Bieszczady

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Bieszczady

Postautor: KZYH » 01 lip 2015, 23:00

Nie ma jeszcze tematu o tym zakatku naszego regionu. Postanowilem wiec taki zalozyc. Na poczatek bardzo ciekawa inicjatywa artystyczna na zaporze solinskiej.

"Bieszczadzka zapora gigantycznym obrazem! Na ścianie tamy w Solinie powstaje największy na świecie ekologiczny mural. W osadach nawarstwionych przez blisko 50 lat funkcjonowania zapory specjalistyczna ekipa „rzeźbi” ogromnych rozmiarów obraz w technice clean (reverse) – czyszczenia ściany wodą pod wysokim ciśnieniem, bez żadnych dodatków chemicznych. Autorem projektu jest Przemek „Trust” Truściński, jeden z najlepszych polskich ilustratorów i twórców komiksowych. Zapora na Sanie w Solinie jest największą w Polsce – ma 82 metry wysokości i 664 m długości. Postępy prac na jej ścianie możemy śledzić NA ŻYWO (poniżej załączamy link). Mural będzie można oglądać tylko przez rok, więc warto w te wakacje zaplanować wypad w Bieszczady!
PS. Podpowiadamy jeszcze – ściana zapory to także gigantyczny ekran, który czeka na widowiska typu „światło-dźwięk”…"

(tekst i zdjecie zaczerpnalem z profilu "Podkarpackie" na Fb)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 23:19 przez KZYH, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 01 lip 2015, 23:17

A tutaj mozna ogladac powstawanie ekomuralu na zywo:

Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 05 lip 2015, 21:47

Efekt koncowy (foto z "BlekitnaTv")

Obrazek


I jeszcze taki film, ktory przedstawia zrzut wody ze zbiornika. Akcja przeprowadzona zostala w piatek (3.07).
Pod roznymi katami widoczny rowniez swiezo ukonczony mural.

Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 28 lip 2015, 22:21

Będą kolejne trasy dla Drezyn Rowerowych w Bieszczadach
W tym roku bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to prawdziwy hit wakacyjny. Codziennie korzysta z nich kilkaset osób.
Właśnie dlatego zapadła decyzja, aby uruchomić w tym tygodniu dwie nowe trasy. Obie są bardzo malownicze i zaczynają się w Ustrzykach Dolnych. Pierwsza poprowadzi w kierunku Krościenka, niemal do ukraińskiej granicy a druga do zabytkowego dworca w Ustianowej. Do tej pory drezynami można było podróżować z Uherzec Mineralnych do Stefkowej i Sobienia.

Cała linia ma prawie 50 kilometrów i ciągnie się od Zagórza do Krościenka.Właścicielem linii jest samorząd gminy Olszanica, który wydzierżawił ją miejscowemu przedsiębiorcy, który stworzył największą w Europie stację drezyn rowerowych.

Wszystkie trasy obsługuje 50 czteroosobowych pojazdów.

źródło: radio.rzeszow.pl

http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,beda_kolejne_trasy_dla_drezyn_rowerowych_w_bieszczadach.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 30 lip 2015, 15:15

PODKARPACIE. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia rusza nowe turystyczne połączenie kolejowe z Jasła do Komańczy.

Do 27 września w każdy weekend, tj. sobotę i niedzielę, będą kursowały pociągi relacji Jasło - Komańcza – Jasło.

Z Jasła pociąg będzie wyruszał o godz. 7:00, a przyjazd do Komańczy planowany jest na godz. 9:31. Z kolei pociągiem z Komańczy wyruszymy o godz. 16:10, a przyjedziemy do Jasła o godz. 18:40.

Ważniejsze stacje na trasie przejazdu pociągów to Jasło, Jedlicze, Krosno, Besko, Zarszyn, Sanok, Zagórz, Rzepedź, Komańcza. Połączenie będą obsługiwane nowoczesnym taborem szynowym wyposażonym w klimatyzację i miejsca do przewozu rowerów.

Bilety na powyższe połączenie objętę sa nową taryfą cenową, wprowadzoną 1 marca. Koszt przejazdu trasy jasło – Komańcza to: bilet normalny 11,97 zł, szkolny 7,54 zł, studencki 5,87 zł.

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podkarpacie/w-weekend-nowe-polaczenie-kolejowe-jaslo-komancza.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 30 lip 2015, 15:25

Teatr Siemaszkowej przenosi się
w Bieszczady
Na okres wakacji gmach najstarszego teatru w Rzeszowie zamknięto. Sztuka nie znosi bezczynności i dlatego przeniosła się w Bieszczady z projektem „WYŻEJ NIŻ POŁONINA”. Wszystko jest jednak pod kontrola kierownictwa teatru. Na nowy sezon zapowiadają się równie ciekawe zmiany.

Publiczność teatralna już przywykła do tego, że w miesiącach letnich najstarszy teatr dramatyczny w Rzeszowie zawiesza swoją działalność i powraca z repertuarem dopiero we wrześniu. Tym razem stanie się jednak nieco inaczej. Myślę, że nowe plany pozytywnie zaskoczą miłośników sztuki teatralnej, bo w czasie wakacji nadal będzie można oglądać przedstawienia Siemaszkowej. Co prawda nie w budynku przy ul. Sokoła, ponieważ teatr postanowił podążyć śladem wielu rzeszowian i wybrał się artystycznie na bieszczadzkie szlaki.
Prezentujemy Państwu projekt „WYŻEJ NIŻ POŁONINA. SAGA W VI AKTACH”. Teatr Siemaszkowej postanowił powrócić nim na moment do zamierzchłych czasów, kiedy to teatry były scenami wędrownymi. Przedstawienie będzie prezentowane w małych miejscowościach blisko natury, w urzekających panoramach wciąż najdzikszych polskich gór, czyli u podnóża Bieszczadów.
„WYŻEJ NIŻ POŁONINA. SAGA W VI AKTACH” jest historią wesołą i zarazem tragiczną. Spektakl jest bardziej widowiskiem wypełnionym śpiewem, zakręconym bieszczadzkimi biesami i mocno wpatrzonym ponad połoniny, czyli tam, gdzie prowadzą wszystkie nasze ścieżki – Do Nieba Bram.”
O tym wyjątkowym projekcie Teatru Siemaszkowej możecie posłuchać w rozmowie z Dyrektorem Janem Nowarą. W drugiej jej części poznają Państwo świeże plany dotyczące II edycji Festiwalu Nowego Teatru.II edycja Festiwalu Nowego Teatru, o której mowa w wywiadzie, tym razem odbędzie się w dniach od 23 do 30 października 2015. Jak się dowiadujemy zapowiada się bardzo ciekawie i na scenie i poza nią. Mam tu na myśli oczywiście wydarzenia towarzyszące FNT, tak jak to było również w czasie I edycji tego festiwalu. Interesująco przedstawiają się także plany Jana Nowary dotyczące dalszej działalności Teatru Siemaszkowej.

Wracając do wakacyjnego programu przyznam, że pomysł bardzo mnie zaintrygował, ciekawi mnie jak ostatecznie wyglądać będzie w realizacji i czy przypadnie do gustu widzom? O tym przekonać się będziemy mogli już wkrótce. Najbliższe przedstawienia w bieszczadzkiej scenerii będzie można oglądać 21 sierpnia w Cerkwi w Baligrodzie.
Następne spektakle będą grane:
21 sierpnia w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej,
23 sierpnia w Remizie OSP w Wetlinie,
28 sierpnia w Kinie „Końkret” w Zatwarnicy,
29 sierpnia w Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych,
30 sierpnia w Pałacu Biesa w Olszanicy,
4 września na dziedzińcu zamku w Sanoku,
5 września w ruinach klasztoru w Zagórzu,
12 września na przystani Ośrodka Unitra w Polańczyku.
Ostatnie przedstawienie 13 września w Synagodze w Lesku.
Bilety na wszystkie wymienione spektakle będą Państwo mogli nabyć przez Internet oraz na miejscu na godzinę przed spektaklem. Bilety w cenie 20 zł.
Barbara Kędzierska

http://twinn.pl/?idd=2&poz=&rok=2015&page=0&id=1276&idd=17&poz=ml1
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 17 sie 2015, 20:20

Obrazek
Zdjęcie: klubpodroznikow.com,podroze.gazeta.pl
Bieszczadzka Kolejka Leśna coraz popularniejszą atrakcją Bieszczad
Z roku na rok Bieszczadzka Kolejka Leśna cieszy się coraz większą popularnością. W czasie tegorocznych wakacji kolejka przewiozła już prawie 50 tysięcy pasażerów, a w całym roku ponad 70 tysięcy osób.

Kolejka jeździ przepięknymi, malowniczymi trasami. Przejazd na trasie o długości 11 kilometrów z Majdanu k. Cisnej do Przysłupia i z powrotem trwa 2 godziny 50 minut , a na 9-cio kilometrowej trasie z Majdanu do Balnicy i z powrotem trwa 2 godziny. W obu przypadkach przewidziany jest półgodzinny postój. W skład taboru BKL wchodzą : parowóz Kp-4 ( który trzy lata temu po kilkudziesięciu latach przerwy wrócił na trasę kolejki), lokomotywa spalinowa Lyd2 oraz 21 wagonów osobowych. Kolejka wozi turystów z prędkością 15 km/godz.

Rozkład jazdy przewiduje dwa przejazdy w dni powszednie i cztery w weekendy, ale w lipcu i sierpniu kolejka realizowała sporo zamówień na przejazdy dodatkowe. Odwiedzając Bieszczady nie sposób ominąć taką atrakcję.

Bieszczadzka kolejka wąskotorowa powstała 1898 r. Służyła wtedy do transportu drewna. W latach 20. ubiegłego stulecia przeszła pod zarząd lwowskiej dyrekcji PKP. Wtedy też rozpoczęto przewóz ludzi, który z czasem stał się atrakcją turystyczną. Na początku lat 90. XX wieku względy ekonomiczne przeważyły i kolejkę wyłączono z eksploatacji. Utworzona w 1996 roku Fundacja BKL postarała się utrzymać zabytkową kolejkę w ruchu i uczynić z niej atrakcję turystyczną.

Leśna wąskotorówka w ubiegłym roku przewiozła najwięcej osób w swojej historii - 102 tysiące.

Źródło: onet.pl, kolejka.bieszczady.pl

http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,bieszczadzka_kolejka_lesna_coraz_popularniejsza_atrakcja_bieszczad.html
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 16:55 przez KZYH, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 19 sie 2015, 16:49

Obrazek
Rośnie popularność Bieszczadzkiej Karty Turysty
Bieszczadzka Karta Turysty zyskuje coraz większą popularność.
Kartę można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Posiadanie jej uprawnia do rabatów w 300 miejscach m.in. hotelach, muzeach i u organizatorów wypoczynku. Niektóre zniżki sięgają nawet 50 procent.

Pomysłodawcą jest Centrum Promocji Bieszczad i rzeszowska firma informatyczna appHouse.
Dzięki ścisłej współpracy z informatykami oferujący atrakcje turystyczne mają mocną reklamę w internecie, a turyści mogą korzystać z wielu udogodnień w zdobywaniu informacji. Służy do tego witryna internetowa i specjalna aplikacja na smartfony. Te urządzenia - dzięki wyposażeniu w GPS - wskazują promowane atrakcje w pobliżu miejsca w którym się przebywa.

Kartę można nabyć w kilkudziesięciu punktach. Wszystko wskazuje na to, że zmieni ona swoją nazwę na Podkarpacką, ponieważ do programu chce dołączyć wiele instytucji i właścicieli obiektów z całego województwa.

źródło: radio.rzeszow.pl

http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,rosnie_popularnosc_bieszczadzkiej_karty_turysty.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 20 sie 2015, 0:39

Bieszczady jako główny bohater projektu "Zwolnieni z teorii"
„Zwolnieni z Teorii” pod takim hasłem rozpoczęła się ogólnopolska olimpiada projektów społecznych, w której swoich sił postanowili spróbować młodzi miłośnicy Bieszczad.

Akcja "Zwolnieni z Teorii" daje możliwość uczniom szkół ponadgimnazjalnych, by zorganizowali własne projekty społeczne, które łączą zmienianie świata na lepsze przy okazji dając możliwość zdobycia cennego doświadczenia w zarządzaniu projektami. Uczestnicy projektu mają za zadanie zidentyfikowanie problemów społecznych występujących w ich środowisku oraz znalezienie rozwiązań. W ten sposób stypendyści aktywizują swoje środowisko do społecznego działania.

Mateusz Gazda, Rafał Jastrzębski, Dawid Smaś, Kamil Turek i Paweł Szajna, postanowili stworzyć projekt o nazwie „Bieszczady” przez który chcą zachęcić zarówno starszych jak i młodszych do podróżowania w to piękne tytułowe miejsce. W ramach przedsięwzięcia powstanie film, który zaprezentuje najciekawsze warte uwagi zakątki Bieszczad, a także pokaże gdzie warto się zatrzymać, i gdzie najlepiej pojechać by zobaczyć nietkniętą przez człowieka naturę. Twórcy projektu chcą aby film „Bieszczady” zobaczyło jak najwięcej osób.

Film może stać się nie tylko przepustką do kariery dla stypendystów, ale również może okazać się świetną prezentacją walorów podkarpackiej perły turystycznej.

Wygrany zespół otrzyma jeden z dwóch certyfikatów które są rozpoznawalne i honorowane na całym świecie : Certyfikat Project Managment Principles oraz Certyfikat Project Managment Fundamentals sygnowane przez Project Managment Institute R.E.P. - MT&DC.

Twórcą olimpiady jest fundacja SocialWolves która prowadzi programy angażujące młodzież do projektów społecznych, jako najatrakcyjniejszej formy nabywania przez młodych ludzi kompetencji menedżerskich i jednocześnie działania w interesie społecznym.
Partnerami strategicznymi „Zwolnionych z Teorii” są Microsoft oraz Fundacja PZU. Patronatu udzielili Prezydent RP Bronisław Komorowski, 25-lecie Wolności oraz Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Partnerami merytorycznymi są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, dom mediowy MEC Global oraz firma szkoleniowa Management Training & Development Center.Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=HqZf2FhZdIc

http://www.carpatiabiznes.pl/podkarpacki_relaks,bieszczady_jako_glowny_bohater_projektu_zwolnieni_z_teorii.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 22 sie 2015, 11:06

Pociągiem do Komańczy. Pomysł chwycił, będzie jeździł większy szynobus

W ten i kolejne weekendy szynobus kursujący na trasie Jasło - Zagórz - Komańcza będzie mógł zabrać 270 pasażerów. Okazało się, że jest tak wielu chętnych, że trzeba podstawić było podstawić większy pojazd.

Pociąg jeździ z Jasła do Komańczy dopiero od 1 sierpnia i jest to tylko weekendowe połączenie. Trasę obsługiwał pojazd mogący pomieścić 170 osób, ale szybko okazało się, że chętnych jest dużo więcej. W ten i kolejne weekendy do Komańczy będzie jeździł szynobus, którym może podróżować 270 osób.

Pociągiem do Komańczy będzie można jeździć do 27 września. Szynobus wyjeżdża w soboty i niedziele z Jasła o godz 7:00, w Zagórzu jest o 8.40, a w Komańczy o 9.31. W powrotną drogę rusza o godz. 16.10.

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,18609914,pociagiem-do-komanczy-pomysl-chwycil.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Następna

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości