Terminal Cargo

Wszystko co dotyczy Jasionki, lotniska i strefy

Re: Terminal Cargo

Postautor: maks » 18 maja 2017, 21:22

To oznacza kolejny duży krok w rozwoju rzeszowskiego lotniska i transportu towarowego.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/a/ter ... ,12088139/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1299
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Terminal Cargo

Postautor: riko » 06 cze 2017, 14:16

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... arcie.html


RZESZÓW. Inwestycję realizowała Waimea Holding S.A. Oficjalne oddanie do użytku nowego obiektu już 12 czerwca.

Otwarcie Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka zgromadzi liczne grono gości. W programie uroczystości m.in. przemówienia Prezydenta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezesa Zarządu Portu Lotniczego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz wystąpienie Prezesa Zarządu Waimea Holding S.A., inwestora Cargo Terminal.

Łączna powierzchnia obiektu to dokładnie 6 800 metrów kwadratowych. Do zagospodarowania wykonawca miał działkę liczącą ok. 2 hektary, położoną na terenie przylegającym do portu lotniczego w Jasionce. Wybudowany terminal multimodalny stanowić będzie miejsce kompleksowej i profesjonalnej obsługi frachtu lotniczego.

Pod koniec stycznia bieżącego roku Waimea Cargo Terminal podpisał umowę z Zarządem Portu w Jasionce na wynajem powierzchni magazynowej. Współpraca zakłada świadczenie przez lotnisko kompleksowych usług handlingowych przesyłek towarowych. „Jesteśmy lotniskiem, które ma idealne warunki do rozwoju transportu towarowego. Wierzę, że nowoczesny, profesjonalny terminal przyciągnie nowych kontrahentów i umożliwi nam szybki wzrost wolumenu cargo. To inwestycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nie tylko lokalnego biznesu, ale również przedsiębiorców z sąsiednich regionów, a także z Ukrainy i Słowacji” – podkreślał podczas podpisywania umowy Michał Tabisz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. „Poza Okęciem jesteśmy jedynym lotniskiem w Polsce posiadającym przejście fitosanitarne. W połączeniu z możliwościami, jakie otwiera nowy terminal i parametrami technicznymi samego lotniska, w perspektywie kilku lat Rzeszów ma szansę stać się centrum frachtu lotniczego oddziaływującym na cały region Europy Środkowo-Wschodniej” – dodawał Michał Tabisz.

Terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka ma spełniać wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku oraz zapewniać profesjonalną obsługę frachtu lotniczego w oparciu o najwyższe standardy. Obiekt będzie miał najnowocześniejsze wyposażenie w specjalistyczne urządzenia do kontroli bezpieczeństwa towarów o pojemności lotniczych kontenerów transportowych, zestaw wag do ważenia towarów w różnych jednostkach ładunkowych, systemy bezpieczeństwa w tym monitoringu i dostępu, magazynowe urządzenia transportowe i załadunkowe, urządzenia do obsługi i formowania lotniczych jednostek towarowych, ciągnik lotniskowy do transportu zestawów towarowych z funkcją holowania samolotów, specjalistyczne zestawy regałów i stelaży magazynowych. Obiekt będzie posiadał także chłodnie i mroźnie, specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku będą funkcjonowały wysokiej klasy klimatyzowane pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów i agencji celnych. Inwestor prowadzi rozmowy w zakresie wynajmu powierzchni biurowej w budynku Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka.

Generalnym wykonawcą Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka jest firma Trasko–Inwest.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4521
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Terminal Cargo

Postautor: maks » 07 cze 2017, 23:14

12 czerwca w podrzeszowskiej Jasionce odbędzie się uroczyste otwarcie Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka.


http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/ak ... ionka.html
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1299
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Terminal Cargo

Postautor: maks » 12 cze 2017, 20:16

Prawie 7 tysięcy metrów kwadratowych ma nowy terminal cargo w podrzeszowskiej Jasionce. Może obsłużyć 20 tys. ton towarów rocznie. Jego budowa kosztowała ponad 30 milionów złotych, a dziś odbyło się oficjalne otwarcie. Budynek powstał na 2 hektarowej działce przylegającej do lotniska.


http://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wiadom ... w-jasionce

http://rzeszow.tvp.pl/32783856/po-pasaz ... juz-dziala

http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/a ... ,12171914/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1299
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Terminal Cargo

Postautor: riko » 14 cze 2017, 16:37

http://rzeszow-news.pl/waimea-cargo-ter ... y-zdjecia/


W poniedziałek Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka został oficjalnie oddany do użytku. Terminal wybudowała na 2-hektarowej działce spółka należąca Grupy Kapitałowej Waimea Holding.

Cały trzykondygnacyjny obiekt ma łączną powierzchnię 6,7 tys. m kw. To najnowocześniejszy jednostka, która umożliwia szybki przeładunek towarów z naszego województwa.

Najemcami terminala zostali Port Lotniczy w Jasionce oraz rzeszowska firma TS Logistick, która od kilkunastu lat zajmuje się transportem przesyłek spaletyzowanych. Lotnisko zajmuje w budynku powierzchnię 1,7 tys. m kw., gdzie będą obsługiwane przesyłki towarowe.

TS Logistick z kolei działa na powierzchni 3 tys. m kw. Obsłuży firmy nie tylko z całego Podkarpacia, ale również z Ukrainy, czy Słowacji oraz z USA, czy Wielkiej Brytanii. – Trzeba podążać za bardzo dynamicznie rozwijającym się rynkiem – uważa Krzysztof Trzciński, członek zarządu TS Logistick.

WCT znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19.

– To dobre miejsce do robienia biznesu – twierdzi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. – Otwarcie terminala cargo wpływa zarówno na rozwój samego Rzeszowa, jak i firm zlokalizowanych w jego pobliżu – dodaje Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju.

Terminal w Jasionce ma być swojego rodzajem podkarpackim hub-em logistycznym. Budowa obiektu kosztowała ponad 30 mln zł. Przepustowość terminalu wyniesie od 15 tys. do 20 tys. ton rocznie.

– Będzie doskonałym miejscem przeładunku i dystrybucji towarów na Podkarpaciu. Inwestycje magazynowe wokół lotnisk to światowy i europejski trend – mówi Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding SA.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka ma być magnesem do przyciągania nowych kontrahentów do lotniska. – Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi przewoźnikami i spedytorami – dodaje Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.

Lotnisko w terminalu będzie obsługiwało wszystkie rodzaje towarów, w tym niebezpieczne, przesyłki wartościowe, łatwopsujące oraz o nietypowych gabarytach. Terminal wyposażono w najnowocześniejsze urządzenia do kontroli bezpieczeństwa towarów o pojemności lotniczych kontenerów transportowych.

W WCT jest zestaw wag do ważenia towarów w różnych jednostkach ładunkowych, a także monitoring, magazynowe urządzenia transportowe i załadunkowe, ciągnik lotniskowy do transportu zestawów towarowych z funkcją holowania samolotów, specjalistyczne zestawy regałów i stelaży magazynowych.

Obiekt posiada także chłodnie i mroźnie, oraz specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku są pomieszczenia biurowe dla spedytorów i agencji celnych. W biurowcu swoją siedzibę będzie miał oddział Straży Granicznej oraz oddział Urzędu Celnego.

WCT wybudowała firma Trasko–Inwest. Przy obiekcie powstał parking dla ponad 70 samochodów osobowych.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4521
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Terminal Cargo

Postautor: przebiegly1974 » 17 paź 2017, 18:42

Dzieje się coś na tym terminalu Cargo? Czy wybudowali i tak stoi ?
przebiegly1974
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 24 wrz 2017, 11:26

Re: Terminal Cargo

Postautor: maks » 17 paź 2017, 19:13

przebiegly1974 pisze:Dzieje się coś na tym terminalu Cargo? Czy wybudowali i tak stoi ?


no jasne że funkcjonuje :)
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1299
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Terminal Cargo

Postautor: maliuska » 07 lis 2017, 12:51

Jak na razie funkcjonuje część wynajęta przez TSL. Część portu jest w trakcie przygotowania.
maliuska
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 05 maja 2015, 14:00

Re: Terminal Cargo

Postautor: maks » 02 lut 2018, 15:38

700 mkw. powierzchni biurowej zostało wynajęte w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Najemcami zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services oraz Availo. Inwestorem obiektu o łącznej powierzchni 6 700 mkw. jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding. Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 mln zł.


http://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci ... -2961.html
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1299
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Terminal Cargo

Postautor: riko » 02 lut 2018, 17:12

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... ionka.html

RZESZÓW. 700 mkw. powierzchni biurowej zostało wynajęte w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Najemcami zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services Sp. z o.o. oraz Availo Sp. z o.o. Inwestorem obiektu o łącznej powierzchni 6 700 mkw. jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 milionów złotych.


Nowi najemcy.

Kuehne + Nagel wynajęła 95 mkw. powierzchni biurowej. W Polsce swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej ze spedycją morską, lotniczą, drogową, a także logistyką kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych. Proponuje swoim klientom ofertę logistyczną dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb z możliwością optymalizacji łańcucha dostaw.

Firma Airport Handling Services jest agentem wspierającym działania handlingowe w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zapewniając najwyższej jakości usługi związane z profesjonalną i efektywną obsługą przesyłek cargo. Na powierzchni 40 mkw. oferuje obsługę dokumentacyjną związaną z czynnościami handlingowymi przesyłek dla linii lotniczych, firm spedycyjnych oraz klientów indywidualnych.

Do grona najemców dołączyła także polska firma Availo zajmując największą przestrzeń biurową o powierzchni 570 mkw. Availo to innowacyjna firma zapewniająca usługi prawne osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom.

„Wynajęliśmy ponad 95 procent powierzchni biurowej na terenie terminala cargo. Dołączyły do nas ciekawe podmioty, które będą uzupełniały i wspierały obsługę handlingową lotniczych przewozów towarowych. Nasza inwestycja spełnia wszystkie wymagania niezbędne do obsługi transportu mulitimodalnego - lotniczego i kołowego, stwarza doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o najwyższe standardy z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa” – podkreśla Arkadiusz Chlebowicz, Dyrektor Zarządzający Waimea Holding S.A.

Inwestor.

Inwestorem Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka jest spółka celowa należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Spółka Waimea Holding S.A. od 2010 roku z powodzeniem realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Specjalizuje się w budowie nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. Celem Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. jest budowa na wynajem profesjonalnych obiektów zgodnie z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Inwestycje lokowane są w obszarach o największym potencjale rozwoju, a także w mniejszych miastach zyskujących na coraz większym znaczeniu. Dynamiczna i konsekwentna realizacja projektów takich jak North-West Logistic Park oraz North-West Logistic Park 1 i 2 w Szczecinie, Waimea Logistic Park Korczowa, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka, a także zaplanowane kolejne inwestycje na terenie Polski są efektem przyjętej koncepcji rozwoju Spółki Waimea Holding S.A.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka w liczbach:

-całkowita powierzchnia: 6 702 mkw.,
-powierzchnia magazynowa: 4 607 mkw.,
-powierzchnia biurowo-socjalna: 1 751 mkw.,
-powierzchnia użytkowa: 6 107 mkw. (w tym pow. użytkowa parter – 4 764 mkw. , pierwsze piętro - 661 mkw. , drugie piętro – 682 mkw.),
-liczba kondygnacji nadziemnych: część biurowa – 3 kondygnacje, część magazynowa – 1 kondygnacja,
-liczba miejsc parkingowych dla samochodów osobowych: 73.


Obrazek


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... w-jasionka
RZESZÓW, JASIONKA. 700 mkw. powierzchni biurowej zostało wynajęte w terminalu cargo.

W Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka są – poza magazynami - także klimatyzowane pomieszczenia biurowo-socjalne. Nowymi najemcami powierzchni biurowej w zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services Sp. z o.o. oraz Availo Sp. z o.o.

Kuehne + Nagel wynajęła 95 mkw. powierzchni biurowej. Firma obecna jest w Jasionce od pewnego czasu. Zajmuje się spedycją morską, lotniczą, drogową, a także logistyką kontraktową.

Firma Airport Handling Services jest agentem wspierającym działania handlingowe w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka, obsługując przesyłki cargo. Na powierzchni 40 mkw. oferuje obsługę dokumentacyjną związaną z czynnościami handlingowymi przesyłek dla linii lotniczych, firm spedycyjnych oraz klientów indywidualnych.

Do grona najemców dołączyła także polska firma prawnicza Availo zajmując największą przestrzeń biurową o powierzchni 570 mkw.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4521
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jasionka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość