Lotniskowy parking

Wszystko co dotyczy Jasionki, lotniska i strefy

Re: Lotniskowy parking

Postautor: Arrival » 14 kwie 2019, 20:55

@ponteno: Też latam budżetowo, lubię ten sport, ale stary... błądzisz ;). Brniesz w tę swoją teorię o sprawdzaniu cen parkingów. Obracam się dość mocno wśród braci podróżniczej i NIKT nigdy nie zastanawia się nad tym kosztem.
Każdy zakłada, że parking ileś tam kosztuje i to jest koszt nie do uniknięcia praktycznie wszędzie. Przez lata Rzeszów był wyjątkiem bo wszystkie inne lotniska miały płatne parkingi. Widziałeś te tłumy ludzi z Krakowa, Katowic czy Warszawy oblegające Jasionkę ze względu na tani parking? No właśnie.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lotniskowy parking

Postautor: Kacu » 15 kwie 2019, 18:35

porteño pisze:
Kacu pisze:A może już się nie da. Może zarząd lotniska dostawał sygnały o problemach z parkowaniem od pasażerów, a jak zostało zauważony wyżej - parking był non-stop zastawiony przez gości G2A Areny czy pracowników pobliskich zakładów. Ostatniego zdania nawet nie skomentuję, bo brak na to słów :lol:


Nikt Cię o komentarz nie prosił ;) Proste rozwiązanie - parking rozbudować, żeby każdy mógł się zmieścić. Parkingi są dla ludzi, głupotą jest rozgraniczanie na tylko i wyłącznie pasażerów, pracowników tej czy tamtej firmy. Większy ruch w strefie to korzyść dla wszystkich podmiotów, które tam są zlokalizowane, a także dla miasta.

Kacu pisze:Jak nie stać Cię na parking, to jedź komunikacją miejską.


Komunikacją miejską z okolic Sandomierza, Gorlic, Tarnowa? :lol:
Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to się nie wypowiadaj. Wyraźnie napisałem, że chodzi mi głównie o mieszkańców regionów oddalonych od lotnisk, którzy rozważają wylot z różnych lotnisk, a tak czy siak na dojazd do nich samochodem są skazani.


Nie tobie decydować o moim prawie do wypowiadania się, więc daruj sobie te teksty o czytaniu ze zrozumieniem itd. Jesteśmy na publicznym forum, więc skoro ty możesz publikować swoje bajdurzenie, kto inny może je skomentować.

Jak ktoś jest "skazany" na dojazd samochodem na lotnisko, to po prostu wlicza parking do całego kosztu przejazdu. Mając naprawdę ograniczony budżet to nie jedziesz swoim samochodem, tylko szukasz oszczędności na każdym kroku - i da się to zrobić nawet mieszkajac w okolicach Sandomierza, Gorlic, Tarnowa. Wystarczy wybraź podróż busem; jest to na pewno mniej komfortowe niż własnym samochodem, ale korzystniejsze, jeśli głównym kryterium jest niska cena - co tak skrzętnie podkreślasz w swoich postach.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Lotniskowy parking

Postautor: maks » 16 kwie 2019, 16:38

maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Lotniskowy parking

Postautor: bartes_7 » 16 kwie 2019, 19:40

Bardzo dobre wieści :)
Czasami, żeby znaleźć wolne miejsce to trzeba było nieźle się natrudzić. Może dzięki opłatom zniknie z parkingu jakiś tam odsetek aut, które stoją tygodniami bo właściciel poleciał na 6 tygodni do pracy sezonowej :)
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: Lotniskowy parking

Postautor: porteño » 18 kwie 2019, 22:28

Arrival pisze:@ponteno: Też latam budżetowo, lubię ten sport, ale stary... błądzisz ;). Brniesz w tę swoją teorię o sprawdzaniu cen parkingów. Obracam się dość mocno wśród braci podróżniczej i NIKT nigdy nie zastanawia się nad tym kosztem.
Każdy zakłada, że parking ileś tam kosztuje i to jest koszt nie do uniknięcia praktycznie wszędzie. Przez lata Rzeszów był wyjątkiem bo wszystkie inne lotniska miały płatne parkingi. Widziałeś te tłumy ludzi z Krakowa, Katowic czy Warszawy oblegające Jasionkę ze względu na tani parking? No właśnie.

To prędzej Ty brniesz w zaparte o jakichś tłumach. Nigdzie nie twierdziłem, że brak opłaty za parking je przyciąga, lecz jest dodatkowym atutem lotniska, bo właśnie dlatego, że "wszystkie inne lotniska miały płatne parkingi", czymś pozytywnym się wyróżnialiśmy i ludzie, którzy do wylotu kilka lotnisk rozważali (tacy jak ja), mogli właśnie wybrać ten zapomniany i nieturystyczny Rzeszów. Poza tym też nie doczytałeś, że pisałem głównie o ludziach mających podobną odległość do kilku lotnisk, więc logicznie mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Katowic odpadają. Da się to bardziej łopatologicznie wyłożyć?
A na koniec, to "budżetowo" latać się nie da, nie ten przysłówek.

Kacu pisze:
porteño pisze:
Kacu pisze:A może już się nie da. Może zarząd lotniska dostawał sygnały o problemach z parkowaniem od pasażerów, a jak zostało zauważony wyżej - parking był non-stop zastawiony przez gości G2A Areny czy pracowników pobliskich zakładów. Ostatniego zdania nawet nie skomentuję, bo brak na to słów :lol:


Nikt Cię o komentarz nie prosił ;) Proste rozwiązanie - parking rozbudować, żeby każdy mógł się zmieścić. Parkingi są dla ludzi, głupotą jest rozgraniczanie na tylko i wyłącznie pasażerów, pracowników tej czy tamtej firmy. Większy ruch w strefie to korzyść dla wszystkich podmiotów, które tam są zlokalizowane, a także dla miasta.

Kacu pisze:Jak nie stać Cię na parking, to jedź komunikacją miejską.


Komunikacją miejską z okolic Sandomierza, Gorlic, Tarnowa? :lol:
Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to się nie wypowiadaj. Wyraźnie napisałem, że chodzi mi głównie o mieszkańców regionów oddalonych od lotnisk, którzy rozważają wylot z różnych lotnisk, a tak czy siak na dojazd do nich samochodem są skazani.


Nie tobie decydować o moim prawie do wypowiadania się, więc daruj sobie te teksty o czytaniu ze zrozumieniem itd. Jesteśmy na publicznym forum, więc skoro ty możesz publikować swoje bajdurzenie, kto inny może je skomentować.

Jak ktoś jest "skazany" na dojazd samochodem na lotnisko, to po prostu wlicza parking do całego kosztu przejazdu. Mając naprawdę ograniczony budżet to nie jedziesz swoim samochodem, tylko szukasz oszczędności na każdym kroku - i da się to zrobić nawet mieszkajac w okolicach Sandomierza, Gorlic, Tarnowa. Wystarczy wybraź podróż busem; jest to na pewno mniej komfortowe niż własnym samochodem, ale korzystniejsze, jeśli głównym kryterium jest niska cena - co tak skrzętnie podkreślasz w swoich postach.

To ty sobie daruj pretensjonalne "komentarze" o tym, że czegoś nawet nie skomentujesz, a skoro to forum publiczne, to i mnie wolno na to zareagować, a nawet i pouczać każdego dyskutanta, który przekręca moje słowa i wyciąga z nich absurdalne wnioski.

Nikt nie wlicza darmowego parkingu do kosztów podróży, więc jeśli nie trzeba było do doliczać, to cała opcja wyjazdu akurat z Jasionki stawała się atrakcyjniejsza. A autobusy z małych miasteczek do Jasionki? Powodzenia, dodatkowy dzień na dojazdy, zwłaszcza na poranne wyloty. Genialny pomysł, nie ma co!
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Lotniskowy parking

Postautor: Arrival » 19 kwie 2019, 10:04

lecz jest dodatkowym atutem lotniska, bo właśnie dlatego, że "wszystkie inne lotniska miały płatne parkingi", czymś pozytywnym się wyróżnialiśmy i ludzie, którzy do wylotu kilka lotnisk rozważali (tacy jak ja), mogli właśnie wybrać ten zapomniany i nieturystyczny Rzeszów. Poza tym też nie doczytałeś, że pisałem głównie o ludziach mających podobną odległość do kilku lotnisk


Ile jest takich osób mających podobną odległość do kilku lotnisk :D

Ok, to umówimy się tak - znajdź mi jeden przykład jednego lotu, w którym darmowy parking przesądziłby o tym, że polecisz z Rzeszowa, a nie z innego lotniska do którego masz tyle samo drogi i wszystko odszczekam i wykasuję swoje posty z tego tematu. Pewnie regularnie śledzisz promocje więc nie powinno być problemu.
Tylko realny, a nie "wyjazd do Londynu na pół roku". Taki typowy lot na kilka dni, dwie osoby, zakładając że płatny parking gdzieś kosztuje 40-50 zł.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lotniskowy parking

Postautor: porteño » 20 kwie 2019, 14:21

Ależ ja Ci wcale nie każę wykasowywać niczego, możesz mieć swoje zdanie.
Dałem wcześniej przykład lotów do Burgas z RZE i KRK z zeszłego roku (z własnego doświadczenia), które dla kogoś z okolic na przykład Tarnowa byłyby równie interesującymi opcjami. I co masz na myśli przez "realny" przykład, a nie wylot za pół roku do Londynu? Jak Twoim głównym kryterium jest cena, to planujesz minimum kilka miesięcy wstecz i nie latasz na Bali, tylko tam, dokąd masz połączenia z pobliskich lotnisk (czyli obecnie głównie Wielka Brytania jeśli o Rzeszów chodzi).
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Lotniskowy parking

Postautor: Arrival » 21 kwie 2019, 21:08

Nie za pół roku tylko na pół roku ;). Chodziło mi o to, że im dłużej gdzieś jesteś tym parking wychodzi drożej i jak ktoś jedzie np. na 30 tygodni to zapłaci w Krakowie kilka stówek za parking, a w Jasionce auto stoi mu za free.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lotniskowy parking

Postautor: montasito » 23 kwie 2019, 11:04

Utrzymanie parkingu lotniska również kosztuje. Kto ma za to płacić?

Uważam, że wprowadzenie opłat za parking w Jasionce ma sens. Ostatnio byłam tam odebrać kogoś z rodziny. Godzina wieczorna, pasażerowie z raptem dwóch lotów, a na parkingu nie idzie zaparkować. Auta stają na trawnikach, przy okazji je niszcząc. O braku możliwości zaparkowania bliżej wejścia, żeby nie musieć taszczyć waliz przez cały parking nie wspomnę... Nie wierzę, że cały parking był zajęty jedynie przez pracowników i pasażerów (+rodziny, znajomych). To, że osoby, dla których jest lotnisko, czyli pasażerowie, nie mogą z niego normalnie skorzystać jest niedorzeczne.

Jak najbardziej opłaty być powinny. Nie mówię tu o kwotach warszawskich czy krakowskich. Ale kilka złotych nikogo nie zrujnuje. Przy chęci zostawienia auta na dłużej, na pewno właściciele lotniska byliby w stanie określić jakieś sensowne widełki cenowe.
Awatar użytkownika
montasito
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 79
Na forum od: 14 cze 2018, 9:51
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lotniskowy parking

Postautor: maks » 30 maja 2019, 18:00

Cennik jeszcze nie jest znany, ale mają być to kwwoty podobne do opłąt pobieranych przez podobnej wielkości lotniska regionalnego (a więc nie Okęcie) oraz podobne do opłat na płatnych parkingach w Rzeszowie.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... w-jasionka
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jasionka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości