Rzeszów - infrastruktura przyszłości

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Rzeszów - infrastruktura przyszłości

Postautor: Glover » 27 mar 2017, 14:52

Założyłem ten temat bo ciągle mam wrażenie że pomimo że w Rzeszowie "robota się robi" to nie wykorzystujemy swoich 5 minut i dobrej prasy do tego żeby zrobić z Rzeszowa prawdziwą aglomerację. Do tego trzeba infrastruktury z wizją na najbliższe 50 lat a u nas myśli się aby coś było. Ciągle zazdroszczę tego co robią w Białymstoku. Niby miasto jest większe od Rzeszowa ale nie posiada w koło tyle miejscowości i wiosek co u nas. Tam jest miasto i w promieniu 30km pola i lasy a mimo wszystko myślą jakby byli co najmniej Poznaniem. Przemysłu i dużych podatników tam specjalnie nie ma a mogą wygospodarować pieniądze na takie piękne drogi przelotowe i 4 pasmowe międzyosiedlowe. Już kiedyś o tym pisałem bo często tam bywam i obserwuję.
W poprzednich latach zrobili obwodnicę północną a teraz budują zachodnią. Północna była super zrobiona ale jak się popatrzy na zachodnią to żal się robi że u nas to tak wszystko na raty i bez polotu. Co o tym myślicie?

https://www.youtube.com/watch?v=TWY2PhG6FvI
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Rzeszów - infrastruktura przyszłości

Postautor: JanzRzeszowa » 27 mar 2017, 19:42

Glover pisze:Założyłem ten temat bo ciągle mam wrażenie że pomimo że w Rzeszowie "robota się robi" to nie wykorzystujemy swoich 5 minut i dobrej prasy do tego żeby zrobić z Rzeszowa prawdziwą aglomerację. Do tego trzeba infrastruktury z wizją na najbliższe 50 lat a u nas myśli się aby coś było. Ciągle zazdroszczę tego co robią w Białymstoku. Niby miasto jest większe od Rzeszowa ale nie posiada w koło tyle miejscowości i wiosek co u nas. Tam jest miasto i w promieniu 30km pola i lasy a mimo wszystko myślą jakby byli co najmniej Poznaniem. Przemysłu i dużych podatników tam specjalnie nie ma a mogą wygospodarować pieniądze na takie piękne drogi przelotowe i 4 pasmowe międzyosiedlowe. Już kiedyś o tym pisałem bo często tam bywam i obserwuję.
W poprzednich latach zrobili obwodnicę północną a teraz budują zachodnią. Północna była super zrobiona ale jak się popatrzy na zachodnią to żal się robi że u nas to tak wszystko na raty i bez polotu. Co o tym myślicie?

https://www.youtube.com/watch?v=TWY2PhG6FvI


To prawda, także byłem zaskoczony przestrzennością nowych dróg i rozmachem a także jakością wykonania (chociaż wszystkiego nie widziałem zapewne).
A u nas? U nas, jak to po galicyjsku..., drażniąca mnie coraz bardziej ulica, a właściwie zaniechanie komunikacyjne na Bł Karoliny i to co sie w tej chwili dzieje na odcinku budowy rondka, bo po galicyjsku ktoś rozstrzygnął przetarg i wykonawca ułożył tak z płyt budowlanych drogę, że kilka tysięcy samochodów dziennie "zrywa" sobie miski olejowe na tych wertepach. Ale jaki wykonawca taka i droga. Ale przecież Bzianka i szkoła dla sióstr jest ważniejsza, niż poszerzenie głównego szlaku komunikacyjnego osiedla na 5000 mieszkańców. Także przyszłości infrastrukturalnej tutaj nie widzę, a jeśli już to tradycyjną, bez polotu i improwizowaną głównie zasadą na co by tu jeszcze środki UE wydać, aby zapisać się w annałach... .

Jednak, nie zamieniłbym akurat Rzeszowa z jego zaściankowością na bardziej zaściankowy Białystok. Abstrahuję już od takich spraw jak bezpieczeństwo czy inne.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Rzeszów - infrastruktura przyszłości

Postautor: Glover » 27 mar 2017, 22:53

Przykłady bylejakości można podawać tuzinami. Np. taka ulica św. Faustyny była asfaltowa do mniej więcej stadniny a dalej był szuter i błoto. Ktoś wymyślił że trzeba zrobić asfalt i położyli dalej w kierunku św. Marcina asfalt o szerokości z 1,8 m. Mniejsza o szerokość choc szału nie ma :)
Jest asfalt tylko za cholerę nie mogę zrozumieć dlaczego nie położyli na ostatnich 150m? :shock: Zabrakło masy czy wyobraźni? Teraz zrobiło się tam bajoro że pod górkę nie można podjechać bo się auto ślizga. Najciekawsze że asfalt położyli w szczerym polu pomiędzy nieużytkami a przy tych 150m jest kilka domów. I tak już chyba rok.
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina


Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość