Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: foreigner » 26 wrz 2018, 22:50

Na stronie FB prezydenta jest filmik, gdzie Ferenc mówi o początkach moraila. Wyglądały one tak:

Pan prezes Transsystemu w Łańcucie przyszedł do mnie i mówi, że są takie kolejki. No i wyjechaliśmy razem do Szwajcarii, do fabryki. I stąd temat później się kręcił, mnie bardzo to zainteresowało.


Trochę jak "Szwagier wpadł do mnie i namówił mnie na wycieczkę w Bieszczady. Było grubo i tak się zaczęła ma pasja do gór".
Następnie prezydent odkrywa w sobie pasję kołcza i influencera i uświadamia, że pomysł na morail jest przykładem procesu poznawczego i myślowego, do którego towarzyszące mu osoby jeszcze nie dorosły (nie mają też sponsorów na wycieczki do np. Szwajcarii, ale to szczegół):

Chciałbym wam, jako w wiekszości młodym osobom, przekazać jak się rodzą pomysły. Przez oglądanie, wymyślanie i słuchanie innych ludzi. To jest podstawowa sprawa.


Później pada treściwe uzasadnienie kolejki:
po kolei wszystkie miasta będą musiały zejść pod ziemię albo nad ziemię i nie ma po prostu innego wyjścia


Tymczasem nasz marszałek województwa Władysław Ortyl wrzuca ostatnio takie treści na swego FB. Zdobywa głosy gimbazy, czy też pasjans się nie chce w biurze uruchomić :roll:
Obrazek
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: yogi123 » 27 wrz 2018, 7:19

Później pada treściwe uzasadnienie kolejki:
po kolei wszystkie miasta będą musiały zejść pod ziemię albo nad ziemię i nie ma po prostu innego wyjścia


Pewnie inspirował się tym artykułem: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 16807.html
Bombardier chce wybudować w Polsce metro jeżdżące nad ziemią. To szansa na odkorkowanie dróg w zatłoczonych miastach. Jest już projekt kolei. Spółka ma nadzieję na zainteresowanie włodarzy miast. Pierwsze pozytywne sygnały są z Rzeszowa i Katowic.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: MaciekContii » 27 wrz 2018, 8:55

Dziennikarz: A ta kolejka to pociągnięta będzie do morza może, panie Prezydencie?
Prezydent: Tak, są takie plany. Jak byłem w Singapurze to właśnie to wymyśliłem. Tylko nie wiem czy Trzebownisko nas przepuści..., ale wówczas pójdziemy z szyną przez Budziwój. Aaa, i to będzie morze Czarne wtedy.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: foreigner » 09 paź 2018, 2:35

Prezydent Ferenc tak się już zasiedział, że Jarosław Kaczyński ukuł na to specjalne określenie podczas niedzielnej konferencji w Jasionce. :D

- Mamy kandydata na prezydenta Rzeszowa, który może ten ferensizm przełamać i pójść dalej, w te wielkie ambicje, dla Rzeszowa - powiedział Kaczyński, wskazując na kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa Wojciecha Buczaka


Plany prezesa sięgają zresztą dalej:

zadałem sobie takie pytanie, czy nie dałoby się na tej ziemi, a także na ziemiach pogranicznych wobec Podkarpacia, zbudować polskiej Bawarii (...) Przecież zasoby kulturowe - te wynikające z religii, z przywiązania do tradycji - to są zasoby ogromnie istotne. To są zasoby, w oparciu o które można naprawdę zbudować bardzo wiele.


https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kaczynski-przemawial-na-konwencji-w-jasionce-na-podkarpaciu,874169.html

To nie pierwszy raz, kiedy mamy stać się Bawarią, takie porównania czynili już Andrzej Duda i Beata Szydło ok. 2 lata temu.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: MaciekContii » 09 paź 2018, 10:09

Ferensizm...dobre, dobre. Trzeba przyznać, że Kaczyński ma zdolności słowotwórcze.

Tu przykłady:
https://www.newsweek.pl/polska/slownik- ... go/ty1gyte
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: MaciekContii » 12 paź 2018, 14:23

MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Adamerio » 12 paź 2018, 18:28

Świetny, dynamiczny spot :) Nie to co u Buczaka.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: konradp » 14 paź 2018, 14:59

Spot Ferenca rzeczywiście bardziej profesjonalny. Natomiast uważam, że przesłanie z tego wynika takie: "Żeby było jak jest". Czyli mam rozumieć, że brak spójnej wizji zabudowy miasta ( chyba że koncepcja to róbta co chceta dla developerów ), niszczenie i brak pomysłu na terenach zielonych, brak zrealizowanych zapowiadanych inwestycji ( wszyscy wiemy jakie ) jest programem wyborczym. No ale zawsze jest jest ktoś winny wg. tłumaczeń ratusza.
Wg. mnie miarą polityka/gospodarza jest jego skuteczność. W tym momencie Ferenc jako prezydent nie jest skuteczny i nie realizuje niczego co inna osoba na jego miejscu nie zrobiłaby.
Nie przekonują mnie do końca inni kandydaci ale Ratuszowi przyda się przewietrzenie, bo powietrze w Rzeszowie "stęchło" przez tą ekipę.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: foreigner » 14 paź 2018, 15:42

Spot Ferenca jest dynamiczny i profesjonalny, bo czyta tam lektor, a sam prezydent nie tylko mało mówi, ale nawet niewiele go widać. Chociaż trzeba przyznać, że ujęcia, montaż ma rzeczywiście lepsze. Buczak nie jest tak rozpoznawalny i musi się pokazywać, taka kolej rzeczy. Poza tym nie ma inwestycji, którymi mógłby się chwalić w spocie.

A tak swoją droga, to ciekawie będzie wyglądała walka dopiero po 'epoce Ferenca'. Myślę, że wtedy PO/N postawi na Andrzeja Deca i to nie będzie zła opcja.

Obietnice Koalicji Obywatelskiej:

TUNEL POD RONDEM NA LWOWSKIEJ - grubo :)

Obrazek
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: konradp » 15 paź 2018, 11:02

Budowa wind zewnętrznych do istniejących bloków :D no nieźle :lol: Generalnie uważam że program jest naiwny delikatnie mówiąc/

A tak a propo:
https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawia ... 8,39050755

Ostro jadą tutaj po Ratuszu odnośnie sytuacji osiedla na Paderewskiego i tych wieżowców o których marzy Pan Prezydent na Zalesiu.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości