Poszerzenie granic Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: swiety » 30 sty 2015, 18:43

Jakie 1000 na miesiąc za mieszkanie? O czym ty mówisz? :roll:
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Voldi » 30 sty 2015, 22:26

Napisalem prawie. Za mieszkanie teraz plące okolo 3 stówki, po włączeniu pod stawki Rzeszowskie moja spółdzielnia mieszkaniowa (tak jak jest to na terenach Rzeszowa) ma stawki 890 zł za mój metraż. Dodatkowo pole z garazem czy działka i leci powiedzmy 70% pensji.
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: pisul » 31 sty 2015, 1:38

Voldi a gdzie w jakim mieście pracujesz? To oczywiście sarkazm bo wiem gdzie pracujesz.

Jak Rzeszów taki zły dlaczego nie chcesz tu płacić podatków a pracować już tak?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: rabusar » 31 sty 2015, 2:41

Wybacz, ale to jakaś kpina. 300? to nie mieści się w czynszu chyba nigdzie w okolicy RZ, a co dopiero zysk właściciela... Ja też bym chciał wynająć za 300 dla siebie, a za 1000 komuś...
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Voldi » 31 sty 2015, 11:10

Pisul nie pracuje w Rzeszowie. Pracuje w Jasionce :)
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: swiety » 31 sty 2015, 11:31

^^O tych stawkach za mieszkanie mówisz o czynszu? Jaki masz metraz mieszkanie, że mówisz o 890zł?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Voldi » 31 sty 2015, 11:50

http://supernowosci24.pl/prezydent-chce ... -rzeszowa/

lapcie link :)
Moze to utnie niektóre tematy. Tam pisze choćby o 99% na NIE, a także o budżecie ( wprawdzie napisane jest, że wynosi on każdego roku 60 mln, ale lotnisko przez 5 lat nie płaciło do gminy praktycznie nic. Ten okres sie skończył i budżet Trzebowniska jest bliski 100 mln - Ferenc zapowiedział, że z tego regionu było by okolo 400 mln dla Rzeszowa! 4x wiecej.

W odp na poprzednie pytanie : metraż to okolo 59 metrów kw. ale znakomita lokalizacja :) 0.5 km od granicy Rzeszowa, cisza, spokój, tereny zieleni dookola i pelne drzew. Tereny sąsiedzkie należą do "nas" - mieszkańców bloku, do tego ogródki działkowe itp. Lekko powyżej 300 zł to dobra cena, a czytając pismo od spółdzielni mieszkaniowej, wkraczając w granicę Rzeszowa, czynsz wyniesie okolo 900 zl. Do tego dochodzą inne podatki, które są wyższe w Rzeszowie. Może nie jest to kolosalna róznica, ale teraz na miesiąc z opłatami począwszy od wody przez jedzenie i internet mieszcze się w granicach 600-900 zł. Po wkroczeniu do Rzeszowa kalkuluję, że cena będzie bliska 2000, a to prawie moja cała wypłata.

Naprawdę, nie chcę się z Wami tu kłócić itd., ale drąc nas na siłę do Rzeszowa to głupota i chamstwo. Nie lepiej pogadać?
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Kognakus » 31 sty 2015, 14:29

te 99% na nie to wierutna bzdura i każdy to wie :)
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: swiety » 31 sty 2015, 15:21

Voldi pisze:W odp na poprzednie pytanie : metraż to okolo 59 metrów kw. ale znakomita lokalizacja :) 0.5 km od granicy Rzeszowa, cisza, spokój, tereny zieleni dookola i pelne drzew. Tereny sąsiedzkie należą do "nas" - mieszkańców bloku, do tego ogródki działkowe itp. Lekko powyżej 300 zł to dobra cena, a czytając pismo od spółdzielni mieszkaniowej, wkraczając w granicę Rzeszowa, czynsz wyniesie okolo 900 zl. Do tego dochodzą inne podatki, które są wyższe w Rzeszowie. Może nie jest to kolosalna róznica, ale teraz na miesiąc z opłatami począwszy od wody przez jedzenie i internet mieszcze się w granicach 600-900 zł. Po wkroczeniu do Rzeszowa kalkuluję, że cena będzie bliska 2000, a to prawie moja cała wypłata.

Naprawdę, nie chcę się z Wami tu kłócić itd., ale drąc nas na siłę do Rzeszowa to głupota i chamstwo. Nie lepiej pogadać?


Z całym szacunkiem ale to ty piszesz głupoty. Widać jakie pranie mózgu wam robi gmina, żeby tylko utrzymać się u władzy.

Wytłumacz co ma czynsz to tego, że jesteś w granicach miasta? Ja przy takim samym metrażu jak twój płace 347zł (w tym mam wodę ciepłą, ogrzewanie, wywóz śmieci i INTERNET [40zł] ). Sam czynsz bez internetu tu 307 zł. Do tego płace za garaż podziemny … 20zł . Dużo? Podatek od tego w skali roku to grosze.

Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie mówię, że metoda i postępowanie Ferenca jest dobre ale trzeba patrzeć szeroko a nie tylko na swoje podwórko.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Voldi » 31 sty 2015, 15:32

Mogę być tym najgorszym, że nie chcę na takich warunkach wstąpić do Rzeszowa, ale za niedługo i tak będę musiał. Ferenc ostatnio tak włazi w dupę Komorowskiemu, że pewnie nasz ukochany prezydent załatwi mu powiększenie miasta u swojej koleżanki Kopacz. Rada ministrów zatwierdzi poszerzenie granic i nikt nic nie bedzie mial do powiedzenia. Ale to co piszę to nie są głupoty i będę się tego trzymał. Przykładowo moja siostra mieszka od 10 lat w Załężu. Gdy była to gmina Krasne było nawet ok. Po wejściu do Rzeszowa opłaty wzrosły jej czterokrotnie. Z całym szacunkiem święty, ale według mnie to właśnie Ty piszesz głupoty. Stawiasz siebie na miejscu innej osoby nie wiedząc dokładnie jaka jest sytuacja itp. znasz metraż i wielkość swoich opłat - to naprawdę nie jest wiele, aby wyciągać takie wnioski :)

Jeśli chodzi o te 99% - to nie zapieram się, że akurat tyle było, ale takie wyniki podaje hmm jak już widzę 3 gazeta. Takie też słyszałem głosy i jak rozmawiałem ze znajomymi to nie znalazłem osoby, która by była ZA.

Widzę, że nasza ciekawa dyskusja przeradza się w jakąś kłótnię, więc może najlepiej ją już urwac :) Zapewne za 2 lata, a może nawet krócej będę w Rzeszowie, który tak lubie, a który jak widać tak bardzo mnie chce... :)
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości