Dlaczego ludzie przeprowadzają się do Rzeszowa?

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Dlaczego ludzie przeprowadzają się do Rzeszowa?

Postautor: Doniek » 14 sty 2024, 9:42

PanKrzychu pisze:Studiowałem informatykę na UR i potwierdzam, to jest absolutnie anachroniczny przedmiot. Do tego strasznie ogólny. Bazując na wiedzy wyłącznie ze studiów nie da się znaleść pracy - całe sedno przez 3,5 roku polegało na tym, żeby odhaczyć teorię na zajęciach jakimś testem a do tego dać projekt, na potrzeby którego studenci sami się dokształcą słuchając poradników hindusów na YT. Do tego nauka rzeczy powszechnie NIE używanych od 10 lat. Nie polecam.

Ta informatyka na UR to nie jest odosobniony kierunek z podejściem. Niestety ale na UR jest beton, który siedzi od lat bez samorozwoju. Ja kończyłem ekonomie na uniwerku "pare lat temu". Były tam jednostki które dobrze wspominam, wykładowcy którzy indywidualnie do mnie podchodzili, ale i byli wykładowcy którzy uczyli ze swoich książek pisanych na przełomie lat 70-80 gdzie otoczenie gospodarcze diametralnie się zmieniło...
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Dlaczego ludzie przeprowadzają się do Rzeszowa?

Postautor: annabelz » 27 sty 2024, 13:19

Tak samo jest z informatyką na PRz i pochodnymi kierunkami. Studenci na laboratoriach wykonują pomiary na oscyloskopach i urządzeniach analogowych które już dawno powinny znaleźć się w muzeum, a o obecnym cyberbezpieczeństwie i nowych technologiach nie mają pojęcia, podobnie jak większość prof. dr hab. wykładających tam swoją wiedzę. Oczywiście są jednostki, które dużo wnoszą do nauki jak i uczelni i o nich się najczęściej mówi, ale to z czym styka się student to nieraz woła o pomstę do nieba.
annabelz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 03 kwie 2022, 1:19
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: builder i 32 gości