Chluby Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Chluby Rzeszowa

Postautor: JanzRzeszowa » 03 kwie 2017, 9:13

Dla przeciwwagi "miejscom wstydu Rzeszowa" zakładam temat związany z miejscami, architekturą czy też urbanistyką, ale także zakątkami przyrodniczymi naszego miasta, których nie trzeba się wstydzić, ale wręcz odwrotnie.

Dla mnie architektonicznym nr1 w Rzeszy nadal jest CMN (Centrum Elektroniki i Nanotechnologii)-świetna architektura zarówno bryły jak i wnętrza
drugie miejsce daję już starszawej, ale świetnej bryle ICN Polfa...
trzecie - przyznaję mostowi Mazowieckiego z nową infrastruktura drogową
czwarte - wjazd Warszawską do miasta z widokiem na SkyRes (sam obiekt także)...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Chluby Rzeszowa

Postautor: Lolek » 03 kwie 2017, 12:21

Dodałbym też ulicę Dąbrowskiego. Instytut muzyki, i całe osiedle w stylu socrealstycznym.
Lolek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 06 lis 2016, 14:45

Re: Chluby Rzeszowa

Postautor: WoJa » 03 kwie 2017, 12:41

Aleja pod Kasztanami -> szkoda, że jedna działka jest tam niezabudowana, ale IMHO jak już samochody Marmy opuszczą to wygląda genialnie.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 452
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: Chluby Rzeszowa

Postautor: JanzRzeszowa » 03 kwie 2017, 13:11

z zabytków (choć historycznie oczywiście nie jest to jakis top), dodaję oczywiście, zamek, który prezentuje się godnie także z lotu ptaka
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Chluby Rzeszowa

Postautor: Frodo907 » 03 kwie 2017, 13:59

Warszawska bym wyrzucił ze względu na częściowo upośledzoną infre pieszo-rowerową. Jadąc od Miłocina spróbujcie wjechać rowerem do Rzeszowa sztywno trzymając się przepisów PoRD.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chluby Rzeszowa

Postautor: grizli » 03 kwie 2017, 15:57

Według mnie wielką chlubą Rzeszowa jest poziom ogólnie pojętej estetyki na rzeszowskich ulicach - dobra jakość nawierzchni, czystość ulic i chodników, ciekawie zaaranżowana zieleń, zadbane klomby na pasach rozdzielających jezdnie. Rok temu, gdy robiłem objazd po Rzeszowie byłem w autentycznym szoku, bo sam nie mieszkam jeszcze w Waszym mieście i taka dbałość o estetykę była dla mnie nowością.
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: Chluby Rzeszowa

Postautor: JanzRzeszowa » 05 kwie 2017, 9:38

Frodo907 pisze:Warszawska bym wyrzucił ze względu na częściowo upośledzoną infre pieszo-rowerową. Jadąc od Miłocina spróbujcie wjechać rowerem do Rzeszowa sztywno trzymając się przepisów PoRD.


Ja raczej myślałem o tym, że ta część Rzeszowa dostała nowe życie poprzez przebudowę Wyzwolenia i Warszawskiej, budowę Developresu i zakrycie częściowe Przyrwy.
Jak się wjeżdża do Rzeszy, to czuć przestrzeń, ład i jest nie najgorzej z estetyką. A rowerówka na Wyzwolenia jest chyba najlepiej wykonana w Rzeszowie (może jeszcze Iwonicka). Można jeździć na 8 barach;-)
A więc, podtrzymuję, że jest to chluba Rzeszy.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29


Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość