Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Duszek » 03 sie 2018, 15:17

Dofinansowanie (nie wiem w jakiej kwocie) i nasze 18 mln mogłoby np. pójść na "Projekt Wisłokostrada" - to jest mniej efektowny most (dużo tańszy), poszerzenie (remont) ul.Ciepłowniczej i połączenie jej ulicą Dworaka z ul.Rejtana. Chyba więcej mieszkańców byłaby zadowolona...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: porteño » 04 sie 2018, 21:19

Duszek pisze:Natomiast mam wątpliwości co do Mostu Mazowieckiego - tyle kasy na przeprawę nad malutkim Wisłokiem i zbiornikiem retencyjnym EC ? Most się prezentuje ładnie, ale to nie miejsce dla niego - bardzo podobny widziałem w Dubrowniku no ale tam łączył 2 wyspy na morzu...

Który most w Dubrowniku niby łączy dwie wyspy na morzu? :?
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Duszek » 05 sie 2018, 12:16

Może nie wyspy - chociaż tak to wygląda - chodziło mi o Dubrovnik Bridge (Most dr. Franja Tudmana)
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: dStan » 06 sie 2018, 13:55

Duszek pisze:Dofinansowanie (nie wiem w jakiej kwocie) i nasze 18 mln mogłoby np. pójść na "Projekt Wisłokostrada" - to jest mniej efektowny most (dużo tańszy), poszerzenie (remont) ul.Ciepłowniczej i połączenie jej ulicą Dworaka z ul.Rejtana. Chyba więcej mieszkańców byłaby zadowolona...

Nie mogłoby, ponieważ nie ma jeszcze nawet projektu tej drogi i mostu (takie znalazłem informacje, mimo, że początkowo miał być gotowy do jesieni 2017) a dofinansowanie trzeba było wykorzystać do końca 2015r.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: flincior » 07 sie 2018, 13:53

MaciekContii pisze:
Duszek pisze:
Adamerio pisze: Co do parku papieskiego nie zgodzę się że są to pieniądze wyrzucone w błoto - drzewa nie rosną od tak z dnia na dzień i owszem aktualnie świeci pustkami bo nie ma miejsc zacienionych. Myślę że ta sytuacja zmieni się w przeciągu 10 lat^^

Też uważam, że takich terenów nigdy za dużo - park już jest przyjemny do spacerowania z dziećmi.

Natomiast mam wątpliwości co do Mostu Mazowieckiego - tyle kasy na przeprawę nad malutkim Wisłokiem i zbiornikiem retencyjnym EC ? Most się prezentuje ładnie, ale to nie miejsce dla niego - bardzo podobny widziałem w Dubrowniku no ale tam łączył 2 wyspy na morzu...


Masz wątpliwości, co do najbardziej trafnego i taniego (dla miasta proporcjonalnie) projektu? jeździsz tamtędy? Czasami nie można się tam wbić jest taki ruch, a prorokowano, że będzie znikomy.

Że co? Że gdzie niby nie można się wbić? Na most?
flincior
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 03 sie 2018, 10:15

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Duszek » 07 sie 2018, 14:46

MaciekContii pisze:Masz wątpliwości, co do najbardziej trafnego i taniego (dla miasta proporcjonalnie) projektu? jeździsz tamtędy? Czasami nie można się tam wbić jest taki ruch, a prorokowano, że będzie znikomy. A jak zrobią jeszcze przebitkę do Krakowskiej, to będzie znaczące odciążenie centrum.


I jak most byłby niższy to by się zakorkował ? :lol:
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Adamerio » 07 sie 2018, 21:27

Duszek pisze:Dofinansowanie (nie wiem w jakiej kwocie) i nasze 18 mln mogłoby np. pójść na "Projekt Wisłokostrada" - to jest mniej efektowny most (dużo tańszy), poszerzenie (remont) ul.Ciepłowniczej i połączenie jej ulicą Dworaka z ul.Rejtana. Chyba więcej mieszkańców byłaby zadowolona...


Nie da się dogodzić wszystkim na raz - jedni powiedzą, że droga niepotrzebna itd, drudzy natomiast będą się cieszyć z jej powstania.
Wysokość mostu :?: Jak dla mnie same plusy - z daleka nie widać już tylko komina elektrociepłowni i jest to kolejna, ładna wizytówka miasta.

Każda nowa droga jest potrzebna i usprawnia przemieszczanie się po mieście.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: MaciekContii » 10 sie 2018, 7:54

Nie wiem dlaczego ktoś czepia się wysokości tego mostu (tzw. smukłość czy proporcje całości są wprost idealne). Raczej można się czepiać miejsca przeprawy.

Sam fakt powstania tej przeprawy i jakości architektonicznej oraz funkcjonalności dla miasta tego obiektu, sprawia, że Ferencowi można to policzyć zdecydowanie jako sukces.

Podobnie przebudowę Wyzwolenia i przykrycie Przyrwy jest jego sukcesem.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: Tomek1991 » 10 sie 2018, 10:59

Również uważam, że ten most, jak i cała powstającą obwodnicę północną można uznać za duży sukces.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Ferenc_wybory_porażki i sukcesy

Postautor: PzD91 » 10 sie 2018, 11:07

^^ No właśnie nie można. Przerośnięty most, jak ego, nic nie zmienił w układzie drogowym miasta. Za tę kasę trzeba było dokończyć "wisłokostrade", dobudować drugi most przy moście załęskim i poszerzyć Maczka. Połączenie Baranówka, Staromieście -> Nowe Miasto idealne, przy tym odciążyło by Piłsudskiego. A tak to mamy piękny, przeskalowany most będący raczej atrakcją na widokówki.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości