Rzeszów vs. Warszawa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: Meme » 01 lut 2015, 21:53

Socat pisze:Myślę, że większy odsetek ludzi mówiących "tak" na końcu zdania oznajmującego znajduje się w Warszawie niż w Rzeszowie ;)


:lol: Socat, myślałem, że tylko ja to zauważyłem, czy to zjawisko jest jakoś szerzej opisane? :D
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: kamil89 » 01 lut 2015, 22:54

Chyba każdy to zauważył ;) Jest to koszmarnie irytujące...
kamil89
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 21 cze 2014, 20:08

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: pisul » 01 lut 2015, 23:01

Z Warszawiaków już maja nawet polewke kabarety, co tam jedno "tak" na końcu zdania.

Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: Glover » 02 lut 2015, 23:18

W kwestii wygody życia... nocnego ;)
W Rzeszowie będąc gdzieś w centrum na imprezce nocnej, łatwo jest przenieść się do innego lokalu bo wszędzie blisko i jest w czym wybierać a w Warszawie???
Byłem w grudniu na pewnej imprezce w hotelu Radisson Blu na Grzybowskiej ale niestety skończyła się ok 2 w nocy więc z kolegą nie wiele myśląc idziemy... w miasto :mrgreen:
Myślimy... jesteśmy przecież w centrum to zaraz coś znajdziemy. Wybieramy kierunek w stronę Jerozolimskich ale wszystko po drodze pozamykane, żadnych lokali, docieramy do Dworca Centralnego a że zachciało nam się lać, więc szybka decyzja... schodzimy do dworca. Niestety oceniamy że trafiliśmy do jakiegoś "systemu". Chodzimy, chodzimy w koło a tu wszystkie WC-ty pozamykane :o (czynne 6-22), jedynie co chwilę jakiś ochroniarz ale też nie wie gdzie można się odlać o 3 w nocy :evil:
Ostatnia nadzieja to McDonald którego reklamy mijamy... jeszcze kilkaset metrów i będziemy szczęśliwi...
I tak nasz wypad na miasto skończył się w McD na hamburgerach i coli bo juz nigdzie dalej nie chciało nam się iść.
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: rabusar » 03 lut 2015, 0:09

No tak, u nas o tej godzinie idzie się do irlandczyka i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: pisul » 03 lut 2015, 14:00

Na skyscrapercity kolejny forumowicz ma problemy bo za bardzo pokazuje biede i krzywe chodzniki w Warszawie. Pewnie skończy jak ja i święty :)

ObrazekObrazek
fot.kafarek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: porteño » 12 kwie 2015, 17:33

Ciekawe spostrzeżenia macie, muszę przyznać, jakkolwiek przyrównywanie miasta do miasteczka nigdy zbyt obiektywne nie będzie.
Ja Warszawy jakoś wyjątkowo nie lubię, choć jestem miłośnikiem dużych ośrodków miejskich. Stolica kojarzy mi się raczej z brudem, hałasem i architektonicznym chaosem. Nie przemawiają też do mnie turystyczne walory Warszawy. Co za to tam uwielbiam, to dużo większa otwartość na odmienność, wielokulturowość i oryginalność. Daleko im oczywiście do Europy Zachodniej, ale w porównaniu z konserwatywnym Rzeszowem to raj.

Co do znajomości języków, to w Rzeszowie też wcale nie jest z tym tak źle, dużo lepiej niż przed kilkoma laty.
Wiadomo, że od pań szatniarek czy panów kierowców autobusów nie ma czego wymagać, ale postępy są na Podkarpaciu i to nie tylko w angielskim.

pisul pisze:- niedziele pracujące! u nas nie do pomyślenia żeby ktoś prywatnie kosił trawnik w niedziele a tam to norma. Jeden idzie do kościoła a drugi tnie fleksem płytki na balkonie albo kuje ściany z dzwonami.

Nie przesadzajmy, że u nas aż takie średniowiecze panuje, że wszyscy tylko do kościoła w niedziele latają. Ja niemal zawsze poświęcam niedzielę na sprzątanie i zakupy. Dziś też słyszałem wiercenie u sąsiadów, więc nie poruszamy się tu po jakimś tabu z tą niedzielną pracą...

pisul pisze:Co do architektury. To matrix.Warszawiacy strasznie dumni z "drapaczy mchmur" tyle że nic co wysokie nie jest Polskie. Większość to budynki które nie są w polskich rękach. I bardzo wysokich jest z 10 troszke niższych podobnie a reszta to bieda. Cosmopolitan 160m właściciel jakiś arab, Żagiel Libeskinda 192 ani pierwszy ani drugio właściciel nie polski...

A co za różnica, jakiej narodowości jest właściciel budynków? :roll: Poza tym Arabowie nie są narodem, tylko grupą etniczną, a zatem mogą być i Polakami jednocześnie, podobnie Żydzi. To chyba dobrze, że międzynarodowe konsorcja u nas inwestują?
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: rafik » 12 kwie 2015, 22:55

porteño pisze:Nie przesadzajmy, że u nas aż takie średniowiecze panuje, że wszyscy tylko do kościoła w niedziele latają. Ja niemal zawsze poświęcam niedzielę na sprzątanie i zakupy. Dziś też słyszałem wiercenie u sąsiadów, więc nie poruszamy się tu po jakimś tabu z tą niedzielną pracą...

Średniowiecze nie średniowiecze,nazywaj sobie to jak chcesz,ja mieszkając np. w bloku w niedziele słysząc że ktoś za ścianą piłuje,wierci czy tnie płytki na balkonie zwrócił bym mu po prostu uwagę.Niedziela jest dniem do odpoczynku,nie ważne że ktoś jest niewierzący czy wierzący trzeba uszanować fakt że ktoś chce odpocząć.No chyba że delektowałeś się odgłosami wiertła udarowego? :?

porteño pisze:A co za różnica, jakiej narodowości jest właściciel budynków? :roll: Poza tym Arabowie nie są narodem, tylko grupą etniczną, a zatem mogą być i Polakami jednocześnie, podobnie Żydzi. To chyba dobrze, że międzynarodowe konsorcja u nas inwestują?

Mogą inwestować,lecz osobiście wolał bym żeby to Polskie firmy i Polski kapitał był zdolny stawiać takie drapacze chmur.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: porteño » 13 kwie 2015, 18:53

rafik pisze:Średniowiecze nie średniowiecze,nazywaj sobie to jak chcesz,ja mieszkając np. w bloku w niedziele słysząc że ktoś za ścianą piłuje,wierci czy tnie płytki na balkonie zwrócił bym mu po prostu uwagę.Niedziela jest dniem do odpoczynku,nie ważne że ktoś jest niewierzący czy wierzący trzeba uszanować fakt że ktoś chce odpocząć.No chyba że delektowałeś się odgłosami wiertła udarowego? :?

Może dla Ciebie jest dniem odpoczynku, lecz dla innych jest dniem pracy. Skoro można takie rzeczy robić w soboty, to dlaczego nie w niedziele? Odpoczynek chroni cisza nocna. Bynajmniej nikomu nie chodzi o delektowanie się, ale remonty są czasem niezbędne...

rafik pisze:Mogą inwestować,lecz osobiście wolał bym żeby to Polskie firmy i Polski kapitał był zdolny stawiać takie drapacze chmur.

Jeśli już to "polskie" firmy i "polski" kapitał, bo przymiotniki piszemy małą literą.
Mnie jest to zupełnie obojętne. Granice państwowe w ogóle nie powinny istnieć.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rzeszów vs. Warszawa

Postautor: Mistic92 » 14 kwie 2015, 1:43

Meh. Mieszkając w domu nie ma takich problemów. No może nie wylatuję z kosiarką ale szlifierka przez chwile nikogo nie zabije;)
Awatar użytkownika
Mistic92
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 65
Na forum od: 25 lut 2015, 0:34
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości