[Rzeszów Główny] Remont stacji

Dyskusja o ukończonych projektach.

[Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: rz2014 » 20 maja 2018, 18:05

Od pewnego czasu interesuje się inwestycjami w Rzeszowie a to stąd iż mieszkałem w nim 5 lat (studia na Polibudzie).
Często odwiedzam Rzeszów i niektóre Wasze inwestycje, rozmach, wysokości biurowców niekiedy "powalają na kolana". Bardziej pamiętam Rzeszów z lat 1997-2002. Ale skupie się na sprawach innych - stacji Rzeszów Główny. zastanawiałem się dlaczego linia z Krakowa (dokładnie z Podłęża) do Rzeszowa Zach. jest pięknie wyremontowana łącznie z przystankami i stacjami a takie duże miasto jak Rzeszów dalej tkwi w latach 60 XX wieku.
Nawet napisałem zapytanie w tej sprawie do PKP PLK i jest dobra wiadomość dla Wszego miasta, która otrzymałem na piśmie. Prace przy remoncie stacji maja się rozpocząć jeszcze w tym roku na przełomie II i III kwartału (pewnie wakacje br.). Do końca maja 2018 maja podpisać umowę i do dzieła. W końcu zmieni się oblicze bardzo brzydkiej stacji głównej w Rzeszowie, niepasującej w żaden sposób do tak dynamicznie rozwijającego się miasta wojewódzkiego i tak bardzo zadbanego. Tereny dworcowe są obecnie w Rzeszowie odstraszające (może poza budynkiem dworca).
Nie wiem co z PKS Rzeszów - ale to to coś powinno zniknąć z powierzchni ziemi. Trzymam kciuki, że teren ten zmieni się w najbliższym czasie.
Mam dokument .pdf ale z moimi danymi więc nie będę go przesyłać bo po skopiowaniu go do dok. txt .odt (nie przyjmuje takiego rozszerzenia).
Pozdrawiam.
Tarnowianin. A tarnowianie to mieszanina inteligencji i meliniarstwa.
rz2014
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 14 lip 2017, 14:14
Lokalizacja: Tarnów, Brzesko

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: Boss » 20 maja 2018, 21:14

a takie duże miasto jak Rzeszów dalej tkwi w latach 60 XX wieku.

Dlaczego tak jest:

1. teren na którym znajduje się dworzec w Rzeszowie należy do PKP S.A. Oddział Gospodarowania
Nieruchomościami w Krakowie - a tam jesteśmy bardzo "lubiani" dlatego jesteśmy na końcu
2. musimy sobie odpowiedzieć na kluczowe pytanie czy w Rzeszowie jest "Dworzec Główny w Rzeszowie" czy może "Stacja Rzeszów"
w Krakowie chcą Stacji My Dworca
3. jest kilka przyzwoitych koncepcji na dużą inwestycję Dworca a to o czym piszesz i zacznie się w tym roku to jest "remont+" stacji
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 199
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: Ole » 21 maja 2018, 14:50

Remont Rzeszów Główny jest w II etapie. Wcześniej powstanie Rzeszów Zachodni w okolicy ul. Wyzwolenia.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: bogdanoo » 21 maja 2018, 15:17

To ja mam pytania do Bossa:

Ad. 1. Czy istnieje możliwość wydzielenia oddzielnej jednostki PKP Oddziału Gosp. Nieruchomościami, tak aby sprawy stolicy województwa były w stolicy województwa?
Ad. 2. Podobne pytanie, jakie w Ad.1 - istnieje jakaś opcja do zmiany tego podejścia? (w przyp. PKP oddział KRK)
Ad. 3. Koncepcje myślę, że w większości znamy, ale czy obecna modernizacja dworca nie zamyka drogi stworzeniu RCK?
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: PzD91 » 21 maja 2018, 18:29

Skoro jakieś prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, to gdzie informacje o jakimś przetargu ? Tak dla przypomnienia, kiedy zacznie się budowa wiaduktu na Batorego, PKP obiecywało już 10 terminów albo więcej i nic dalej się nie dzieje.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: rafik » 21 maja 2018, 18:46

Remont Rzeszowskiego dworca jak i torowisk jest jednym z etapów modernizacji całej linii E30.Od strony Tarnowa remont torowiska zakończył się w okolicy Miłocina a od strony Przemyśla na wysokości nowego mostu kolejowego nad Wisłokiem.PKP po prostu dzieli modernizację całej linii na etapy.Rzeszów jest jednym z nich gdyż skala prac do wykonania jest naprawdę duża: generalny remont stacji głównej,rozbiórka i budowa 3 wiaduktów kolejowych na Wyzwolenia,budowa stacji Rzeszów Zachód,nowy wiadukt na Siemieńskiego,remont torowisk wraz z rozjazdami.
Wykonawcy są już wybrani,pozostało chyba tylko podpisanie umów w najbliższym czasie.Będzie to konsorcjum Track Tec Construction,Intop Warszawa,Inżynieria,Infrakol.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: Pieczarkowy » 21 maja 2018, 20:57

Wszystkie planowane inwestycje kolejowe w Rzeszowie są dla mnie na plus... poza prawdopodobnie tą oczywistą, czyli remontem dworca. Jestem na nie, bo powinno dla mnie powstać RCK - dworzec PKP w Rzeszowie to wstyd, ale dworzec PKS to stukrotnie większy wstyd i powinno to zostać zmodernizowane czy połączone.

No ale trzeba zaczekać na projekt, który ma się pojawić maksymalnie między lipcem, a sierpniem. Finisz prac w 2020 lub 2021 roku.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: Ole » 22 maja 2018, 9:24

PzD91 pisze:Skoro jakieś prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, to gdzie informacje o jakimś przetargu ? Tak dla przypomnienia, kiedy zacznie się budowa wiaduktu na Batorego, PKP obiecywało już 10 terminów albo więcej i nic dalej się nie dzieje.

Przetargi były dokładnie rok temu. Zakres ogromny więc i procedura trwa i trwa poza tym PKP to państwo w państwie to jeszcze z miesiąc dłużej.
Wiadukt na Batorego to III etap i będzie najpóźniej. Miasto wspólnie z PKP będzie w nim uczestniczyć bo od razu będzie przebudowywać drogę.
Na wszystko jest harmonogram i terminów będą się trzymać. Pamiętajmy że to długa inwestycja 2018-2021
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: bogdanoo » 22 maja 2018, 11:58

tak apropos
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... aczna.html
Do niedawna mówiło się o przełomie 2018 i 2019 roku. Teraz PKP PLK zapowiada, że pierwsze prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny rozpoczną się jeszcze tego lata. Na początek pójdzie część zachodnia stacji, m.in. budowa nowego przystanku Rzeszów Zachodni.
To będzie naprawdę potężna inwestycja. Zakłada przebudowę stacji Rzeszów, remont wiaduktów nad ul. Batorego i al. Wyzwolenia i budowę dodatkowego przystanku – Rzeszów Zachodni w rejonie al. Wyzwolenia.

Efektem tych prac na stacji Rzeszów Główny będą nowe, wyższe perony, dostosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zostaną wyposażone m.in. w wiaty, system informacji pasażerskiej oraz tablice z rozkładem jazdy. Perony zostaną wyposażone w windy i ruchome schody, powstanie też tunel łączący centrum miasta z Osiedlem 1000-lecia.

Mniej więcej w tym samym czasie PKP SA przebuduje budynek dworca głównego, a miasto wykona podziemny parking przed budynkiem.

Początkowo PKP PLK zapowiadały, że prace na stacji Rzeszów Główny rozpoczną się na przełomie 2018 i 2019 roku. Okazuje się, że będzie to możliwe wcześniej. – Prace rozpoczną się na przełomie II i III kwartału 2018 roku – od strony zachodniej stacji, w tym m.in. budowa nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Szczegółowy harmonogram realizacji przedstawi inwestorowi wykonawca po podpisaniu umowy – informuje Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK. Do końca czerwca spółka planuje podpisanie umowy z wykonawcą.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Remont stacji Rzeszów Główny - ok. lipca/sierpnia 2018

Postautor: voy » 22 maja 2018, 18:07

https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet/Ho ... &expired=1

Tutaj jest przetarg, który został ogłoszony na jesieni zeszłego roku, rozstrzygnięty w drugiej połowie lutego.
voy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 95
Na forum od: 31 sie 2014, 17:13
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości