Autostrada A4

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Autostrada A4

Postautor: porteño » 19 sie 2014, 21:14

A tą S-19 to w ogóle budują, czy tak sobie tylko debatują o węzłach i łącznikach? Jakoś za głośno o tej drodze ostatnio nie jest.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Autostrada A4

Postautor: django » 19 sie 2014, 22:26

to jest przetarg projektuj i buduj, w tym momencie jest projektowanie. a odnośnie łącznika do kielanówki to ciekawi mnie jedna sprawa, skoro zrezygnowano na tę chwilę z 2 nitki, to ciekawi mnie jak będzie rozwiązane skrzyżowanie z podkarpacką, bo w pierwotnym założeniu miało iść 2 pasy o węzła rzeszów południe, ulica 9 Dywizji piechoty do poszerzenia, w ciągu podkarpackiej wiadukt 2-jezdniowy nad 9 dywizji piechoty i 2 ronda, po jednym na każdej z w.w. ulic. jedyne co mi się nasuwa w tym momencie to dobudują tylko jeden pas od 9 dywizji Piechoty do węzła pozostawiając kolizyjne skrzyżowania. Chociaż kto tam wie, gdyż napisali również ze poszerzenie podkarpackiej do samej boguchwały, a nie wyobrażam sobie jak tu poszerzać nie robiąc od razy tego wiaduktu nad Trasą południową. Pożyjemy zobaczymy. Jednak wiadomo most północny pochłonął troche nieplanowanych funduszy, skoro budowa łącznika do S-19 miałaby się odbić czkawką na poszerzeniu podkarpckiej w strone boguchwały, to wolę już żeby łącznik powstał narazie jako jedno jezdniowy z wizją jego poszerzenia przy okazji np budowy przeprawy przez Wisłok.

p.s. ja mysle ze Trasie Południowej , jak i innym inwestycjom drogowym w okolicy rzeszowa nalezą sie osobne wątki w dziale transport i komunikacja
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Autostrada A4

Postautor: pisul » 22 paź 2014, 14:47

Wiadomość może nie związana bezpośrednio z budową A4 ale pokazuje jak budowa autostrady przekłada sie na planowane inwestycje Rzeszowa.

Obrazek

Właściciel firmy produkującej auta luksusowe Tesla Elon Musk ogłosił lokalizacje na terenie RP swoich stacji szybkiego ładowania. Oczywiście jest już jedna stacja ładowania aut elektrycznych ale tej konkretnej marki (Tesla) stacje ładują sie "w turbo" i tu chodzi również o prestiż. Gdy połączyć planowane stacje to idealnie właśnie pokryją sie z całą A4. Każde auto tej marki ma ekran wielkości tabletu gdzie już firmowo producent w sofcie pokazuje ile można na baterii przejechać i jakie stacje znajdują się w zasięgu baterii auta.
Od Tesla Model S od 2016 roku będzie pokazywał nasze miasto a nie Lublin ;)

żródło: http://www.spidersweb.pl/2014/10/tesla-superchargers-polska.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8565
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Autostrada A4

Postautor: robal » 22 paź 2014, 21:49

No bardziej o samej autostradzie, doczekaliśmy się:

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... iz=rzeszow

akurat 30-go wracam z Niemiec, więc będę mógł opowiedzieć o wrażeniach ;)
robal
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 14 wrz 2014, 13:28

Autostrada A4

Postautor: eranet » 23 paź 2014, 22:50

Ja mam 30-ego wyjazd do Krakowa, szkoda, że nie będzie czynna od rana, ale powrót już długo wyczekiwaną autostradą :)
eranet
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 23 paź 2014, 22:45

Autostrada A4

Postautor: pisul » 30 paź 2014, 20:53

dziś otwarto kolejny odcinek 34 kilometrowy autostrady A4 Tarnów-Dębica

Na mapach internetowych google ładnie już prezentuje się połączenie obu miast:

Obrazek

...ale google również zaliczyło wpadkę w swojej autorskiej nawigacji i nie pokazuje jeszcze nowo oddanego odcinka a tylko zarys A4 "w budowie" a zatem wprowadza w błąd. Trochę dziwne bo mapy powinny być najaktualniejsze bo to nawigacja online. Czas zakładany do przejazdu między Rzeszowem a Krakowem w tym przypadku nie wyniesie około 1.5h a ponad 2h:

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8565
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Autostrada A4

Postautor: robal » 30 paź 2014, 22:42

Od siebie dodam, że miałem okazję "przetestować" i wrażenia bardzo pozytywne. Póki co, na wiadukcie zaraz za węzłem Pustynia (ten od strony Rzeszowa) jest dostępna tylko jedna jezdnia, ale przynajmniej dziś nie stanowiło to większego problemu.

Jest jeszcze jeden plus: bardzo mało ekranów, szczególnie w porównaniu z odcinkiem Rzeszów - Dębica.
robal
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 14 wrz 2014, 13:28

Autostrada A4

Postautor: swiety » 01 lis 2014, 13:52

robal pisze:Od siebie dodam, że miałem okazję "przetestować" i wrażenia bardzo pozytywne. Póki co, na wiadukcie zaraz za węzłem Pustynia (ten od strony Rzeszowa) jest dostępna tylko jedna jezdnia, ale przynajmniej dziś nie stanowiło to większego problemu.

Jest jeszcze jeden plus: bardzo mało ekranów, szczególnie w porównaniu z odcinkiem Rzeszów - Dębica.


Wiadukt o którym piszesz (E118) już bez zwężenia - wczoraj otwarto drugą nitkę. Ja z niecierpliwością czekam na Rzeszów-Jarosław.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Autostrada A4

Postautor: Twolik » 22 gru 2014, 10:50

Ja z niecierpliwością czekam na Rzeszów-Jarosław.


A kiedy to otwierają?
Twolik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 21
Na forum od: 22 gru 2014, 10:47

Autostrada A4

Postautor: dStan » 22 gru 2014, 11:44

Wg. umowy mają skończyć przed 16 maja 2016.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: p.gontarz i 23 gości