Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Wiadomości na temat promocji miasta, wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: swiety » 11 lut 2015, 22:30

Autobusowe zwiedzanie Rzeszowa. Pomysł na promocję miasta

"Nad nami kładka, po lewej ogrody. W programie jeszcze m.in. pylon i Budziwój" - te słowa przewodnik będzie mógł wypowiedzieć pasażerom specjalnej rzeszowskiej linii autobusowej prawdopodobnie już wiosną tego roku.
Pomysł uruchomienia specjalnej linii autobusowej, która przewoziłaby spragnionych wiedzy o Rzeszowie pasażerów, zrodził się na samym szczycie władz miasta. - Zaproponował go prezydent Tadeusz Ferenc - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.


Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... z3RTDvaLAX


Co myślicie? W radiu słyszałem, jak ktoś z Ratusza mówił, że taki autobus nie byłby głównie dla turystów a dla … mieszkańców. Celem byłoby pokazanie jak Nasze miasto się rozwija :)
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: Meme » 11 lut 2015, 23:11

Jedyny plus jaki w tym widzę, to szansa na uratowanie starego Jelcza PR110 od żyletek ;)
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: als » 11 lut 2015, 23:58

Proponuję abyśmy lekko odwrócili sytuację.

Jakie miejsca w Rzeszowie i okolicach pokazujecie odwiedzającym miasto turystom ?

1.Rynek, 2. 3-go Maja, 3. Fontanna Multimedialna 4. Planty nad Wisłokiem 5. Zamek w Łańcucie 6. Solina 7. ???
dawajcie swoje propozycje. Pseudo Rzeszowskich podziemi bo znając chociażby piwnice Zamku w Krasiczynie to szkoda nawet porównywać.

Kolejne pytanie. Jakie miasta w Polsce mają takie atrakcję i co pokazują.
Wycieczka po Londynie naprawdę ma sens takim autokarem bo inaczej się zwiedza miasto które ma 8 milionów mieszkańców i całą masę atrakcji a inaczej miasto na dorobku jakim jest Rzeszów w którym buduje się bloki i zakłady pracy (oby coraz więcej). Kogo interesuje że budują się zakłady pracy. Chorwackich urzędników chyba którzy przyjeżdzają oglądac nasze strefy ekonomiczne którzy pytają "Jak wy to zrobiliście. Bo my u nas też takie chcemy" :)

Uważam, że lepszym pomysłem byłoby ułatwienie korzystania z miejskich rowerów które warto by było lepiej rozlokować i promować bardziej tak aby turysta bez konieczności wyrabiania karty i płacenia 50 zł (bo chce tylko rower na jeden dzień czyli 10h za 15 zł) których nie wykorzysta podczas wizyty jednodniowej w Rzeszowie.
Rzeszów objedzie się cały w jeden dzień rowerem. Ja nie jestem fanatykiem rowerów ale popatrzcie na Berlin czy Hamburg gdzie całe grupy turystów jeżdzą rowerami. Wtaki sposób turysta zatrzyma się w kawiarni. Zwiedzi co będzie chcieć. (Jeżeli dostanie porządny przewodnik a nie PR'owy paszkwil (kładka/fontanna/festiwale typu "Rzeszów w piosence" (bleee) )
als
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 08 wrz 2014, 15:21

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: Socat » 12 lut 2015, 0:33

Pamiętam, że kiedyś 1 kwietnia czytałem artykuł w jednej z gazet, że pomnik Big Pussy przenoszą na Śląsk do muzeum PRL i w ogóle, że w całości będzie transportowany, podobnie się czuję czytając ten artykuł. Rzeszowski City Tour jak dla mnie żart!
"Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku". R. Dmowski - Myśli nowoczesnego Polaka.
Awatar użytkownika
Socat
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 107
Na forum od: 21 cze 2014, 22:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: pisul » 30 kwie 2015, 3:10

To samo jest w Warszawie czas jakiś - http://adventurewarsaw.pl/oferta/wycieczki-codzienne/

A u nas start w Rzeszowie:

Obrazek

Zródło: http://blekitna.tv/zwiedzaj-rzeszow-aut ... we-bilety/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: Ole » 30 kwie 2015, 8:30

Tą linię mają obsługiwać dwa Jelcze uratowane od żyletek ale czy już się im udało je odbudować ? Bo mięli je całkowicie odnowić.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: Matius » 30 kwie 2015, 8:41

Ole pisze:Tą linię mają obsługiwać dwa Jelcze uratowane od żyletek ale czy już się im udało je odbudować ? Bo mięli je całkowicie odnowić.


Co ty pleciesz? Tutaj w artykule pisze zupełnie coś innego. Tę linię ma obsługiwać któryś z Mercedesów lub Autosanów.
http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/n ... id,tm.html
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: Ole » 30 kwie 2015, 9:07

Gdzieś o tym czytałem, nie pamiętam dokładnie gdzie na jakim forum/portalu. Tak czy inaczej 2 stare Jelcze nie poszły na handel tylko miały być odnowione. Co się z nimi dzieje to nie wiem, niech się wypowie ktoś kto jest bliżej tematu.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: Matius » 30 kwie 2015, 10:25

Ole pisze:Gdzieś o tym czytałem, nie pamiętam dokładnie gdzie na jakim forum/portalu. Tak czy inaczej 2 stare Jelcze nie poszły na handel tylko miały być odnowione. Co się z nimi dzieje to nie wiem, niech się wypowie ktoś kto jest bliżej tematu.


To, że mają być odnawiane też słyszałem. Ale chyba będą kiedyś jeździć raczej jako "zabytkowe" autobusy tak jak pewien czas temu jeździł po Rzeszowie odnowiony ogórek ;)
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: Rzeszowski City-Tour / Autobus turystyczny

Postautor: Kristoff » 19 maja 2015, 11:08

Jak podaje jeden z rzeszowskich portali informacyjnych:

Uważany przez wielu za kontrowersyjny – pomysł z promocyjnym autobusem, którym rzeszowianie mogą zwiedzać miasto i inwestycje – znakomicie się sprawdza. Chętnych nie brakuje.

– Na majowe kursy rozeszły się już wszystkie – usłyszeliśmy w poniedziałek w ratuszu. – Od czerwca, bilety mają być dostępne także w Punktach Obsługi Mieszkańców w rzeszowskich galeriach handlowych.


Mam nadzieję, że w miarę realizacji kolejnych inwestycji w mieście trasa będzie ulegać zmianie ;)

źródło: http://rzeszow-news.pl/promocyjny-autobus-po-rzeszowie-pomysl-chwycil/
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów


Wróć do Wydarzenia, kultura, promocja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości