Rzeszowskie Juwenalia

Wiadomości na temat promocji miasta, wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: maks » 28 maja 2017, 10:50

maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1595
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: riko » 19 mar 2018, 17:57

http://rzeszow-news.pl/slawomir-bedzie- ... uwenaliow/
„Miłość, miłość w Zakopanem, polewamy się szampanem” – te słowa wybrzmią na żywo podczas 25. Rzeszowskich Juwenaliów. Jedną z gwiazd koncertowego finału studenckiej imprezy będzie „Sławomir”.

25. Rzeszowskie Juwenalia niezmiennie wspólnie organizuje Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Tegoroczna edycja studenckiego święta rozpocznie się już w kwietniu. W dniach 16-22 kwietnia będziemy uczestniczyć w tygodniu „Kultury i Nauki przodem”. Następnie w dniach 23-29 kwietnia czekać na nas będzie „Sportowa rozgrzewka” przed wielkim koncertowym finałem, który w tym roku odbędzie się w dniach 10-12 maja.

Organizatorzy podali pierwszą gwiazdę muzycznego finału 25. Rzeszowskich Juwenaliów. Będzie nią „Sławomir” twórca hitu „Miłość w Zakopanem”. „Sławomir” tak naprawdę nazywa się Sławomir Zapała. Na koncie ma kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Grał m.in. w filmach „Karol – człowiek, który został papieżem”, „33 sceny z życia”, „Popiełuszko” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Poza tym „Sławomir” regularnie grywa epizodyczne i drugoplanowe role w serialach, można go było zobaczyć m.in. w „Czasie honoru”, „Prawie Agaty”, „Blondynce” czy „Ojcu Mateuszu”.

Swoją muzyczną karierę „Sławomir” rozpoczął w Nowym Jorku na Long Island, gdzie zdobył uznanie polskich imigrantów. W 2015 roku został wokalistą muzyki rock-polo i wykreował swój sceniczny pseudonim „Sławomir”. W teledysku do jego debiutanckiego singla „Megiera” wystąpili m.in. Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski i Lech Dyblik, a jego hit „Miłość w Zakopanem” uplasował się na czwartej pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach.

„Sławomir” wystąpił w programach „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz podczas „Sylwestra z Dwójką” w 2017 roku. Od 11 marca prowadzi nowy program muzyczny emitowany na antenie TVP 2 „Big Music Quiz” wraz z żoną Magdaleną Kajrowicz.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4815
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: Duszek » 19 mar 2018, 19:40

ż e n a d a !!! studenci to prawie wykształceni ludzie... o co chodzi ???
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: bogdanoo » 19 mar 2018, 20:13

Duszek pisze:ż e n a d a !!! studenci to prawie wykształceni ludzie... o co chodzi ???


czyli zabawa przy muzyce klasycznej czy przy rocku?

daj sobie na luz
takie rytmy najlepsze do hulańców
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 899
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: Adamerio » 19 mar 2018, 22:47

Rok temu na KultURaliach w tym roku na Juwenaliach :D

Drugą gwiazdą - Kabaret Czwarta Fala - "Wieśka Tico"
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 309
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: porteño » 24 mar 2018, 3:05

Disco polo na Juwenaliach?
To miasto już się na samo dno stoczyło...
porteño
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 605
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: Adamerio » 24 mar 2018, 18:08

porteño pisze:Disco polo na Juwenaliach?
To miasto już się na samo dno stoczyło...


Nie wiem czy zauważyłeś - ale ta sytuacja utrzymuje się od kilku lat^^ i nie tylko w Rzeszowie.
Sciągają artystów wykonujących różne gatunki muzyczne - każdy jest w miarę zadowolony.
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 309
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: porteño » 24 mar 2018, 19:42

Nie zauważyłem. Za moich czasów studenckich disco polo to był wiejski obciach, a nie muzyka.
Jeśli współczesna młodzież czegoś takiego słucha, to pozostaje tylko zapłakać nad tym, jak nisko upadł rynek muzyczny.
porteño
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 605
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: riko » 09 kwie 2018, 17:56

http://rzeszow-news.pl/25-rzeszowskie-j ... da-platne/
KSU, Beata i Bajm, Strachy na Lachy, Kult – to jedne z kilku gwiazd, które zobaczymy podczas 25. Rzeszowskich Juwenaliów. Impreza w tym roku będzie płatna.

25. Rzeszowskie Juwenalia, których organizatorami są Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki oraz WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, pierwszy raz w historii będą płatne. Chodzi o trzydniową część koncertową, która odbędzie się tradycyjnie na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej w dniach 10-12 maja.

Karnety będą musieli wykupić wszyscy ci, którzy zakończyli już naukę. Za darmo po okazaniu legitymacji wejdą tylko studenci i uczniowie. Pozostali uczestnicy Juwenaliów będą musieli kupić karnety.

Te, które będą obowiązywać na trzy dni w przedsprzedaży (ruszy 17 kwietnia), będzie można kupić Lord Jacku, Pewex Pub, Piwa Świata, Anomalia Pub, Selectshop i w Samorządzie Studentów Politechniki (DS Promień, pok. 23, ul. Akademicka 1) w cenie 20 zł (I pula), 25 zł (II pula).

W dniu imprezy bilety będzie można kupić przed wejściem w cenie: 15 zł – jednodniowy, 35 – karnet trzydniowy. Skąd pomysł na to, aby impreza była płatna?

– Rozwijamy się z roku na rok. Sięgamy po artystów z wyższej póki, zwiększamy obszar imprezy, mamy nowe wydarzenia, a dotacje są coraz mniejsze. Juwenalia to typowa impreza studencka. Uczniowie to przyszli studenci, dlatego te osoby nie płacą. Kwoty karnetów są bardzo przystępne. Mamy nadzieję, że pozostałe osoby również z nami będą się bawić – wyjaśnia Mateusz Wośko, przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Na scenie juwenaliowej zobaczymy następujących artystów: Beata i zespół Bajm, Kult, Sławomir, Enej, KSU, Koniec Świata, Luxtorpeda, Kali, Kękę, Strachy na Lachy, Lola Band, Kabaret Czwarta Fala, Pewex, Chwytak i DJ Wiktor, Mariola i Ramzes, Piękni i Młodzi, Marcus P, Mig, Playboys, DJ Silver.http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... placi.html
RZESZÓW. Jubileuszowa 25. edycja studenckiego święta potrwa 3 tygodnie. Po raz pierwszy wprowadzone zostają bilety. Uczestników czeka mnóstwo atrakcji, m.in.: hokej przy użyciu mopów, walki rycerskie oraz strzelnica VR.

„Aby zapewnić ciągły progres Rzeszowskich Juwenaliów, szukamy nowych możliwości finansowania ich” – tak oto Samorządy Studenckie trzech uczelni oznajmiają, że tegoroczna edycja nie będzie w pełni darmowa, jak poprzednie.

Wszystkie wydarzenia kulturalne, nie związane z ostatnimi 3 dniami koncertowymi są bezpłatne.

Gdzie kupić bilety?

Wstęp na strefę koncertową będzie darmowy dla studentów, wykładowców i uczniów wszystkich rzeszowskich placówek, reszta uczestników będzie musiała zakupić bilet i istnieje kilka opcji jego pozyskania.

W dniu imprezy bilety będą do kupienia w specjalnie wyznaczonym punkcie na Politechnice Rzeszowskiej. Ich koszt przedstawia się następująco: 15 zł – bilet jednodniowy, 35 zł – bilet trzydniowy.

Karnety w przedsprzedaży obejmują pełny pakiet, trzech dni koncertowych: 20 zł w I puli i 25 zł w II puli. Sprzedaż biletów rozpocznie się 17 kwietnia w określonych punktach: Lord Jack, Pewex Pub, Piwa Świata, Anomalia Pub, Selectshop (Millenium Hall i Galeria Rzeszów) oraz w Samorządzie Studenckim Politechniki Rzeszowskiej w ds. Promień (pokój 23).

Plan 25. Edycji Rzeszowskich Juwenaliów.

Rzeszowskie Juwenalia wystartują już 16 kwietnia tygodniem „Kultura i Nauka PRZODEM”, wtedy też odbędzie się: Bitwa o Politechnikę, Nocne Kino, Wykład Szymona Mierzwy, Dzień z kołami Naukowymi, Inscenizacje Rycerskie, Konkurs Piosenku Kill Me with The Music (45 zgłoszeń) oraz Dzień ze Studenckim Zepołem Pieśni i Tańca Połoniny.

Kolejnym elementem harmonogramu będzie tydzień „Sportowa Rozgrzewka”, który rozpocznie się 23 kwietnia. Na spragnionych sportowych wrażeń czekają takie atrakcje jak: ścianka wspinaczkowa, pokazy street workout’u, bieg w piżamach, nocne zawody na orientacje w budynku L, turniej piłki halowej oraz strzelnica VR.
Jednym z planowanych projektów jest gra w hokeja, lecz zamiast kijów uczestniczy zostaną wyposażeni w mopy.

Koncerty, koncerty i jeszcze raz Sławomir.

Koncertowy finał odbędzie się od 10 do 12 maja. Tradycyjnie rozpocznie się on koncertem na rzeszowskim Rynku i barwnym korowodem aż na Politechnikę Rzeszowską. Dla uczestników przygotowano cztery sceny, lecz na tej, która cieszy się największym zainteresowaniem zagra m.in. Beata i Zespół Bajm, Kult, KSU, Enej oraz Sławomir.

Scena główna:

10 maj – start 18.30: Czwarta Fala, Laureat Kill Me with the MUSIC, Koniec Świata, Luxtorpeda i Sławomir,
11 maj – start 19.30: Kali, KSU, Enej, KULT,
12 maj – start 19.30: Laureat Kill Me with the MUSIC, Kękę, Strachy na Lachy, Beata I Bajm.

Scena PEWEX (codziennie od 20.00):

10 maj – Mariola I Ramzes, weselna potańcówka, Chwytak & DJ Wiktor,
11 maj – Mariola i Ramzes, Markus P, Piękni i Młodzi,
12 maj – DJ Silver, Playboys, MIG.

Hip-Hop Raport Projekt Rzeszów (codziennie od 20.00):

10 maj – Patrol, pokaz freestyle/DJ EDK, Projekt Wan/PELEK ZWE, Dixon 37/ Kafar Rest,
11 maj – Terapia Banda, OPTI Crew, DJ EDK, Małach/Rufuz,
12 maj – Kacper HTA, Dwa Te, DJ EDK.

One Stage – Scena Klubowa (codziennie od 20.00):

Carry, Bąbel, Larsm, Satora, Mike Evans, Hooq, Orguell, Mattheo da Funk, Eskey DJ, MDMA, Sandpokers, Alex, Bart Qukx, Mr. One

Impreza organizowana jest przez Samorządy Studenckie trzech rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4815
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: riko » 18 kwie 2018, 13:19

http://rzeszow-news.pl/25-rzeszowskie-j ... -brothers/
The Freeborn Brothers, Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny” i występ chóru akademickiego, do tego przejęcie władzy i bajecznie kolorowy korowód. Wielki Koncertowy Finał 25. Rzeszowskich Juwenaliów rozpocznie się 10 maja na Rynku.

25. Rzeszowskie Juwenalia organizują Politechnika Rzeszowska, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki. Zgodnie już z kilkuletnią tradycją trwają one trzy tygodnie. Rozpoczął je tydzień „Nauka i Kultura Przodem” (16-22 kwietnia), następnie mamy „Sportową rozgrzewkę” (23-29 kwietnia) i to, co każdy lubi najbardziej – Wielki Koncertowy Finał (10-12 maja), który odbędzie się na terenie miasteczka PRz.

Na tegorocznej głównej scenie juwenaliowej w pierwszy dzień (czwartek, 10 maja) od godz. 18:30 wystąpią: Sławomir, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabaret Czwarta Fala. Z kolei w piątek (11 maja) od 19:30 pojawią się: Kult, Enej, KSU, Kękę. W ostatni dzień koncertów (12 maja, sobota) od 19:30 rozpoczną się koncerty Beaty i zespołu Bajm, grupy Strachy na Lachy oraz rapera Kali.

Na scenie Pewexu od godz. 20:00 królować będzie disco-polo. W czwartek wystąpi Chwytak i Dj Wiktor oraz Lola Band oraz Mariola i Ramzes. W piątek zaprezentują się Piękni i Młodzi, Marcus P oraz ponownie Mariola i Ramzes. Z kolei w sobotę zobaczymy grupę Mig, Playboys Shantel oraz Dj Silvera.

Ponadto, od 20:00 przez trzy dni będzie działać również scena klubowa „One Stage”. Realizowany będzie także projekt „Hip hop Raport” – miłośnicy ulicznej muzyki będą mogli spotykać się o godz. 20:00.

Koncertowe szaleństwa zgodnie z tradycją poprzedzi korowód. Zanim jednak bajecznie kolorowy tłum przejdzie ulicami Rzeszowa, to wcześniej o godz. 15:00 zgromadzi się na rzeszowskim Rynku, by oficjalnie rozpocząć juwenaliowe szaleństwo.

Na początek na scenie Rynku odbędą się koncerty chóru akademickiego, występ laureata konkursu „Kill me with the Music”, Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny” oraz grupy The Freeborn Brothers. Następnie o godz. 16:35 władze miasta oddadzą Rzeszów pod opiekę studentów na trzy dni.

Korowód, który przejdzie ulicami Matejki i Grunwaldzką, al. Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie znajduje się miasteczko Politechniki Rzeszowskiej, wyruszy z Rynku o godz. 17:00.

Podczas juwenaliowego szaleństwa nie zapomnijcie, że jeśli nie jesteście już studentami ani uczniami będziecie musieli zapłacić za wstęp. Sprzedaż karnetów już ruszyła. Można je nabyć w cenie 20 zł, później – 25 zł w Lord Jacku, Pewex Pub, Piwa Świata, Anomalia Pub, Selectshop i w Samorządzie Studentów Politechniki (DS „Promień, pok. 23, ul. Akademicka 1).

W dniu rozpoczęcia koncertów za karnet trzydniowy trzeba będzie zapłacić 35 zł, pojedyncze bilety to wydatek rzędu 15 zł.

PROGRAM 25. RZESZOWSKICH JUWENALIÓW

Czwartek (10 maja)

15:00 – inauguracja imprezy na rynku rzeszowskim

15:05 – występ chóru akademickiego

15:20 – koncert laureata „Kill me with the MUSIC”

15:50 – występ zespołu Połonin

16:05 – koncert zespołu

16:35 – otwarcie juwenaliów przez władze miasta, władze sejmiku podkarpackiego oraz rektorów PRz, WSPiA, WSIiZ, przekazanie klucza do bram miasta przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca

17:00 – przemarsz korowodu studentów na Miasteczko Politechniki Rzeszowskiej

18:30 – przywitanie uczestników Rzeszowskich Juwenaliów

19:00 – rozpoczęcie koncertów na Scenie Głównej

21:00 – start strefy klubowej

02:00 – zakończenie koncertów na Scenie Głównej

03:00 – zamknięcie strefy klubowej

Piątek (11 maja)

11:00 – pobudka studentów w akademikach

11:30 – zawody sportowe

19:40 – rozpoczęcie koncertów na Scenie Głównej

20:00 – rozpoczęcie koncertów na Scenie Pewexu

21:00 – start strefy klubowej

02:00 – zakończenie koncertów na Scenie Głównej i Scenie Pewexu

03:00 – zamknięcie strefy klubowej

Sobota (12 maja)

11:00 – wielka pobudka w akademikach

11:15 – wielkie grillowanie

19:40 – rozpoczęcie koncertów na Scenie Głównej

20:00 – rozpoczęcie koncertów na Scenie Pewexu

21:00 – start strefy klubowej

24:00 – pokaz fajerwerków

02:00 – zakończenie koncertów na Scenie Głównej i Scenie Pewexu

03:00 – zamknięcie strefy klubowejriko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4815
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wydarzenia, kultura, promocja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość