Co ze środkami unijnymi w gminie Krasne?

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Co ze środkami unijnymi w gminie Krasne?

Postautor: Glover » 27 maja 2015, 9:43

Czciałem się dowiedzieć jakie programy unijne realizuje gmina Krasne więc wszedłem na stronę gminy a tam w zakładce z funduszami unijnymi głucho od kilku lat!

http://www.krasne.un.pl/show.php?link=79

O co chodzi? Czy gmina nie stara sie o dotacje? Jeżeli tak to nie mogę tego pojąć jak można marnować taką szansę. Przecież położenie gminy jest idealne na stworzenie infrastruktury i uzbrojenia terenów pod inwestycje tak jak gminy Kobierzyce pod Wrocławiem czy Tarnowa Podgórnego pod Poznaniem. Położenie na wylocie w kierunku granicy UE z największego miasta w regionie przyciągało by inwestorów jak magnes. Dlaczego Gmina tego nie realizuje?

Po drugie jako budujący tam dom chciałbym zapytać co zrobiono np. w celu pozyskania funduszy na instalacje solarne dla prywatnych inwestorów? To jest temat na czasie a w Krasnem nic się nie dzieje w tym temacie. Znam przykłady z dwóch małych gmin w zapomnianych terenach Polski gdzie nie mają szans na przyciągnięcie inwestorów ale przynajmniej pozyskują środki na wodociągi, kanalizacje, oczyszczalnie a ostatnio na kolektory słoneczne dla mieszkańców. Wiem że można samemu starać się o dotacje ale to nie to samo. Jak gmina opracowuje taki kompleksowy plan zmniejszenia emisji co2 to warunki dofinansowania ma o niebo lepsze. W znanych mi przypadkach w jednej gminie każde z gospodarstw mogło zainstalować kolektory z zasobnikiem za 1200 zł a w drugiej za ok 2600, resztę dopłacała UE. Różnice wynikały z projektu i przetargu na wykonawcę. Widziałem tydzień temu tę instalację za 1200 zł i w pierwszej chwili pomyślałem że to jakiś chińczyk ale okazało się że to polski Hewalex. Można? A no można!

DLACZEGO W GMINIE KRASNE NIE MA TAKICH PROJEKTÓW??????
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Co ze środkami unijnymi w gminie Krasne?

Postautor: Ole » 27 maja 2015, 14:55

Khmm Zapraszamy do Rzeszowa ?
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Co ze środkami unijnymi w gminie Krasne?

Postautor: Glover » 27 maja 2015, 23:14

Tak się składa że mieszkam w Rzeszowie (Słocina) ale mieszkałem tez już w gminie Krasne przed przyłączeniem Słociny. Teraz tak wyszło że znów będę mieszkał w Krasnem ale wcale nie jestem zadowolony z rządzenia tą gminą. Nawet po wyborach nic się nie zmieniło ale w sumie co mogło się zmienić jak tam teraz PO rządzi :roll:
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Co ze środkami unijnymi w gminie Krasne?

Postautor: ozzymir » 15 cze 2015, 20:20

W Krasnem budują się tylko domy, poza tym to chyba nic, nawet dróg do nich nie ma :D
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46


Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości