Poszerzenie granic Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: JanzRzeszowa » 13 lis 2016, 22:34

grande1970 pisze:jakbyś mieszkał w okolicach to byś wiedział że Bzianka już dawno ma szkołę, salę sportową itp. - wiem to bo mieszkałem za miedzą Bzianki 38 lat. O powodach przyłączenia Bzianki do Rzeszowa było wiele napisane i bynajmniej nie były to zapędy słońca Rzeszowa tylko samych mieszkańców. Wybierz się do Krakowa tylko przejedź od strony np. Niepołomic to zobaczysz gdzie i jak się zaczyna Kraków :lol:


Jakbyś dokładniej czytał, to byś wiedział że gospodarz obiecał rozbudowę szkoły, budowę nowej hali sportowej, etc.
A ty przejedź się do Wawy od strony Raszyna..., i co z tego? Co ma jedno z drugim wspólnego?

Chodzi o bilans, co Bzianka wniesie takiego istotnego, że mieszkańcy Rzeszowa mają tam pakować miliony?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: grande1970 » 13 lis 2016, 22:43

porozmawiamy wtedy gdy obietnice zostaną spełnione, bo w PL wszyscy wszystkim dużo obiecują i na tym się kończy ...

a Bzianka wniesie to samo co Załęże,Przybyszówka, Staroniwa czy Zwięczyca czyli kury, psy, koty i cała menażerię z której przecież Rzeszów obecnie słynie od co najmniej 10 lat.
grande1970
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 136
Na forum od: 17 sie 2016, 17:19

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: PzD91 » 14 lis 2016, 1:41

grande1970 pisze:porozmawiamy wtedy gdy obietnice zostaną spełnione, bo w PL wszyscy wszystkim dużo obiecują i na tym się kończy ...

a Bzianka wniesie to samo co Załęże,Przybyszówka, Staroniwa czy Zwięczyca czyli kury, psy, koty i cała menażerię z której przecież Rzeszów obecnie słynie od co najmniej 10 lat.

No właśnie nie bardzo. Wschodnia część Przybyszówki jest jak najbardziej miejska, zachodnia cześć nie powinna należeć do Rzeszowa, bo to obszar typowo wiejski. Staroniwa to obszar podmiejski,tak jak Zalesie. Załęże pełni funkcje przemysłową + zakład karny i jestem przekonany, że przy nowym moście ładna powstanie zabudowa przemysłowa. A Bzianka to typowa wieś, która nie jest elementem miasta i nigdy nie będzie, tak jak Budziwój i BIała.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: matt_rze » 04 gru 2016, 18:17

witam. od dawna, nie wiem czy oficjalnie czy nieoficjalnie, mówi się o przyłączeniu Matysówki do miasta Rzeszowa. czy ktoś wie na czym temat stoi i dlaczego Matysówka nie jest przyłączana w granice administracyjnych miasta Rzeszowa?, chociaż podobno mieszkańcy tego chcą?
pozdrawiam
matt_rze
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 04 gru 2016, 18:10

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Duszek » 04 gru 2016, 19:55

W 2005 gętość zaludnienia była na poziomie ok. 3000 tys./km kw - wtedy było to miasto, małe bo małe, ale najbardziej "miejskie" w Polsce. Powiększenie powierzchnu było konieczne, ale nastąpił za szybki jej rozrost w stosunku do możliwości inwestycyjnych na nowych terenach. Obecnie zmienił się całkowicie charakter Rzeszowa - za dużo jest terenów rolniczych - to duża miasto-wioska. Wg mnie już nic nie przyłącząć - urbanizować to co mamy - terenu wystarczy na kilkadziesiąt lat...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 549
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Pieczarkowy » 04 gru 2016, 20:48

Duszek pisze:Wg mnie już nic nie przyłącząć - urbanizować to co mamy - terenu wystarczy na kilkadziesiąt lat...


Przyłączać, ale na pewno nie Bziankę czy Matysówkę.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: porteño » 04 gru 2016, 22:10

Też właśnie jestem ciekawy, dlaczego Matysówkę zostawiono na boku. O ile nie jestem wielkim zwolennikiem dalszego poszerzania, akurat Matysówka ma duży potencjał turystyczno-krajobrazowy, a każde miasto potrzebuje takich terenów. Jak się tam dobrze unijne środki zainwestuje, to może powstać coś naprawdę unikatowego. Wszelkie inicjatywy typu mini zoo, place zabaw, aquapark, kolejka, szlaki piesze i rowerowe, punkty widokowe, jakieś obserwatorium, może nawet tor narciarski czy dalsza rozbudowa kampusu URz winny właśnie w tym kierunku się przesuwać. Są tam tereny zielone, wzgórza, rzeczki, lasy, widoki na Rzeszów, tylko infrastruktury z prawdziwego zdarzenia brakuje.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 04 gru 2016, 23:00

Ale to mieszkańcy w konsultacjach powiedzieli nie więc czemu zdziwienie
Niestety ale do tematu zabrano się od drugiej strony i teraz mamy kwiatki typu Budziwój - przylasek czy za pare dni Bzianke w granicach miasta
Teraz trzeba gruba kasę w to wpompować aby coś drgnęło na tamtych rejonach
Bez debat i rozmów nie ma rozwoju co widać na przykładzie strefy dworzysko gdzie każdy sobie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: porteño » 05 gru 2016, 1:09

Z tego, co ja pamiętam, to Matysówka była jedną z niewielu wsi, gdzie głosy za przyłączeniem były liczniejsze od tych przeciwko, ale może z jakąś inną pomyliłem.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: maks » 09 gru 2016, 17:49

Grudzień to najlepszy czas, żeby rozpocząć proces ewentualnego poszerzenia.


http://rzeszow-news.pl/grudzien-wiec-za ... -rzeszowa/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości