S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: S19 odcinek: Stobierna-Sokołów Małopolski

Postautor: riko » 04 lut 2018, 19:15

http://rzeszow-news.pl/prawie-200-mln-z ... sowej-s19/
Ponad 196 mln zł ma kosztować budować około 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła „Rudnik nad Sanem” do węzła „Nisko Południe”. Drogowcy wybrali na wykonawcę firmy Strabag i Strabag Infrastruktura Południe.

Jak poinformowała Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oferta firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe była najkorzystniejsza w przetargu na wybór projektanta i wykonawcy S19 od węzła „Rudnik nad Sanem” do węzła „Nisko Południe”.

– Brak odwołań od wyboru oraz pozytywny wynik kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych umożliwią podpisanie umowy na realizację inwestycji – podała Joanna Rarus.

Wykonawca tego odcinka „ekspresówki” będzie musiał zaprojektować drogę, zdobyć zezwolenie na realizację inwestycji, wybudować drogę wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracować dokumentację powykonawczą oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie drogi.
Odcinek S19 między Rudnikiem a Niskiem będzie wchodził w część trasy Via Carpathia. „Ekspresówka” od Rzeszowa na północ, czyli w kierunku Lublina, ma być gotowa do 2021 roku.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4331
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 06 lut 2018, 19:12

http://supernowosci24.pl/za-trzy-lata-p ... -asfalcie/
NISKO. Lada dzień poznamy wszystkich wykonawców najważniejszej dla wschodniej Polski drogi.

Strabag jest pierwszym wygranym w przetargach na budowę ekspresowej S19 między Sokołowem Młp. i granicą z woj. lubelskim. Za wybudowanie 6-kilometrowego odcinka „ekspresówki” dostanie 196 mln zł. Trwa wyłanianie wykonawców pozostałych pięciu odcinków. Niezależnie kto je będzie robił, nowa droga między Rzeszowem i Lublinem ma być gotowa jesienią 2021 r.

Ekpresowa S19 będzie główną trasą komunikacyjną na kierunku północ-południe. Stanie się fragmentem międzynarodowej trasy Via Carpathia, która przebiegać będzie z Kłajpedy i Kowna na Litwie, przez Białystok, Lublin i Rzeszów, słowackie Koszyce, Debreczyn na Węgrzech i dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Polski odcinek od przejścia z Litwą w Budzisku, do granicznego Barwinka liczyć będzie ponad 600 km.

Szlak za 31 mld zł.

Odcinek S19, który od kilku dni ma wykonawcę to zaledwie setna część całej trasy. Jest fragmentem dłuższego odcinka drogi, między węzłem Lasy Janowskie i Nisko Południe. To tylko kawałek drogi między Rudnikiem n. Sanem i Niskiem. Strabag zbuduje go w 34 miesiące i da 10 lat gwarancji na drogę. Podobne terminy obowiązywać będą wykonawców pozostałych odcinków S19 między granicą województwa – węzeł Lasy Janowskie – i Sokołowem Młp. Znamy już oferty złożone przez zainteresowanych budową. Przykładowo najtańsza oferta na budowę 8-kilometrowego odcinka Kamień – Soołów Młp. to 234 mln zł. Za 10 km asfaltu między Podgórzem i Kamieniem oszczędny oferent chce 284 mln zł. Pozostałe są dużo wyższe, a raczej na pewno wygrają ci, co chcą najmniej.

Cała S19 jest teraz realizowana w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że zwycięzca przetargu ma drogę zaprojektować, uzyskać wszystkie pozwolenia i uzgodnienia oraz wybudować ją. Szacunkowo cała polska część Via Carpathia ma kosztować 31 mld zł i jest dla rządu drogowym priorytetem. Część podkarpacka będzie miała długość ok. 170 km. Droga między Rzeszowem i Lublinem ma być przejezdna jesienią 2021 r. Większość jej odcinków na terenie Lubelszczyzny jest już realizowana. Najtrudniejsza do zbudowania będzie 85-kilometrowa część z Rzeszowa do Barwinka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podzieliła ją na 5 odcinków inwestycyjnych. Ich wykonanie będzie trudne, bo przewidziano 4 tunele; najdłuższy 1,3 km. Budowa tej części będzie kosztować aż 9 mld zł. Ma zakończyć się w 2023 r. i wtedy też ma być przejezdna cała S19 od Barwinka do Budziska.

Jerzy Mielniczukriko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4331
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 13 lut 2018, 16:14

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... sza-oferta
Kwota 286.886.390,59 zł, 34 miesiące na realizację i 10 lat gwarancji to najkorzystniejsza oferta na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Zdziary” (bez węzła) do węzła „Rudnik nad Sanem” (bez węzła) o długości około 9 km. Złożyła ją firma Mosty – Łódź S.A.

Brak odwołań od wyboru oraz pozytywny wynik kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych umożliwią podpisanie umowy na realizację inwestycji.

Odcinek S19 od węzła „Zdziary” (bez węzła) do węzła „Rudnik nad Sanem” (bez węzła) stanowiący część szlaku Via Carpatia, realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r.

Odcinek S19 Zdziary – Rudnik nad Sanem, na który dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty, jest częścią przetargu obejmującego zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Lasy Janowskie” do węzła „Nisko Południe”. Przypomnijmy, że 2 lutego br. dokonano wyboru dla odcinka S19 od węzła „Rudnik nad Sanem” do węzła „Nisko Południe”, a dla odcinka Lasy Janowskie – Zdziary trwa procedura wyboru.

S19 na Podkarpaciu w realizacji:

30,1 km - w użytkowaniu,

33,7 km – koncepcja programowa w opracowaniu,

54,2 km - w przetargu w trybie „projektuj i buduj” (6 odcinków z czego dla 2 wybrano najkorzystniejszą ofertę),

51,4 km – w przetargu na opracowanie koncepcji programowej

Zamówienie przewidziane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4331
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 14 lut 2018, 16:41

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podka ... udnik.html
PODKARPCIE. Kwota 286.886.390,59 zł, 34 miesiące na realizację i 10 lat gwarancji to najkorzystniejsza oferta na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Zdziary” (bez węzła) do węzła „Rudnik nad Sanem” (bez węzła) o długości około 9 km.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty – Łódź S.A. Brak odwołań od wyboru oraz pozytywny wynik kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych umożliwią podpisanie umowy na realizację inwestycji.

Odcinek S19 od węzła „Zdziary” (bez węzła) do węzła „Rudnik nad Sanem” (bez węzła) stanowiący część szlaku Via Carpatia, realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”.

Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r.

Odcinek S19 Zdziary – Rudnik nad Sanem, na który dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty, jest częścią przetargu obejmującego zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Lasy Janowskie” do węzła „Nisko Południe”.

Przypomnijmy, że 2 lutego br. dokonano wyboru dla odcinka S19 od węzła „Rudnik nad Sanem” do węzła „Nisko Południe”, a dla odcinka Lasy Janowskie – Zdziary trwa procedura wyboru.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4331
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 20 lut 2018, 16:51

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podka ... ln-zl.html
PODKARPACIE. Firma Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. złożyła najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Lasy Janowskie – Zdziary. Zamierza ona zrealizować ten odcinek szlaku Via Carpatia o dł. ok. 9,3 km w terminie 34 miesiące, za kwotę 236 328 298,82 zł oraz zapewniając 10 lat gwarancji jakości.

Odcinek S19 od węzła „Lasy Janowskie” (bez węzła) do węzła „Zdziary” (z węzłem) stanowiący część szlaku Via Carpatia, realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”.

Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r.

Odcinek S19 Lasy Janowskie - Zdziary, na który dokonano dzisiaj wyboru najkorzystniejszej oferty, jest częścią dużego przetargu obejmującego swym zakresem zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Lasy Janowskie” do węzła „Nisko Południe”. Cały odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

zadanie „A” Lasy Janowskie - Zdziary o dł. ok. 9,3 km – dzisiaj dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Przypomnijmy, że w postępowaniu przetargowym na realizację tego odcinka wpłynęło 10 ofert o wartości od 236,3 do 296,9 mln zł.
zadanie „B” Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km – 13 lutego br. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty (Mosty-Łódź S.A., 286 886 390,59 zł, 34 miesiące na realizację, 10 lat gwarancji),
zadanie „C” Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. ok. 6 km - 2 lutego br. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty (Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., 196 339 975,77 zł, 34 miesiące na realizację, 10 lat gwarancji).


Obrazek


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ie-zdziary
Austriacka firma zamierza ona zbudować ten odcinek szlaku Via Carpatia o dł. ok. 9,3 km w terminie 34 miesiące, za kwotę 236 328 298,82 zł oraz zapewniając 10 lat gwarancji jakości. Brak odwołań od wyboru oraz pozytywny wynik kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych umożliwią podpisanie umowy na realizację inwestycji.

Opis inwestycji.

Odcinek S19 od węzła „Lasy Janowskie” (bez węzła) do węzła „Zdziary” (z węzłem) stanowiący część szlaku Via Carpatia, realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r.

Przetarg.

Odcinek S19 Lasy Janowskie - Zdziary, na który dokonano dzisiaj wyboru najkorzystniejszej oferty, jest częścią dużego przetargu obejmującego swym zakresem zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Lasy Janowskie” do węzła „Nisko Południe”. Cały odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

Zadanie „A” Lasy Janowskie - Zdziary o dł. ok. 9,3 km – dzisiaj dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Przypomnijmy, że w postępowaniu przetargowym na realizację tego odcinka wpłynęło 10 ofert o wartości od 236,3 do 296,9 mln zł.

Zadanie „B” Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km – 13 lutego br. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty (Mosty-Łódź S.A., 286 886 390,59 zł, 34 miesiące na realizację, 10 lat gwarancji),

Zadanie „C” Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. ok. 6 km - 2 lutego br. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty (Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., 196 339 975,77 zł, 34 miesiące na realizację, 10 lat gwarancji).

S19 na Podkarpaciu w realizacji

30,1 km - w użytkowaniu,

33,7 km – koncepcja programowa w opracowaniu,

54,2 km - w przetargu w trybie „projektuj i buduj” (6 odcinków z czego dla 3 wybrano najkorzystniejszą ofertę),

51,4 km – w przetargu na opracowanie koncepcji programowej

Zamówienie przewidziane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4331
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron