Rzeszowska Piątka

Wiadomości na temat promocji miasta, wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 02 cze 2016, 15:27

http://rzeszow-news.pl/nowy-bieg-rzeszo ... ja-zapisy/Biegi dziecięce i młodzieżowe, bieg główny na dystansie 5 km, ciekawy pakiet startowy, cenne nagrody – tak w skrócie przedstawia się nowa impreza sportowa dla całych rodzin w Rzeszowie. Trwają na nią zapisy.

Pomiędzy Dniem Dziecka a rozpoczęciem wakacji Urząd Miasta w Rzeszowie zaprasza na rodzinną imprezę sportową „Rzeszowska Piątka”. Jej pierwsza edycja odbędzie się 12 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Tam będzie start i meta oraz biuro zawodów.
Trasa Rzeszowskiej Piątki przebiegać będzie ulicami Hetmańską i Szopena oraz ścieżkami nad Wisłokiem.
Na liście startowej biegu głównego na dystansie 5 km znajduje się już ponad 500 osób. Zapisy cały czas trwają. Do 6 czerwca można zarejestrować się za pośrednictwem formularza na stronie http://www.runrzeszow.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane także 11 i 12 czerwca w biurze zawodów.
Bieg główny wystartuje o godz. 12:00 Wcześniej, od godz. 9:30 na krótszych dystansach rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Uczestnicy biegu na 5 km otrzymają bardzo ciekawy pakiet startowy a na mecie okolicznościowy medal. Najlepsi powalczą o atrakcyjne nagrody finansowe a zwycięzcy w kategoriach wiekowych dostaną nagrody rzeczowe.
Niespodzianki i nagrody będą także czekały na uczestników i zwycięzców biegów dziecięcych i młodzieżowych.
Organizatorem Rzeszowskiej Piątki jest Stowarzyszenie Rzeszów Biega przy udziale Urzędu Miasta Rzeszowa. Patronuje jej prezydent Tadeusz Ferenc.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 06 cze 2016, 16:45

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... erwca.htmlRZESZÓW. Start i meta na Stadionie Miejskim, biegi dziecięce i młodzieżowe, bieg główny na dystansie 5 km, ciekawy pakiet startowy, cenne nagrody – tak w skrócie przedstawia się nowa impreza sportowa dla całych rodzin.

Pierwsza edycja imprezy odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej już 12 czerwca. Tam zostanie zlokalizowany start i meta oraz biuro zawodów. Trasa Rzeszowskiej Piątki przebiegać będzie ulicami Hetmańską i Szopena oraz ścieżkami nad Wisłokiem.

Na liście startowej biegu głównego na dystansie 5 km znajduje się już ponad 500 osób. Zapisy cały czas trwają. Do 6 czerwca można zarejestrować się za pośrednictwem formularza na stronie http://www.runrzeszow.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane także w dniach 11 i 12 czerwca w biurze zawodów.

Bieg główny wystartuje o godz. 12. Wcześniej, od godz. 9.30 na krótszych dystansach rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy biegu na 5 km otrzymają bardzo ciekawy pakiet startowy a na mecie okolicznościowy medal. Najlepsi powalczą o atrakcyjne nagrody finansowe a zwycięzcy w kategoriach wiekowych dostaną nagrody rzeczowe. Niespodzianki i nagrody będą także czekały na uczestników i zwycięzców biegów dziecięcych i młodzieżowych.

Impreza organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa przez Stowarzyszenie Rzeszów Biega przy udziale Urzędu Miasta Rzeszowa.Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 10 cze 2016, 18:47

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... zdami.htmlRZESZÓW. 12 czerwca organizowany jest „Bieg na Piątkę”. W związku z tym, zapowiadane są zmiany w zakresie kursów autobusów.

Kilka autobusów pojedzie objazdami. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zamknięta zostanie dla ruchu kołowego od godz. ok. 11.30 do godz. ok. 12.30 ulica Hetmańska (w obu kierunkach). Inne trasy wyznaczono w związku z tym dla linii 5, 6, 7, 8, 12, 13, 26, 34 i 37.

Linie 5, 6, 13 i 37 dojadą do przystanku Szopena Filharmonia, następnie przez Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Powst. Warszawy Dom Studenta, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Kilara, Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powst. Warszawy stadion.

Linie 7 i 12 dojedzie do przystanku Szopena Filharmonia, następnie przez Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Kwiatkowskiego zapora, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Kilara, Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powst. Warszawy stadion, Powst. Warszawy zapora.

Linie 8 i 34 dojadą do przystanku Lisa- Kuli, następnie przez Kilara, Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Powst. Warszawy Dom Studenta, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powst. Warszawy stadion.

Linia 26 dojedzie do przystanku Lisa-Kuli, następnie przez Kilara, Most Zamkowy do Kopisto dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powst. Warszawy stadion, Powst. Warszawy zapora, Podwisłocze (wszystkie w obu kierunkach).

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 10 cze 2016, 19:04

http://rzeszow-news.pl/w-niedziele-rzes ... -mpk/#leafRzeszowska Piątka to nowa impreza biegowa w mieście. Odbędzie się ona na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Tam będzie start i meta oraz biuro zawodów.
Uczestnicy 5-kilometrowego dystansu biec będą ulicami Hetmańską, przez Plac Śreniawitów, ul. Szopena, ul. Kilara przez Olszynki, bulwary nad Wisłokiem do al. Powstańców Warszawy.
Następnie zawodnicy pobiegną chodnikiem wzdłuż al. Powstańców Warszawy do Stadionu Miejskiego. Bieg główny wystartuje o godz. 12:00. Wcześniej, od godz. 9:30 na krótszych dystansach rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Na czas Rzeszowskiej Piątki część ulic w mieście będzie całkowicie zamkniętych, policja przewiduje chwilowe utrudnienia w ruchu. Choć impreza rozpocznie się o 9:30 to utrudnienia pojawią się podczas drugiego i trzeciego etapu.
O 11:45 na trasę wyruszą osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. 15 minut później wbiegną na nią uczestnicy biegu na 5 km. Trasa obu biegów została wytyczona tak samo.
Pierwsze utrudnienia mogą pojawić się około 11:00, gdy organizatorzy rozpoczną ustawianie elementów zabezpieczających trasę. O 11:30 policjanci zamkną cała ulicę Hetmańską i fragment ul. Szopena od Placu Śreniawitów do skrzyżowania ulic Słowackiego i Kilara.
Policja przewiduje, że biegi zakończą się o 13:00. Do tej godziny powinny zostać złożone zabezpieczenia. Policjanci będą puszczali ruch bezpośrednio po przebiegnięciu ostatnich zawodników.
– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności – podkreśla Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.
Jak będą jeździły autobusy MPK?
Z utrudnieniami muszą się także liczyć pasażerowie autobusów MPK. Od ok. 11:30 do ok. 12:30 zostanie zamknięty ruch kołowy na ul. Hetmańskiej (w obu kierunkach). Autobusy linii 5, 6, 7, 8, 12, 13, 26, 34 i 37 pojadą objazdami.
Linie 5, 6, 13 i 37 dojadą do przystanku Szopena Filharmonia, następnie przez Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Powstańców Warszawy Dom Studenta, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Kilara, Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powstańców Warszawy stadion.
Linie 7 i 12 dojadą do przystanku Szopena Filharmonia, następnie przez Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Kwiatkowskiego zapora, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Kilara, Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powstańców Warszawy stadion, Powstańców Warszawy zapora.
Linie 8 i 34 dojadą do przystanku Lisa-Kuli, następnie przez Kilara, Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Powstańców Warszawy Dom Studenta, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powstańców Warszawy stadion.
Linia 26 dojedzie do przystanku Lisa-Kuli, następnie przez Kilara, Most Zamkowy do Kopisto dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powstańców Warszawy stadion, Powstańców Warszawy zapora, Podwisłocze (wszystkie w obu kierunkach).
Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.


http://www.runrzeszow.pl/index.php/rzes ... -maratonu/


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 13 cze 2016, 12:54

http://www.nowiny24.pl/galeria-zdjec/g/ ... ,18865116/


Wczoraj w Rzeszowie odbyła się pierwsza edycja Rzeszowskiej Piątki. Zwycięstwo wśród kobiet wywalczyła Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego z wynikiem 17 minut i 48 sekund, a wśród mężczyzn mieszkaniec Rzeszowa - Andrzej Szpunar, z czasem 17 minut i 5 sekund.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 07 paź 2016, 15:16

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,10710566/


W sobotę czeka nas „Bieg na Piątkę” i biegi młodzieżowe, w niedzielę na ulice Rzeszowa wybiegną maratończycy. Trasy prowadzą ulicami miasta.

W sobotę biegacze pojawią się na ulicach Rzeszowa od godz. 9.30. Jako pierwsza na ulicach pojawi się młodzież, która wyruszy spod Millenium Hall i przebiegnie al. Kopisto. Trasa „Biegu na piątkę” zaplanowanego na godz. 12.30 wytyczona została ulicami: Kopisto, Trasą Zamkową, Kilara, Podpromie, Lenartowicza, Hetmańską, do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem. Biegacze wrócą pod Millenium Hall ul. Podpromie i Trasą Zamkową. Al. Kopisto z ruchu zostanie wyłączona w godz. 6-14. Pozostałe ulice będą nieprzejezdne od godz. 11.30 do 13. Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamkniętą będzie prawa nitka ulic z kierunku od Pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze.

Z kolei w niedzielę o godz. 9:30 spod Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Dlatego całkowicie wyłączone z ruchu będą: Kopisto, Trasa Zamkowa, Kilara, Szopena, Targowa, Jagiellońska, Zygmuntowska, Moniuszki, Sokoła, Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Kościuszki, 3-go Maja, al. Lubomirskich, Szopena, Podwisłocze Kwiatkowskiego. Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 2 nad ranem, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu i potrwają do godziny 16. Al. Kopisto, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego będą zamknięte w godz. 6-16. Pozostałe ulice w godz. 8-16. Z brakiem płynnego ruchu należy liczyć się także na ul. Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Słowackiego, al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, Bulwarami nad Wisłokiem. Tam biegacze będą się poruszać jednym, wydzielonym taśmami pasem ruchu. W związku z obiema biegowymi imprezami autobusy linii 2, 11, 26, 10, 31, 5, 6 ,7, 12, 13, 37, 8, 34 zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą kursować zmienionymi trasami. Dokładny przebieg tras można znaleźć na http://www.ztm.erzeszow.pl.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 08 paź 2016, 13:46

riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 09 paź 2016, 15:08

riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: JanzRzeszowa » 11 paź 2016, 7:26

Sam jestem sportowcem amatorem, ale nie podoba mi się blokowanie części miasta po to aby sobie pobiegać po ulicach...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 lis 2015, 12:29

Re: Rzeszowska Piątka

Postautor: riko » 04 paź 2017, 15:44

http://rzeszow-news.pl/weekend-bieg-pia ... nia-ruchu/


Kierowcy znów muszą uzbroić się w cierpliwość. W najbliższą sobotę i niedzielę (7-8 października) rzeszowskie ulice opanują biegacze. Część ulic będzie zamknięta dla ruchu.

W sobotę odbędzie się „Bieg na Piątkę” (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe rozpoczną się o 9:30. Start sprzed galerii handlowej Millenium Hall przy al. Kopisto.

O 12:00 na trasę wybiegną zawodnicy „Biegu na Piątkę”. Trasa biegu wytyczona została ulicami: Kopisto, Trasa Zamkowa, Kilara, Podpromie, Lenartowicza, Chodkiewicza, Hetmańska do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, Bulwarowa, bulwary nad Wisłokiem, Podpromie, Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy Millenium Hall.

Zakończenie biegu przewidywane jest na 13:00. Zawody potrwają do 14:00. Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od 4:00 do 14:00. Zamknięcie al. Kopisto nastąpi w godzinach 6:00-14:00, pozostałych ulic od 11:30 do 12:30.

– Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od Pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Uwaga! W sobotę (7 października) podczas trwania biegów od 13:00 w hali Podpromie rozgrywany będzie mecz piłki siatkowej. W związku z zamknięciem ulicy przyległych wjazd na parking przy Podpromiu możliwy będzie tylko przez dwupoziomowy parking przy ul. Szopena.

W niedzielę o 9:30 sprzed Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 km. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od Millenium Hall, Trasą Zamkową, ulicami: Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim.

Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka bulwarami nad Wisłokiem, al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 2:00, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do 16:00. Al. Kopisto zostanie zamknięta juz od 5:30, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego od 6:00, pozostałych ulic od 8:00.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku al. Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony al. Rejtana.

Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do al. Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie al. Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4691
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Następna

Wróć do Wydarzenia, kultura, promocja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość