Poszerzenie granic Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Glover » 21 gru 2014, 18:01

Nie znalazłem w żadnym z działów dyskusji na ten temat a raczej szykuje się nowe podejście do tematu. Ja już jedno przeżyłem osobiście w Słocine a być może czeka mnie jeszcze w Krasnem gdzie będę się przeprowadzał. Osobiście jestem na tak ale wiem że sprawa budzi spore kontrowersje.
Póki co linkuję artykuł o poszerzeniu granic Zielonej Góry, gdzie włączają jednorazowo 21 sołectw. Zatem starania Ferenca nie są takie pozbawione szans. Oby :)
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-Nowe ... 58929.html
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Glover » 21 gru 2014, 19:26

Dojrzałem jeszcze takie oto pomysły-wymysły redaktorków którzy chyba dorabiają się na wierszówce:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/16-woje ... 20644.html
więc tym bardziej trzeba mieć mocny ośrodek miejski aby komuś nie przyszło do głowy włączanie nas do Małopolski bo będziemy wtedy kisili się jak Tarnów.
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: pisul » 21 gru 2014, 20:15

Raczej w drugą strone przybędzie kolejnych województw niz miałoby ich ubyć w skutek połączenia jak w tym linku. To byłaby gigantyczna operacja finansowa, ogromny i kosztowny przewrót. Żadna władza tego się nie podejmie. PO ma problem ze zniesieniem głupiego obowiązku meldunkowego...

A Pis chce nowego 17 województwa! A jak Pis dojdzie do władzy i spełni co zapowiada to otworzy puszke Pandory i każde byłe miasto z 49 województw będzie chciało tak samo. Więc z dużym prawdopodobieństwem jeszcze długo długo zostanie jak jest. Zresztą jaki polityk jest za ograniczeniem biurokracji i zwalnianiem urzędników czyli swoich?

Rzeszów się rozrasta. Czy za Ferenca czy póżniej i tak wchłonie Krasne i Trzebownisko, to tylko kwestia czasu. Ważne żeby ludzie zrozumieli że grant w kwocie od 100 do 250 mln żł z budżetu centralnego będzie tylko po połączeniu.

Zmian w podziale administra­cyj­nym Polski chce Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedział, że jeśli jego parta dojdzie do władzy w 2015 roku to utworzy siedemnaste województwo: środkowopo­mor­skie, złożone z dawnych koszalińskiego i słupskiego. Dodał, że podobnie jak w przypadku Bydgoszczy i Torunia czy Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry nowy region mógłby mieć dwie stolice: w Koszalinie i Słupsku.


żródło: http://www.sfora.pl/polska/Prezes-PiS-obiecuje-nowe-wojewodztwo-Polaczy-dwa-dawne-a65678

No i przypomne że Rzeszów miał własne państwo. Swego czasu Sąd wypowiedział się na nie jeśli chodzi o autonomie dla Śląska. Jako uzasadnienie podano że nigdy Śląsk nie był odrębnym państwem. Ale Rzeszów już tak! Więc prędzej Rzeszów pójdzie swoją drogą niż da się wchłonąć.

Państo Rzeszowskie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwo_Rzeszowskie
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8516
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: janosik83 » 26 sty 2015, 18:29

Poszerzyć byle nie sposobem Putinowskim, to już by było przegięcie...
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2015, 18:54 przez janosik83, łącznie zmieniany 2 razy
janosik83
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 26 sty 2015, 10:38

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Voldi » 29 sty 2015, 22:29

Sz.P Tadziu Ferenc zapowiedział, że budżet miasta Rzeszowa po włączeniu gminy Trzebownisko zwiększyłby się o okolo 400 mln, a gmina Trzebownisko z tytułu podatków zwykłych podatników, ale i też lotniska, firm itp. zarabia 100 mln. Prosty wniosek? Podatki 4x w górę. Nikt sobie na to nie pozwoli, dlatego jest tak duży sprzeciw. Tak dla przypomnienia tylko:

-Trzebownisko: 99% mieszkańców na NIE(przyłączaniu się do Rzeszowa)
- Zaczernie, Nowa Wieś: 100% !!! na NIE

Reszta wsi np. Jasionka ponad 80% na NIE.

W gminie zrobiono już prawie wszystko. Powstały nowe drogi, chodniki, a stare zostały wyremontowane. Ferenc chce teraz przejąc łakomy kąsek ( 25 tyś mieszkańców na plus, 400 mln dochodu, nowe tereny pod inwestycje) - czemu nie! Super! Fajnie! Zgadzam sie. Kocham Rzeszów, ale jako mieszkaniec gminy Trzebownisko, nie mam zamiaru płacić potężnej kwoty za to, że moge nazywać się rzeszowiakiem, mieć bilet MPK 40 groszy tańszy i kilka kursów więcej.
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Boss » 29 sty 2015, 23:24

Voldi z całym szacunkiem napisz które podatki są znacząco wyższe w Rzeszowie niż te które opłacasz w Trzebownisku.
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 198
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Kognakus » 30 sty 2015, 1:36

Voldi gdzie Ferenc napisał że budżet zwiększył by się o 400mln?. 99%, 100% Putin nawet tyle nie ma ... Tak to jest jak się pyta ustawionych ludzi powiązanych z przyspawanym do stołka. Podatki nieznacznie będą się różniły, a biorąc pod uwagę inne benefity związane z przyłączeniem mieszkańcy będą na + (choćby wzrost wartości ziemii).

Cytat z innego forum:
jak były przeprowadzone konsultacje w tych sołectwach ??? były k... jawne z pełnymi danymi dla tych co zbierali info. Ten kto był za włączeniem mógł się liczyć z tym że jego sprawy w gminie zejdą na dalszy plan., Tak się robi w małych miasteczkach z mieszkańcami.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Voldi » 30 sty 2015, 16:42

Z tego co wiem przedostatnie glosowanie (to w którym nawet radni bylo na NIE) było druzgocącą klęską dla Ferenca i faktycznie Ci co zaglosowali to w Zaczerniu czy Nowej Wsi nie odnotowano żadnego głosu na tak. W Trzebownisku ktoś sie wyłamał.A jakie podatki sa niższe w Gminie Trzebownisko niż te co w Rzeszowie? WSZYSTKIE! :)
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: swiety » 30 sty 2015, 16:49

To proponuje zrobić jak w Wawie - w szkołach, przedszkolach zrobić pierwszeństwo dla mieszkańców Rzeszowa. Albo pobierajmy opłaty za wjazd do miasta, przecież nie płacą tu podatku, niszczą nasze drogi, korzystają ze wszystkiego.
Strefe parkowania też zróbmy wyższa dla tych z RZE. :)

Byłem przeciwny przyłączaniu na siłe wiosek typu Budziwój czy Matysówka (terenów które miastu nie dają nic poza statystkami. Ale włączenie Trzebowniska, Pogwizdowa, Miłocina itd jest o wiele bardziej racjonalne i uzasadnione.

Dziadki boją się utraty stołków i straszą ludzi nie wiadomo czym.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2937
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Voldi » 30 sty 2015, 18:26

Uwierz mi. Dziadki po włączenie do Rzeszowa dostaną lepsze stołki niż maja :)
Dla nich to obojętne :) Przykladowo MI Rzeszów nic nie daje lepszego niz mam w gminie, takze jesli mam placic tyle co teraz, jak najbardziej jestem ZA, ale tak niestety nie jest. Nie bede placił prawie 1000 na miesiac za samo mieszkanie. Mam jeszcze garaz, czy stodole i z podatkow nie wychodze. :?
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

Następna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości