DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: riko » 15 wrz 2017, 15:51

http://rzeszow-news.pl/bedzie-szybki-do ... podpisana/


Prawie 17 mln zł będzie kosztowała modernizacja prawie kilometrowego odcinka drogi od Rzeszowa do Tyczyna. Powstanie też nowy most na rzece Strug. W czwartek podpisano umowę na realizację inwestycji.

Chodzi o fragment od granicy Rzeszowa do skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Orkana w Tyczynie. Dzięki temu na całym odcinku Rzeszów – Tyczyn kierowcy będą mogli jeździć dwujezdniową drogą. Inwestycja będzie współfinansowana z unijnego programu Polska Wschodnia 2014-2020. Jest ona częścią trwającej rozbudowy al. Sikorskiego w Rzeszowie.

Dzięki modernizacji około kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej powstanie droga dwujezdniowa, czteropasowa ze środkową wyspą. Zostanie zlikwidowany efekt tzw. „wąskiego gardła”. Łatwiejszy będzie wyjazd z Rzeszowa w kierunku południowo – wschodnim.

– Po wybudowaniu obwodnicy południowej – odcinka drogi wojewódzkiej nr 878 łączącego al. Sikorskiego z drogą krajową nr 19 (ul. Podkarpacka) – powstanie doskonały skrót z ominięciem centrum Rzeszowa dla kierowców jadących w kierunku drogi ekspresowej S19, a następnie autostrady A4 – poinformowała Monika Konopka z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Inwestycję będzie realizowała krośnieńska firma Rejon Budowy Dróg i Mostów. W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim umowę na modernizację drogi podpisali członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, a także Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, oraz Andrzej Zygar, prezes krośnieńskiej firmy.

Stanisław Kruczek podkreślał, że inwestycja jest bardzo ważna dla Tyczyna i całego regionu, zwłaszcza jego południowej części. – Pieniądze, które będą na realizację tego zadania, zostaną na Podkarpaciu – mówił Kruczek nawiązując do tego, że drogę zmodernizuje firma z Krosna.

– Uzyskamy zdecydowaną poprawę przepustowości. Droga będzie o dobrych parametrach, bo mamy dwie jezdnie oddzielone pasem. Największym wyzwaniem będzie nowy most na Strugu. Na to wszystko wykonawca będzie miał rok – tłumaczy Piotr Miąso.

Andrzej Zygar, prezes RBDiM, zapewniał, że ich firma będzie prowadziła tak prace, by utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Droga ma być zmodernizowana do końca września 2018 roku.

– Inwestycja jest dosyć trudna. Odcinek jest wprawdzie krótki, ale trzeba przebudować istniejące sieci, m.in. gazowe, wodociągowe itp. Trzeba to wszystko zgrać – mówi Andrzej Zygar. Dodaje, że na placu budowy będzie najlepsza kadra, a kontrakt zostanie wykonany w terminie.

Z inwestycji cieszą się władze Tyczyna. – Dzięki niej przejazd do Rzeszowa skróci się do kilku minut, a to dla nas istotne z tego względu, że te tereny bardzo się rozbudowują i przybywa nam nowych mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy do Rzeszowa – mówi Janusz Skotnicki, burmistrz Tyczyna.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... zow-tyczyn


W czwartek (14 września 2017) członek zarządu Stanisław Kruczek podpisał umowę na rozbudowę fragment drogi Rzeszów-Tyczyn od granicy Rzeszowa do skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Orkana w Tyczynie. Na całym odcinku będzie dwujezdniowa droga. Powstanie też nowy most na rzece Strug.

Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020. Wartość inwestycji to prawie 17 mln złotych.

Inwestycja stanowi nawiązanie do realizowanej przez miasto Rzeszów rozbudowy ul. Władysława Sikorskiego. Dzięki modernizacji ok. kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej – powstanie droga dwujezdniowa, czteropasowa ze środkową wyspą dzielącą. Dzięki temu zlikwidowany zostanie efekt tzw. „wąskiego gardła”, co usprawni wyjazd z Rzeszowa w kierunku południowo – wschodnim, a po wybudowaniu obwodnicy południowej tj. odcinka drogi wojewódzkiej nr 878 łączącego ul. Sikorskiego z drogą krajową nr 19 (ul. Podkarpacka), powstanie doskonały skrót z ominięciem centrum Rzeszowa dla pojazdów udających się w kierunku drogi ekspresowej S-19, a następnie autostrady A4.

Umowę na realizację inwestycji podpisali: członek zarządu Stanisław Kruczek, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Miąso oraz Andrzej Zygar – prezes firmy Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o., która będzie wykonawcą inwestycji. Obecny był również Janusz Skotnicki burmistrz Tyczyna.

Członek zarządu Stanisław Kruczek podkreślał, że ta inwestycja jest bardzo ważna dla Tyczyna i całego regionu, zwłaszcza jego południowej części. Mówił też o tym, że cieszy go to, iż przebudowę będzie realizowała firma z Podkarpacia.

Piotr Miąso, dyrektor PZDW podkreślał, że nowa inwestycja jest komplementarna do zadania już realizowanego przez miasto Rzeszów i razem będzie tworzyć spójną całość, otwierając komunikacyjnie Tyczyn.

- Uzyskamy zdecydowaną poprawę przepustowości. Droga będzie o dobrych parametrach, bo mamy dwie jezdnie oddzielone pasem. Największym wyzwaniem będzie nowy most na strugu. Na to wszystko wykonawca będzie miał rok – tłumaczył dyr. Piotr Miąso.

Andrzej Zygar – prezes RBDiM w Krośnie zapewniał, że postara się, aby utrudnienia dla mieszkańców i firm Tyczyna były jak najmniejsze, a prace zostały wykonane w terminie.

- Ta inwestycja jest dosyć trudna. Odcinek jest wprawdzie krótki, ale występują liczne branże i trzeba przezbroić teren, przebudować istniejące sieci m.in. gazowe, wodociągowe itp. Trzeba to wszystko zgrać – tłumaczył Andrzej Zygar zapewniając, że do prac została skierowana najlepsza kadra i kontrakt zostanie wykonany w terminie.

- Jest to bardzo ważna inwestycja dla nas i była bardzo oczekiwana przez mieszkańców Tyczyna. Dzięki niej przejazd do Rzeszowa skróci się do kilku minut, a to jest dla nas istotne z tego względu, że te tereny bardzo się rozbudowują i przybywa nam nowych mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy do Rzeszowa – mówił burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki.

Szczegółowe dane dotyczące inwestycji:

Inwestor: Województwo Podkarpackie – Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie

Wykonawca: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o.

Wartość kontraktu: 16 718 591,66 zł

Data podpisania umowy: 14 września 2017 r.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych: 28 września 2018 r.

Parametry techniczne drogi:

- klasa: G

- nośność nawierzchni: 115kN/oś

- szerokość jezdni: 16,5 m (2 pasy ruchu w każdym kierunku + środkowa wyspa dzieląca)

-szerokość pasów ruchu: 3,5 m (zewnętrzny) i 3,25 m (wewnętrzny)

- szerokość środkowego pasa dzielącego: 3 m

- szerokość chodnika: 2 m (prawa strona), 1,5 m (lewa strona)

- szerokość dwukierunkowej ścieżki rowerowej: 2 m

Zakres robót:

- rozbudowa drogi do 4 pasów ruchu na odcinku o długości 0,83 km oraz dodatkowym pasem
do skrętu w lewo do bazy MPGK

- rozbudowa skrzyżowania z ulicą Orkana – zmiana geometrii skrzyżowania, budowa dodatkowego pasa ruchu na wlocie ulicy Orkana i wylocie ulicy Grunwaldzkiej w kierunku centrum Tyczyna

- rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej z ulicą Stawową

- budowa mostu klasy A (nośność: 50 ton) wraz z infrastrukturą techniczną oraz zabezpieczenie koryta rzeki Strug

- budowa lewostronnej dwukierunkowej ścieżki rowerowej o szerokości 2 m oraz obustronnych chodników (lewa strona: 1,5 m, prawa strona: 2 m)wzdłuż całego odcinka

- budowa (1 szt.) i przebudowa (2 szt.) zatok autobusowych

- przebudowa zjazdów indywidualnych publicznych

- budowa murów oporowych

- budowa kanalizacji deszczowej

- przebudowa infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją

- demontaż istniejącej oraz budowa nowej sygnalizacji świetlnej

- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: Nikoś » 15 wrz 2017, 18:19

Jaki jest sens tworzyć nowy wątek jeśli można do obecnej o przebudowie Sikorskiego dodać adnotacje.
A co do samej przebudowy cieszy że będzie to aż do wjazdu do Tyczyna czyli tego łuku. A teraz wady to dalej będa światła przy skręcie na Budziwój a można tam było zrobić rondo skoro i tak będzie budowana mini wysepka między jezdniami. Co ciekawe tu się dało zrobić separację a w Rzeszowie nie.
I jedno najważniejsze równoczesny remont Podkarpackiej i tutaj, będą dalej korki no ale cóż. Ciekawe co wymyślą na czas przebudowy tego mostu na Strugu z objazdem
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1006
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: riko » 17 wrz 2017, 13:48

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podka ... ,12484589/


Tyle będzie kosztować budowa dwupasmówki i mostu na Strugu w Tyczynie. Prace potrwają rok.

Co bardzo istotne, ta inwestycja jest komplementarna z prowadzoną już przez miasto przebudową alei Sikorskiego. Obie drogi stworzą spójną całość i pozwolą uzyskać zdecydowaną poprawę przepustowości na tym odcinku - mówi Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Aleja Sikorskiego w Rzeszowie to główna trasa wylotowa z miasta w kierunku Dynowa. Aktualnie firma Skanska poszerza do czterech pasów ruchu jej ostatni fragment.

Stąd droga wojewódzka przecinająca miasteczko ma już tylko jedną jezdnię. Dzięki podpisanej umowie, na długości jednego kilometra trasa zyska drugą jezdnię. Cztery pasy ruchu, po dwa w obu kierunkach będą więc prowadziły od Rzeszowa, do skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Orkana w Tyczynie. - To dość trudna inwestycja. Chociaż odcinek jest stosunkowo krótki, występują tu rozmaite sieci podziemne i trzeba będzie najpierw przezbroić teren. Musimy dobrze zaplanować i zgrać kolejne etapy budowy. Do prac skierowaliśmy jednak naszą najlepszą kadrę i jestem pewien, że wykonamy je w terminie - mówi Andrzej Zygar, prezes Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, który wygrał przetarg na przebudowę drogi. Warta prawie 17 mln zł inwestycja zostanie w 85 procentach dofinansowana pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego Polski Wschodniej. Poza budową dwóch jezdni i nowego mostu na Strugu zakłada także wykonanie chodników po obu stronach ulicy oraz dwukierunkowej ścieżki rowerowej po jednej stronie drogi. W rejonie zjazdu do bazy MPGK Rzeszów powstanie dodatkowy pas ruchu. Drogowcy przebudują dwie zatoki autobusowe i dobudują jedną nową. Na skrzyżowaniu od strony centrum Tyczyna stanie nowa sygnalizacja świetlna. - Ta inwestycja była bardzo oczekiwana przez mieszkańców Tyczyna. Dzięki niej czas przejazdu do Rzeszowa skróci się o kilka minut. A to dla nas bardzo istotne chociażby z tego powodu, że okoliczne tereny szybko się rozbudowują i przybywa nam wielu nowych mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy w stolicy regionu – mówi Janusz Skotnicki, burmistrz Tyczyna. W urzędzie marszałkowskim podkreślają, że dzięki ten inwestycji oraz także dofinansowanej pieniędzmi z Unii Europejskiej przebudowie al. Sikorskiego, zlikwidowane zostanie wąskie gardło na wylocie z miasta w kierunku południowo-wschodnim. W przyszłości będzie to istotne uzupełnienie planowanej do realizacji południowej obwodnicy Rzeszowa z mostem na Wisłoku. Powstały w ten sposób układ drogowy stworzy znakomity skrót z ominięciem centrum Rzeszowa dla pojazdów jadących w kierunku drogi ekspresowej S19 i autostrady A4.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: Archeo » 18 wrz 2017, 13:33

Jak czytam to:
Dzięki temu zlikwidowany zostanie efekt tzw. „wąskiego gardła”, co usprawni wyjazd z Rzeszowa w kierunku południowo – wschodnim

to śmiać mi się chce... Ktoś kto mówi te słowa nie widział wogóle projektu.
Droga tak czy siak pod koniec ( kierunek Rzeszów->Tyczyn) jest zwężona do jednego pasa.
Załączniki
droga.PNG
droga.PNG (499.38 KiB) Przeglądany 2953 razy
Archeo
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 15 wrz 2017, 8:48

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: django » 18 wrz 2017, 18:24

Hmm troche bez sensu 2 pasy powinny byc az do zjazdu do miasta a dopiero pozniej zwezenie
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 457
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: Witek_0000 » 18 wrz 2017, 20:57

Zapewne z prawego pasa będzie można skręcić w Orkana (na Budziwój), ze środkowego jechać prosto 878.
Nie wiem bo nie jeżdżę tam w godzinach szczytu... Może duża część ruchu z Sikorskiego to auta jadące na Budziwojską (?)

Chociaż wydaje się logiczne, żeby zrobić prawoskręt na Orkana jako 3 pas, a 2 pasy przynajmniej jedną stroną ciągnąć
dalej i dopiero potem z prawego wjechać do miasta z środkowym jechać 878.
Witek_0000
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 97
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: riko » 19 paź 2017, 14:28

Zaczęli rozbudowę:

1. Wycinka drzew i krzewów.
2. Demontaż ogrodzeń.
3. Zbieranie humusu na poboczu.
4. Prace ziemne od strony Rzeszowa (przy nowym moście).
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: riko » 23 paź 2017, 15:51

Fotki z rozbudowy od Maya83.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: riko » 31 paź 2017, 18:04

Nowe fotki z rozbudowy od pianeta.pl


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: DW878-rozbudowa odcinek Rzeszów-Tyczyn

Postautor: riko » 21 gru 2017, 17:53

http://rzeszow-news.pl/wypadek-budowie- ... oby-ranne/
Policja wyjaśnia okoliczności wypadku na placu budowy mostu w podrzeszowskim Tyczynie. Elementy budowlane przygniotły trzy osoby.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 15:45 na budowie mostu na rzecz Strug. – Informacje otrzymaliśmy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że na budowie elementy budowlane przygniotły pracownika. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, okazało się, że poszkodowane zostały trzy osoby – mówią nam rzeszowscy strażacy.

W akcji ratowniczej brało udział dziesięciu strażaków PSP i OSP. Jak wynika z dotychczasowych informacji, poszkodowani pracownicy żyją,wszyscy są w szpitalu. Na miejscu zdarzenia są również policjanci.

Na miejscu zdarzenia są również policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego, powiadomiony został prokurator i pracownicy inspekcji pracy.

– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 36-letni operator koparki manewrował elementem mostu. W pewnym momencie przygniótł jednego z pracowników. Spadający element ranił dwóch innych pracowników. Operator koparki był nietrzeźwy. Miał ok. 2 promile alkoholu w organizmie – mówi nam Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Po przeprowadzonych oględzinach podejmiemy decyzję pod jakim kątem będzie prowadzone postępowanie – dodaje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Most na rzecz Strug znajduje się na końcu al. Sikorskiego w Rzeszowie i początku ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie. Jest on rozbierany, a na miejscu starego powstanie nowy z jezdnią czteropasmową oraz dodatkowym pasem do skrętu w lewo do bazy MPGK.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Następna

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości