[Jasionka] Hotel przy lotnisku

Wszystko co dotyczy Jasionki, lotniska i strefy

[Jasionka] Hotel przy lotnisku

Postautor: Jimik » 04 wrz 2015, 8:15

Przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce powstanie hotel. - Chcemy, aby to był obiekt wysokiej klasy - mówi Janusz Fudała, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Firma, która go zbuduje, zostanie wybrana już za kilka tygodni. Pierwsi chętni już się zgłaszają.

Pod tę inwestycję rezerwowana jest duża, blisko hektarowa działka. Ziemia rozciąga się nieopodal powstającego przy lotnisku Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. To właśnie odwiedzający to centrum mają korzystać z hotelu.

- Ale nie tylko. Lokalizacja tego przyszłego hotelu jest bardzo dobra, obiekt będzie miał na pewno dobre obłożenie, bo skorzystać z niego będą mogli także przylatujący do Jasionki i odwiedzający firmy w parku technologicznym przy lotnisku - mówi prezes Fudała. Już w tym miesiącu RARR zamierza wystąpić do sieci hotelowych, by składały swoje oferty.

- Zależy nam na tym, aby był to hotel z górnej półki, być może jednej ze znanych, renomowanych sieci. Szczegółowe wymagania odnośnie do tego obiektu będą jeszcze przygotowywane - mówi prezes agencji.

Wyborem firmy, która będzie realizowała hotelową inwestycję, w październiku zajmie się Rada Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, w której skład wchodzą przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, RARR oraz rzeszowskich uczelni. Ile czasu będzie miała wybrana firma na wybudowanie hotelu? - Dwa lata. Teren pod hotel nie będzie sprzedawany na własność firmie, decydujemy się na użytkowanie wieczyste. Dzięki temu w umowie z inwestorem będziemy mogli zapisać terminy zarówno rozpoczęcia prac, jak też ich zakończenia. Będzie to zabezpieczenie terminowości wykonania tej inwestycji. Jeśli doszłoby do niedotrzymania terminów, będziemy mogli wypowiedzieć umowę - mówi prezes Fudała.

Choć na razie oficjalnie procedura wyboru firmy jeszcze się nie rozpoczęła, do RARR zgłaszają się już firmy zainteresowane realizacją takiej inwestycji. Jedną z nich jest RK Invest. Na jej zlecenie projekt hotelu przygotowuje rzeszowska pracownia MWM Architekci. - Będą to właściwie dwa połączone ze sobą hotele - jeden o standardzie trzygwiazdkowym, drugi czterogwiazdkowym. Łącznie będzie tam 150 pokoi, budynki będą miały cztery kondygnacje. Wyższych obiektów w sąsiedztwie lotniska nie można budować. Nowością w naszym regionie jest to, że projektowany przez nas hotel ma być bezobsługowy - gość sam będzie mógł zarezerwować pokój, zameldować się, korzystać z pokoju i wymeldować bez pośrednictwa recepcji. Wszystko zrobi online - mówi architekt Maciej Łobos, prezes MWM Architekci. - Inwestor, na zlecenie którego pracujemy, nie chciałby poprzestać wyłącznie na budowie jednego hotelu. Chciałby zainwestować w tereny przy lotnisku ok. 100 mln euro i stworzyć tam prawdziwe miasteczko lotnicze wypełnione rozmaitymi obiektami: hotelami, szpitalami, parkingami - wszystkim oprócz mieszkaniówki. Chciałby przygotować plan zagospodarowania tych terenów. Aby móc opracować taki plan, konieczne będą oczywiście rozmowy i porozumienie z samorządem województwa i władzami portu lotniczego - dodaje Łobos.

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3497 ... z3kkfo4uI4
Jimik
 
Posty: 4
Na forum od: 09 gru 2014, 10:37

Re: Jasionka- Ekskluzywny hotel ma stanąć przy lotnisku.

Postautor: Ole » 05 wrz 2015, 8:32

Chyba domyślam się co to za Hotel.

Do końca 2015 roku grupa kapitałowa Genfer, która była inicjatorem powołania w Polsce marki Qubus, zamierza wybudować 8 obiektów w największych miastach Polski. ....
Według Rune Askevolda z CEO Puro Hotels, każdy kto potrafi korzystać z Internetu i obsługuje telefon komórkowy, szybko i bez problemu zarezerwuje pokój oraz samodzielnie zamelduje się i wymelduje z Puro Hotel. Rezerwacja pokoju będzie możliwa za pośrednictwem internetowego systemu rezerwacji lub przy użyciu panelu rezerwacyjnego w hotelu. W obiekcie zabraknie tradycyjnej recepcji, gdyż maksymalne uproszczenie i skrócenie procedur czynią hotel niemalże samoobsługowym. ....

źródło: http://www.e-hotelarstwo.com/aktualnosc ... =107815548
Awatar użytkownika
Ole
 
Posty: 384
Na forum od: 04 lip 2014, 8:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Jasionka- Ekskluzywny hotel ma stanąć przy lotnisku.

Postautor: Voldi » 05 wrz 2015, 14:24

Wizualizacja MWM Architekci:

Obrazek
Voldi
 
Posty: 92
Na forum od: 18 sty 2015, 12:47

Re: [Jasionka] Hotel przy lotnisku

Postautor: Ole » 28 gru 2015, 10:04

U tych samych MWM Architekci możemy znaleźć projekt miasteczka lotniskowego:
miasteczko lotniskowe plan.jpg
miasteczko lotniskowe plan.jpg (193.55 KiB) Przeglądany 1216 razy

I drugie zdjęcie z nałożonymi mapami google.
miasteczko lotniskowe.jpg
miasteczko lotniskowe.jpg (187.31 KiB) Przeglądany 1216 razy
Awatar użytkownika
Ole
 
Posty: 384
Na forum od: 04 lip 2014, 8:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Jasionka] Hotel przy lotnisku

Postautor: riko » 09 sie 2016, 10:47

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... w-jasionka
Lotnisko dysponuje terenem pod budowę hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie zarówno terminala pasażerskiego, jak i w sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Jak mówi prezes spółki Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka Michał Tabisz, poza klientami portu lotniczego w Jasionce, na uruchomieniu hotelu skorzysta przede wszystkim Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Stały dopływ klientów mogą zapewnić też międzynarodowe firmy, zlokalizowane w strefie ekonomicznej wokół lotniska.

- Ale największy ruch wygeneruje CWK. Wielu organizatorów imprez uzależnia zlokalizowanie jej w danym obiekcie kongresowym od tego, czy w pobliżu są dostępne miejsca noclegowe w odpowiednim standardzie - mówi prezes.

- Odbyłem już pierwsze spotkania z potencjalnymi inwestorami i przedstawicielami globalnych sieci hotelowych - dodaje Michał Tabisz. - Zainteresowanie jest coraz większe, jednak zanim zapadną ostateczne decyzje, musimy poznać szczegółowe prognozy finansowe dla tego projektu.

Hotel zlokalizowany obok lotniska i CWK musi spełniać wymogi klientów biznesowych jeśli chodzi o standard usług czy możliwość korzystania z programów lojalnościowych. Minimum to 100 pokoi, przy czym nie jest konieczne zaplecze kongresowe, bo jest ono w CWK. Według ostrożnych prognoz, budowa powinna zająć około dwóch lat.

- Od początku mojej kadencji (czerwiec 2016 – przyp. red.)spółka zintensyfikowała działania w tej sprawie - podkreśla Michał Tabisz.

Kolejnym ważnym zadaniem jest rozwój przewozów cargo na lotnisku.

- We wtorek (9 sierpnia 2016) jadę do Warszawy, na kolejną rundę rozmów z firmą, która buduje terminal cargo sąsiadujący z lotniskiem - mówi Michał Tabisz. Wspólnie szukamy najlepszego rozwiązania, dzięki któremu rozpoczęta już inwestycja pozwoli istotnie zwiększyć ilość towarów transportowanych przez port lotniczy Lotnisko musi być tu aktywnym graczem.

W ocenie Michała Tabisza najbardziej realną możliwością uruchomienia bezpośrednich frachtów cargo z rzeszowskiego lotniska za ocean to zapewnienie stałych, całorocznych połączeń pasażerskich, w których będą także przesyłki tzw. belly cargo, co zapewni możliwość transportu 8-10 ton tygodniowo. Jego zdaniem pozwoli to przyzwyczajać spedytorów do tego, że można w Jasionce regularnie odprawiać cargo.

Wśród kolejnych zadań Michał Tabisz wymienia pozyskanie nowych przewoźników i otwarcie nowy połączeń, a także optymalizację działań spółki.

- Chcemy także szczególnie zadbać o klienta biznesowego, który korzysta z portu lotniczego - podsumowuje Michał Tabisz.


riko
Moderator
 
Posty: 3286
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW Staromieście


Wróć do Jasionka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość