Inwestycje Drogowe w Regionie

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: Grzegorz44 » 13 paź 2017, 1:25

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podka ... lnego.html

Trzy inwestycje drogowe powodem renegocjacji Kontraktu Terytorialnego

PODKARPACIE. Samorząd województwa chce, aby trzy ważne dla regionu projekty zostały wpisane na listę przedsięwzięć podstawowych w KT. Chodzi o drogę S-19 z Babicy do Barwinka, obwodnicę Łańcuta oraz DW 878- od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do DW 869.

Zarząd Województwa Podkarpackiego wystąpił z wnioskiem do rządu o zmianę zapisów Kontraktu Terytorialnego Województwa Podkarpackiego. Wniosek zakłada przeniesienie inwestycji drogowych pod nazwą: S-19 Babica – Barwinek i Budowa obwodnicy Łańcuta z listy przedsięwzięć warunkowych na listę przedsięwzięć podstawowych.

„Dzięki zwiększeniu środków na Krajowy Fundusz Drogowy szanse na realizacje obu przedsięwzięć są ogromne. Teraz chcemy je wzmocnić wpisaniem ich do kontraktu terytorialnego na listę zadań podstawowych. Realizacja S-19 otworzyłaby komunikacyjnie południe Podkarpacia, rozwijając turystykę i gospodarkę na tym obszarze oraz budując przewagi komunikacyjne regionu, tak samo jak obwodnica Łańcuta, która jest bardzo potrzebna” – mówił podczas spotkania wicemarszałek Bogdan Romaniuk.

Dodatkowo Zarząd Województwa zawnioskował o wprowadzenie do Kontraktu budowy DW 878- od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do DW 869. Wskazany w przedsięwzięciu układ dwujezdniowy DW 878 jest przedłużeniem poza granicę Rzeszowa dwujezdniowej ul. Lubelskiej, wyprowadzającej ruch z miasta w kierunku lotniska oraz strefy przemysłowej. Z drugiej strony DW 878 łączy się z DW 869 tzw. drogą lotniskową, która aktualnie jest przebudowywana i również będzie stanowić układ dwujezdniowy. Zaplanowany dwujezdniowy układ DW 878 na odcinku od granicy miasta do DW 869 (droga dwujezdniowa) stanowi uzupełnienie kompleksowego układu komunikacyjnego obsługującego północną, przemysłową część Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Droga S-19 z Babicy do Barwinka i obwodnica Łańcuta zyskały już finansowe wsparcie rządu. 12 lipca tego roku Rada Ministrów przyjęła aktualizację "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)" zwiększając limit finansowy wydatków na realizację zadań finansowanych z Krajowego Funduszu Drogowego do kwoty 135 mld zł.
Grzegorz44
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 16 maja 2017, 17:33

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 13 paź 2017, 14:04

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podka ... stach.html
PODKARPACIE. Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 11 programów inwestycji związanych z budową dróg, których łączny koszt to ponad 782 mln zł. Zadania będą realizowane w województwie lubelskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, pomorskim i podkarpackim.

Pierwsza inwestycja na Podkarpaciu dotyczy rozbudowy DK 28 na odcinku Przemyśl – Medyka. Prace obejmą rozbudowę jezdni do dwóch pasów ruchu w obu kierunkach oraz wzmocnienie konstrukcji drogi. Ponadto w okolicach przejścia granicznego w Medyce powstanie zatoka służąca do ważenia pojazdów ciężarowych. Realizacja projektu będzie trwał w latach 2018-2020.

Kolejny projekt dotyczy rozbudowy drogi krajowej nr 73 wraz z budową obwodnic Pilzna oraz Brzostka, Kołaczyc i Jasła, na odcinku Pilzno – Jasło. Rozbudowa obejmie rozbudowę do szerokości 7 m. istniejącego odcinka drogi o łącznej długości ok. 14 km. Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie obwodnica Pilzna oraz obwodnica Brzostka, Kołaczyc i Jasła o łącznej długości ok. 21 km. Program ma zostać zrealizowany w latach 2022-2026.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 3816
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 13 paź 2017, 14:30

Nowe fotki od kolegi SzaLeJot z budowy Obwodnicy Sokołowa Małopolskiego.


1. DW 875 - mniejszego ronda to się chyba nie dało zrobić.

Obrazek

Obrazek

2.Obwodnica w kierunku Lublina.

Obrazek

3.Skrzyżowanie dróg.

Obrazek

4.Dalej droga nie wiem dokąd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

5.łącznik do DP (wylot obok wjazdu na S19).

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 3816
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość