Miejsca wstydu w Rzeszowie

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: rafik » 17 sty 2018, 19:19

Miasto wyrzuca klub Life House z Rejtana w lutym,Takie miejsce było by idealne pod taki klub muzyczny,duża przestrzeń,odpowiednio dostosować.Na zachodzie często "aktywizuje" się takie postindustrialne miejscówki pod takir przeznaczenie.Tylko do tego trzeba decyzji a nie czekania 10 lat aż coś się samo rozpadnie lub potną to złomiarze na drobne kawałki choć to miejsce pod tym względem jest chyba w dość dobrej kondycji.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1060
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: dStan » 18 sty 2018, 9:46

Ale decyzja jest, Ferenc już dawno powiedział że budynek przypomina "stodołę", nie może taki brzydki stać w centrum i musi powstać tutaj coś reprezentacyjnego ;)
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: kornik » 18 sty 2018, 16:25

Tak, najlepiej następny tałer rzeszowskiego dewelopera. Albo galeryja Ryśka P.
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: rafik » 18 sty 2018, 22:38

dStan pisze:Ale decyzja jest, Ferenc już dawno powiedział że budynek przypomina "stodołę", nie może taki brzydki stać w centrum i musi powstać tutaj coś reprezentacyjnego ;)


Nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi a właśnie miałem na myśli aby klub z Rejtana przenieść do parowozowni jeśli tak razi gusta władców miasta.Ciekawe co na jego miejscu miało by powstać,pewnie Biedronka? :lol:

Duszek pisze:Nie wiem czy to dobry wątek dla parowozowni...bo jest piękna mimo zaniedbania. Ktoś powinien ponieść odpowiedzialność za wyrażenie zgody na wyburzenie drugiej !!!


Tak to bywa,drugą zburzono.Prawdopodobnie dlatego że w kochanym PKP ktoś po prostu sobie tak wymyślił.Bez żadnego celu bo przecież w tym miejscu nic nie powstało.Jest pusty plac,z błotem już od ponad 5 lat?
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1060
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: bogdanoo » 18 sty 2018, 23:02

apropos parowozowni

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... zowie.html

jak ma ktoś dostęp do pełnego artykułu to moglby wrzucic
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: Grzegorz44 » 19 sty 2018, 2:22

rafik pisze:Miasto wyrzuca klub Life House z Rejtana w lutym,Takie miejsce było by idealne pod taki klub muzyczny,duża przestrzeń,odpowiednio dostosować.Na zachodzie często "aktywizuje" się takie postindustrialne miejscówki pod takir przeznaczenie.Tylko do tego trzeba decyzji a nie czekania 10 lat aż coś się samo rozpadnie lub potną to złomiarze na drobne kawałki choć to miejsce pod tym względem jest chyba w dość dobrej kondycji.


Wracając jeszcze do klubu Life House. Troska o estetykę w wykonaniu Pana Prezydenta w tym wypadku chyba jest niezbyt szczera. Okazuje się, że na najbliższą (23 stycznia) sesję Rady Miasta przygotowana jest uchwała o wydzierżawieniu bezprzetargowym (!) tego terenu na potrzeby firmy Greinplast zarządzającej sąsiednim hotelem, a konkretnie pod parking. Nie wiem oczywiście, czy nie było odwrotnie i może to jednak Greinplast szybko i sprytnie wykorzystał obecną sytuację, ale widać, że są przedsiębiorcy forowani i przedsiębiorcy, mający nieco gorzej jeśli chodzi o relacje z ratuszem. Klub jeśli miał klientów, mógł przecież jeszcze trochę działać. Burzenie tego budynku nie jest aż tak palącą potrzebą. Z zewnątrz wygląda to jak wygląda, ale nie jest rozsypującą się ruderą jakich wiele w innych częściach miasta i jakoś nikt ich nie burzy. Docelowo można było na spokojnie przenieść klub do innej lokalizacji. Myślę jednak, że bardziej to sąsiedztwo klubu przeszkadzało hotelowi, niż wygląd "stodoły" kłuł w oczy włodarza z ratusza. Ciekawe czy radni bez oporów pójdą na rękę w przyjęciu tej uchwały? I co to za tryb bezprzetargowy? Wcześniej ratusz twierdził, że na tym gruncie powinno powstać coś okazałego...

uzas_life_house.jpg
uzas_life_house.jpg (265.91 KiB) Przeglądany 3939 razy


http://bip.erzeszow.pl/file/108482/9a..pdf
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: dStan » 19 sty 2018, 10:24

Sąsiedztwo klubu raczej hotelowi nie przeszkadzało, a wręcz myślę, że przynosiło zyski. Wydaje mi się ze duża część artystów grających w Life House'ie korzystała z ich usług.
Ciekawe co na jego miejscu miało by powstać,pewnie Biedronka? :lol:

No i już mamy odpowiedź, parking! :D Na prawdę, zmienić dobrze prosperujący klub muzyczny (już niedługo), na parking, jeszcze bez żadnych korzyści dla miasta? Oby to nie przeszło...
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: Adamerio » 19 sty 2018, 14:48

dStan pisze:Sąsiedztwo klubu raczej hotelowi nie przeszkadzało, a wręcz myślę, że przynosiło zyski. Wydaje mi się ze duża część artystów grających w Life House'ie korzystała z ich usług.
Ciekawe co na jego miejscu miało by powstać,pewnie Biedronka? :lol:

No i już mamy odpowiedź, parking! :D Na prawdę, zmienić dobrze prosperujący klub muzyczny (już niedługo), na parking, jeszcze bez żadnych korzyści dla miasta? Oby to nie przeszło...


Pamiętam dobrze pierwszy artykuł o planowanym wyburzeniu klubu(jakoś +/- 2 lata temu) - pisano wtedy, że prezydent widzi w tym miejscu jakiś reprezentacyjny budynek zamiast "stodoły" - budowa parkingu będzie więc zwieńczeniem tego planu :lol:
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: rafik » 19 sty 2018, 16:25

Teraz widzę jest mowa o prawoskręcie na Lwowską.Pierwszy raz o tym słyszę.Miejsca będzie już naprawdę mało na cokolwiek sensownego.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1060
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: PzD91 » 20 sty 2018, 12:28

Jak widać Ferenc znowu manipuluje ludźmi tym razem argumentem estetycznym :) . Sorry, ale w mieście można znaleźć ze 100 innych budynków/miejsc wygladajacych gorzej i nic się z tym nie robi od lat. A ten klub źle nie wygląda. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś tam było zawsze full ludzi.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1589
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości