Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Duszek » 02 sie 2018, 16:44

Adamerio pisze: Co do parku papieskiego nie zgodzę się że są to pieniądze wyrzucone w błoto - drzewa nie rosną od tak z dnia na dzień i owszem aktualnie świeci pustkami bo nie ma miejsc zacienionych. Myślę że ta sytuacja zmieni się w przeciągu 10 lat^^

Też uważam, że takich terenów nigdy za dużo - park już jest przyjemny do spacerowania z dziećmi.

Natomiast mam wątpliwości co do Mostu Mazowieckiego - tyle kasy na przeprawę nad malutkim Wisłokiem i zbiornikiem retencyjnym EC ? Most się prezentuje ładnie, ale to nie miejsce dla niego - bardzo podobny widziałem w Dubrowniku no ale tam łączył 2 wyspy na morzu...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 550
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: jasiop » 02 sie 2018, 19:00

Adamerio pisze:Co do parku papieskiego nie zgodzę się że są to pieniądze wyrzucone w błoto - drzewa nie rosną od tak z dnia na dzień i owszem aktualnie świeci pustkami bo nie ma miejsc zacienionych. Myślę że ta sytuacja zmieni się w przeciągu 10 lat

Wystarczyło tylko zacząć konkretne nasadzenia drzew na samym początku a nie czekać nie wiadomo po co kilka kilka lat ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Tomek1991 » 02 sie 2018, 21:15

Szkoda, że hałas od obwodnicy i Sikorskiego skutecznie utrudnia w Parku Papieskim wypoczynek.
Powinny tam być ekrany akustyczne...
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Frodo907 » 02 sie 2018, 22:06

Ta kolejne ekrany. Szpaler drzew, np, iglastych posadzonych w trzech rzędach na zakładkę, mieszając gatunkami, thuje, świerki, jodły, sosna, modrzew.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Tomek1991 » 03 sie 2018, 6:13

Jak najbardziej, pytanie - kiedy to się ziści ?
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: MaciekContii » 03 sie 2018, 7:43

Arrival pisze:
MaciekContii pisze:Uczciwi, sensowni ludzie z zacięciem społecznym zazwyczaj nie mają pieniędzy i koło się zamyka.


Zarządzanie miastem ma być jak zarządzanie firmą. M.in. trzeba mieć zacięcie do pozyskiwania kapitału na różne rzeczy, a nie tylko wydawania pieniędzy podatnika. Jeśli ktoś jest społecznikiem, ale nie jest w stanie zebrać sponsorów na swoją kampanię to z całym szacunkiem - nie nadaje się po prostu do polityki na wyższym poziomie.
Bycie prezydentem to nie jest tylko decydowanie czy milion damy na szkołę, na park czy na nowy chodnik.

Zebranie pieniędzy na kampanię to tak naprawdę pierwszy, chyba najłatwiejszy test czy ktoś się nadaje na wyższe stanowisko.

Jak zwykle..., nie zrozumiałeś...
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: MaciekContii » 03 sie 2018, 7:47

Duszek pisze:
Adamerio pisze: Co do parku papieskiego nie zgodzę się że są to pieniądze wyrzucone w błoto - drzewa nie rosną od tak z dnia na dzień i owszem aktualnie świeci pustkami bo nie ma miejsc zacienionych. Myślę że ta sytuacja zmieni się w przeciągu 10 lat^^

Też uważam, że takich terenów nigdy za dużo - park już jest przyjemny do spacerowania z dziećmi.

Natomiast mam wątpliwości co do Mostu Mazowieckiego - tyle kasy na przeprawę nad malutkim Wisłokiem i zbiornikiem retencyjnym EC ? Most się prezentuje ładnie, ale to nie miejsce dla niego - bardzo podobny widziałem w Dubrowniku no ale tam łączył 2 wyspy na morzu...


Masz wątpliwości, co do najbardziej trafnego i taniego (dla miasta proporcjonalnie) projektu? jeździsz tamtędy? Czasami nie można się tam wbić jest taki ruch, a prorokowano, że będzie znikomy. A jak zrobią jeszcze przebitkę do Krakowskiej, to będzie znaczące odciążenie centrum.
Już abstrahuję od tego, że jest to najładniejszy i najambitniejszy obiekt mostowy w regionie.
Za to Ferenc ma u mnie największego plusa.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: MaciekContii » 03 sie 2018, 7:51

jasiop pisze:
Adamerio pisze:Co do parku papieskiego nie zgodzę się że są to pieniądze wyrzucone w błoto - drzewa nie rosną od tak z dnia na dzień i owszem aktualnie świeci pustkami bo nie ma miejsc zacienionych. Myślę że ta sytuacja zmieni się w przeciągu 10 lat

Wystarczyło tylko zacząć konkretne nasadzenia drzew na samym początku a nie czekać nie wiadomo po co kilka kilka lat ...


Powiedz mi jakie jest uzasadnienie lokalizacji dużego, drogiego parku w miejscu gdzie nie ma osiedli mieszkaniowych?
W tamtym miejscu aż się prosi o centrum naukowe typu Kopernik a obok, np. aquapark z basenem krytym, 50-metrowym.
Aż się prosi! A nie robienie kiczowatych strumyczków z banalnymi mostkami.
Dla mnie sprawa jest jasna. Ma być płasko, bo ma być widoczna katedra. I basta.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: MaciekContii » 03 sie 2018, 7:57

Frodo907 pisze:Ta kolejne ekrany. Szpaler drzew, np, iglastych posadzonych w trzech rzędach na zakładkę, mieszając gatunkami, thuje, świerki, jodły, sosna, modrzew.


Dokładnie. Przy Witosa jakoś nie ma tego problemu pomimo, że nie ma ekranów w miejscu parku.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: dStan » 03 sie 2018, 8:35

Duszek pisze:Natomiast mam wątpliwości co do Mostu Mazowieckiego - tyle kasy na przeprawę...

18mln zł, czyli zaledwie 10% kosztu całej inwestycji to jest "tyle kasy"? Ja uważam, że jest to wręcz symboliczna kwota za taki obiekt.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości