Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: Doniek » 24 gru 2023, 9:37

Z jednej strony ok, sam jestem za zielonym miastem i przeciwnikiem w większości przypadków wycinania. Jednak kiedyś właśnie na Krogulskiego wyskoczyła mi sarna przed maskę. Gdyby nie dobra widoczność z lewej strony i hamowanie to mogłoby być różnie.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: maks » 25 sty 2024, 16:12

Rzeszowskie Staromieście będzie jedną z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie miasta.


https://rzeszow.tvp.pl/75567388/na-rzes ... wypoczynku
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3573
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: NietoPterek » 26 sty 2024, 8:50

Posadzą kilka kwiatków na 25 arach i dzięki temu "Staromieście będzie jedną z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie miasta"? W miejscu gdzie jest już plac zabaw i inne konstrukcje?

Jakby zrobili nowy park na 25 ha to by można było napisać taki nagłówek. :lol:

Park papieski - ok. 17-18ha
Park Jedności Polonii z Macierzą ok. 4,5 ha
Park Sybiraków - ok. 8 ha
Park im. Władysława Szafera - ok. 6ha
Park Kultury i Wypoczynku - ok. 16ha??
Ogród Miejski im. Solidarności - ok. 4ha
itd.

Na Staromieściu jest sporo terenu pod nowy ogromny park, ale mogliby zacząć od małego parku takiego jak za SP18 na ul. Bł. Karoliny. Według MPZP jest na to miejsce na osiedlu Staromieście Ogrody (po skosie zaczynająć od końca ul. Gromskiego, idąc w stronę kaplicy między nowymi blokami, a fundamentami kościoła). Można by było już zrobić projekt i podzielić inwestycje na etapy (czyli zrobić na tyle ile jest miejsca dostępne i funduszy.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: Ole » 26 sty 2024, 9:20

Tu chodzi o przebudowę/modernizację tego placyku przy Domu Kultury (stare kino Goplana). Jest tam już plac zabaw ale ma już xxx lat i faktycznie warto go odnowić. A jak jeszcze trochę zieleni się znajdzie to tym lepiej. Zniknął też tam jakiś stary blaszany sklepik to i miejsca więcej.
Załączniki
Screenshot (35).jpg
Screenshot (35).jpg (213.55 KiB) Przeglądany 943 razy
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: Tomek86 » 02 lut 2024, 16:15

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale dość szeroki, że trochę dotyczy prezydenta, trochę rozwoju Rzeszowa a trochę inwestycji no i jak dalej w poście głownie parku ;). Jeśli jakiś moderator uzna, że post nadaje się do innego tematu to śmiało proszę przenieść.

Otóż jakiś czas temu dużo szumu było odnośnie studium nowego planu przestrzennego. Dla kontekstu dodam też, że na forum jest sporo dyskusji na temat działań developerów i tego czy mogą działać jak działają, czy polityka starego prezydenta byłą słuszna czy nie no i ogólnie jedni mówią, że własność prywatna to prywatna i niech budują, inni zaś, że miasto musi wkroczyć bo interes prywatny nie może zaszkodzić interesowi publicznemu.


No i ja rozumiem i jednych i drugich a sam jestem w kropce ponieważ:

mam około 40ar po spadku po rodzicach na Dworzysku, generalnie tam w większości jest planowane budownictwo wysokie + strefa ekonomiczna. Ale akurat moja działa w studium została przeznaczona pod zieleń zorganizowaną czyli pod park miejski.

Odwoływałem się ale bez powodzenia.
Byłem w tej sprawie nawet na spotkaniu z prezydentem no i generalnie przegrałem na argumenty no bo prezydent mi przedstawił listę wielu osób których sytuacja jest znacznie gorsza, np na drabiniance czy słocinie. Gdzie ktoś kitrał poł życia małą działeczkę żeby syn czy córka mogł się wybudować a tam ma przebiegać droga która wybudowana będzie może za 30 lat.
Ale musi rezerwować tereny pod inwestycje bo jak tego nie zrobi teraz to wtedy będzie jeszcze gorzej i albo nic nie zreailzuje wcale inwestycji albo będą procedury wywłaszczeniowe.

I podobnie jest u mnie, miasto jak zacznie realizować tam park to wykupi teren po cenie rynkowej tylko to może być za kilkadziesiąt lat i mogę tego nawet nie dożyć.

I tak z jednej strony to rozumiem, a z drugiej czuje się poszkodowany i mimo pro społecznej postawy nie wiem co z tym dalej robić. Bo ja nie mam problemu, niech miasto wykupuje ale w jakimś bliżej określonym i realnym terminie.
A tak to kartofel bo żaden deweloper tego nie wykupi wiedząc, że może nie uzyskać wz i patrząc realnie to cała wartość działki zamrożona do nie wiadomo kiedy.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2024, 20:34 przez Tomek86, łącznie zmieniany 1 raz
Tomek86
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 79
Na forum od: 29 paź 2019, 15:35

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: PanKrzychu » 02 lut 2024, 19:55

Dla mnie to jest okropnie antyspołeczne działanie miasta. Chcą robić parki, to powinni już teraz odkupić od Ciebie tą działkę. Oczywiście powiedzą, że nie ma na to pieniędzy, ale to nie powinno spadać na Ciebie. Chociaż to nie do końca wina Fijołka, bo to, że zdecydowana większość miasta nie ma planów miejscowych to spuścizna po Ferencu. Współczuję sytuacji.
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 185
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: Tomek86 » 02 lut 2024, 20:36

Tak, prezydent powiedział dokładnie to samo, że miasto nie ma możłiwości i budżetu aby wykupić te działki ad hoc. To jest totalny pat gdzie oczywiście poszkodowany jest szary człowiek.A

Ale dobra, tak naprawdę nie wymagam wiele.

Niech miasto zaplanuje jakąś strategie, wprowadzą jakąś roadmapę

Bo najgorsze jest to, że nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi
Tomek86
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 79
Na forum od: 29 paź 2019, 15:35

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: Doniek » 03 lut 2024, 9:23

W mojej opinii za przeproszeniem jesteś " za cieńki w uszach " żeby mieć siłę przebicia :roll: pewnie gdybyś umiał rozmawiać po dewelopersku to nawiązalibyście jakąś nić porozumienia z władzami... W mojej opinii jeśli chcesz się pozbyć tej działki po obecnej cenie rynkowej to wystawiłbym ją na sprzedaż. Z tego co widzę to niektórych obecnie parzy gotówka, ulokować kasę w grunty z opcją "kiedyś" wykupu to nie taka w zła opcja. Zmieni się władza to i zmienią się plany.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: PanKrzychu » 04 lut 2024, 17:31

Możnaby też poszukać kilku osób z podobnym problemem i odezwać się do ludzi, którzy będą startować teraz w wyborach samorządowych. Może ktoś stwierdzi, że to dobre paliwo wyborcze i podniesie problem do wyższej rangi.
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 185
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: NietoPterek » 06 lut 2024, 8:19

Gdyby miasto wykupywało działki już teraz pod inwestycje za 30 lat to po kilku zmianach prezydentów miasta mogło by się okazać, że ten park już niepotrzebny. Jak niepotrzebny to można wymienić działkę z deweloperem za inną, a na tej co miała być pierwotnie parkiem powstanie wieżowiec.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cybermysz i 27 gości