Poszerzenie granic Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: slavcos » 20 lut 2015, 20:27

Ja osobiście jestem za przyłączeniem. Myślałem, że gminy dostają 130 mln, a teraz, że po 130 dla każdej czyli 260 mln. To wsad to kotła na środki unijne. 15 % z 2 mld zł to 300 mln. Czyli dzięki takiemu zabiegowi mamy aż 2 mld na inwestycje, a nie wiązanie końca z końcem pt. opłacić szkoły, rzucić kamienia na parę uliczek i położyć trochę kanalizacji w jednej wsi. Wszyscy tylko patrzą na te 130 mln, a nie pomyślą szarymi komórkami, że z tego się robi 1mld zł. A przeważnie dotacje do inwestycji były na poziomie 80-85 %. Czyli te 260 mld (dostajemy od rządu bez żadnego strajkowania, a resztą od unii). A to nie są pieniądze, które pójdą na zasiłki i inne rzeczy które zostaną "przepite".
slavcos
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 20 lut 2015, 20:19

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: PzD91 » 21 lut 2015, 13:37

Po przyłączeniu tych 2 gmin Rzeszów miałby ~246 km^2 i byłby 9 miastem w PL pod względem powierzchni(wyprzedzając Kędzierzyn-Koźle, Bielsko-Biała, Gliwice, Gdynia, Lublin, Rybnik, Jaworzno, Częstochowa, Katowice, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Świnoujście). Ludność miasta by wynosiła ~217 k (wyprzedzając Kielce, Toruń, Sosnowiec, Radom i w niedalekiej przyszłości wyprzedzi Częstochowę) , a gęstość zaludnienia 880 osób/km. Co ciekawe większą gęstością zaludnienia mogłyby poszczycić się takie miasta jak choćny: Kolbuszowa, Łańcut, Jasło, Sanok, Krosno, Jarosław.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1591
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: htbartek » 22 lut 2015, 0:17

Jeśli mam być szczery to mam nadzieje że powróci jeszcze temat połączenia z gminą Tyczyn. Po cięciach w 2009( Biała) i 2010(Budziwój) gmina została mocno obkrojona jeśli chodzi o dochody, szczególnie Budziwój da się teraz odczuć. Mieszkańcy obecnie osiedli odczuli poprawę jakości życia( jest część głosów że drożej) ale też lepszy komfort. Obecnie reszta gminy że tak powiem "wegetuje" jest mało pieniędzy na inwestycje. Większość mieszkańców myślę że była by za połączeniem. Zastanawiam się na ile Rzeszów byłby zainteresowany połączeniem: Matysówka( chcą, lub chcieli), Tyczyn( myślę że tak), Kielnarowa ( raczej też graniczy z Chmielnikiem o którym była mowa), Hermanowa( z jednej strony graniczy z Rzeszowem, duża liczba mieszkanów, działalności gospodarczych i terenów pod budownictwo inwestycje, oraz turystyka: Przylasek chętnie uczęszcznany przez mieszkanów Rzeszowa), zostaje tylko Borek Stary którego jestem najmniej pewny w granicach Rzeszowa.
htbartek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 05 paź 2014, 21:57

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: flyRZE » 22 lut 2015, 10:26

Mam nadzieję, że nie będzie już poszerzenia granic, a na pewno o całą gminę Trzebownisko. Co z tego, że miasto powierzchniowo będzie 9 największym, jak to już nie będzie miasto, a wioska. Urbanizacja takiego terenu to i to przy całkowitej niechęci uchwalania miejscowych planów zagospodarowania to kwestia 50 lat albo i więcej.
Najpierw intensywnie trzeba urbanizować to co mamy, uchwalić plany tak by domki nie były rozrzucone jak po tornadzie. Osiedla Biala i Budziwój obecnie są tego przykładem, każdy sobie...., a można uchwalić plany i doprowadzić do większego ładu przestrzennego.
Fernec nie musi tak naciskać na to by miasto miało to 200 tyś., bo od przyszłego roku zniesiony będzie obowiązek meldunkowy, tym samym i tak dokładnie już nigdy nie dowiemy się ile jest osób w mieście, no oprócz ewentualnego spisu powszechnego raz na ileś tam lat. Tak więc wliczając studentów i tych niezameldowanych można spokojnie przyjąć, że obecnie i tak już mieszka te 200 tyś.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1327
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: swiety » 22 lut 2015, 12:03

Moim zdaniem przyłączenie całej gminy Trzebownisko i Krasne to złe posunięcie. Bicie piany jedynie dla statystyki.

Od dawna uważam, że warte przyłączenie są jedynie sołectwa : Trzebownisko, Jasionka, Zaczernie, Nowa Wieś a z Gminy Krasne jedynie Krasne i Malawa.
Sołectwa typu Wólka Podleśna, Stobierna, Strażów, Palikówka to pośmiewisko dla miasta bez żadnego pożytku.

Dla równowagi na mapie mogliby włączyć jeszcze Miłocin i Pogwizdów Nowy i wystarczy na najbliższe 50 lat.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Duszek » 23 lut 2015, 20:42

swiety pisze:Moim zdaniem przyłączenie całej gminy Trzebownisko i Krasne to złe posunięcie. Bicie piany jedynie dla statystyki.

Od dawna uważam, że warte przyłączenie są jedynie sołectwa : Trzebownisko, Jasionka, Zaczernie, Nowa Wieś a z Gminy Krasne jedynie Krasne i Malawa.
Sołectwa typu Wólka Podleśna, Stobierna, Strażów, Palikówka to pośmiewisko dla miasta bez żadnego pożytku.

Dla równowagi na mapie mogliby włączyć jeszcze Miłocin i Pogwizdów Nowy i wystarczy na najbliższe 50 lat.


Dokładnie, Malawę bym tylko odpuścił
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 550
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: dante » 25 lut 2015, 18:00

Na razie nie ma sensu Rzeszowa poszerzać o kolejne ha terenu.... niech wreszcie powstana fabryki na Dworzysku, most łączący Podkarpacką z Sikorskiego, który jeszcze bardziej ożywi południowe dzielnice Rzeszowa i doda nową jakość miastu... a kolejne wioski same bedą chciały w kolejnych latach przyłączenia do Rzeszowa...
dante
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 06 lis 2014, 21:17

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: pisul » 25 lut 2015, 19:52

...W przyszłości, za rok, może za dwa lata, jest raczej nieuniknione, że te gminy będą musiały się połączyć z Rzeszowem – mówi Maciej Chłodnicki. (rzecznik prezydenta Rzeszowa)...

zródło: http://rzeszow-news.pl/ratusz-gminy-krasne-trzebownisko-2-lata-beda/#comment-14208

Coś w tym racji może być. I to nieistotne czy ja czy ktokolwiek jest za powiększeniem czy nie. Statystycznie raz na jakiś czas Rzeszów się powiększa czy tego chcemy czy nie. Jeszcze Ferenca na świecie nie było a juz powiększali.

Rok 1901,1951, 1977
Obrazek
Potem było 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
Obrazek
A plany są bogate, albo powiększenie o południowe gminy albo północne.
Obrazek
plan z końca roku 2014...
Obrazek
... ewolułował już na początku 2015. Statystyka podpowiada że w końcu coś przyłączą jak to mówi pan Chłodnicki. Tylko już pewnie bez pieniędzy na inwestycje dla terenów przyłączanych:
Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8562
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: dante » 25 lut 2015, 22:32

pisul pisze:
... ewolułował już na początku 2015. Statystyka podpowiada że w końcu coś przyłączą jak to mówi pan Chłodnicki. Tylko już pewnie bez pieniędzy na inwestycje dla terenów przyłączanych:
Obrazek


Chciałbyś żeby tak Rzeszów wyglądał powierzchniowo ? bo byłby podobny absurd jak Wielka Zielona Góra, która już ma pierwsze problemy z takim bezsensownym poszerzeniem np z komunikacją miejską...bonus nie zrobi ze wsi miasta...
dante
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 06 lis 2014, 21:17

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: swiety » 25 lut 2015, 22:50

Śmieszne to wygląda - maksimum jaki można zaakceptować to taka forma jak poniżej. Dla równowagi dodałbym coś z gminy Głogów Młp (Miłocin, Pogwizdów)

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości