać 4 tys. zł kary. Od października - pierwotnego terminu dostawy - trochę się więc tego uzbierało.

10,5 m autobusy mają napęd spalinowy, wyposażone są w elektroniczny system informacji pasażerskiej i monitoring wizyjny. Miasto zapowiada, że na ulice wyjadą już w najbliższy poniedziałek.


Obrazek


https://nowiny24.pl/autosan-dotrzymal-o ... d/35068067
Osiem nowoczesnych autobusów miejskich marki Autosan, wyposażonych w elektroniczny system informacji pasażerskiej i monitoring wizyjny, zasiliło dziś tabor miejskiej komunikacji w Krośnie.

Dostarczone przez Autosan pojazdy to autobusy M12LF SANCITY 10LF. Mają napęd spalinowy, długość 10,5 metra. Są niskopodłogowe, co uławia wsiadanie i wysiadanie. Na ulice Krosna i okolic wyjadą na początku przyszłego tygodnia.

Autobusy zostały zakupione przez miasto w ramach projektu rozwoju transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno, który realizowany jest dzięki funduszom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Autosan miał problemy z terminową realizacją zamówienia. Przesuwał termin dostawy, miasto naliczało kary. Ostatecznie termin dostarczenia wszystkich ośmiu pojazdów ustalono na 11 kwietnia. Ta obietnica dostała dotrzymana.

W ubiegłym tygodniu przyjechały trzy pierwsze pojazdy. Kolejne trzy dojechały do Krosna w środę. Dziś dołączyły do nich ostatnie dwa.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości