Degradacja Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: konradp » 14 mar 2019, 20:01

pisul To co mi napisałeś przypomniało mi słowa byłego ministra finansów "piniendzy ni ma i nie będzie" a potem się okazało dlaczego tych "pinendzy" nie ma. Idąc twoim tokiem rozumowania parki również nie są potrzebne bo są nie opłacalne. Drzewa na siebie nie zarabiają. Możemy tak mnożyć bez liku.
Miasto nie może być dusigroszem w patrzeć tylko na wymiar finansowy. Odpowiedni poziom jakości życia w mieście zapobiega uciekaniu kapitału ludzkiemu. Dzięki temu, że ludzie chcą zostawać w mieście ( najlepiej ci wykwalifikowani ) otwierają oddziały/siedziby firmy oraz tworzą się nowe. Koło samo się napędza. Osobie wykształconej i inteligentnej nie wystarczy tylko rout po galeri i pyfko w rynku. Jak mniemam takie są osoby tu na forum co widać po szerokim rozgoryczeniu. Ludzie są teraz mobilni i jak szybko się nic nie zmieni to ludzie pouciekają z miasta bo co im pozostanie ?

Uważam, że miasto jest rządzone źle. Głównie przez swoją nieskuteczność. Nic co jest zakładane nie jest realizowane. Jedynie co T.Ferenc potrafi przepchnąć to wspominane asfaltowanie i poszerzanie. Są plany i na tym pozostaje. To jest skrajna nieudolność.

Wmawianie, że jest super i o co ci chodzi to schemat propagandy sukcesu. A jak się nie udaje to inni blokują. To powiem brutalnie, że jak się nie umie rządzić to się oddaje władzę i tyle...

Ale żeby było jeszcze brutalniej, rzeszowianie sami sobie zgotowali ten los w ostatnich i nie tylko wyborach. Czas otwierać oczy.
Ludzi nie szkoda, tylko miasta szkoda.
konradp
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Duszek » 14 mar 2019, 20:16

W Krakowie aquapark jest z tego co piszą w necie rentowny, a w Rzeszowie jest potężny głód na tego typu obiekt i myślę, że byłby to dobry interes !
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: pisul » 14 mar 2019, 20:31

Dużo większe miasta miały problemy a myślicie że u nas będzie inaczej? Mi możecie nie wierzyć ale aquapark jest niczym pożyczka chwilówka w firmach gdzie trzeba potem oddać co się pożyczyło z 120% odsetkami.

Stary news ale pokazuje przed czym staram się ostrzec, a od tego czasu sporo takich obiektów zamknięto. Jak jeden z najbogatszych Polaków Ryszard Krauze sprzedał aquapark w Sopocie to naprawdę myślicie że w Rzeszowie zarobi na siebie?

http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci ... uaparkach/
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 3778
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Arrival » 14 mar 2019, 21:26

Skąd wiecie, że w Rzeszowie jest głód na takie coś? Ktoś robił badania? Moim zdaniem to jest niszowa rozrywka do tego bardzo droga.

O ile mogę zgodzić się z wieloma wpisami/propozycjami dot. parków, miejsc do rekreacji, nawet basenu, o tyle aquapark to jest po prostu fanaberia i to gruba. Ja też chętnie powiem, że na podkarpaciu jest głód na tor wyścigowy (bo jest) więc niech miasto wyskakuje z kasy i finansuje mi hobby. Ale mam resztki rozsądku.

Aquapark to baaaardzo droga, niszowa rozrywka, której nic nie uzasadnia. Nie ma praktycznie żadnej przewagi w stosunku do zwykłego basenu oprócz tego, że ma jakieś zjeżdżalnie. No o czym my tu rozmawiamy :D Za cenę takiego obiektu można zrobić z 10 innych dla różnych grup odbiorców.
Awatar użytkownika
Arrival
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 321
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: ArDomin » 14 mar 2019, 22:35

konradp pisze:Uważam, że miasto jest rządzone źle. Głównie przez swoją nieskuteczność. Nic co jest zakładane nie jest realizowane. Jedynie co T.Ferenc potrafi przepchnąć to wspominane asfaltowanie i poszerzanie. Są plany i na tym pozostaje. To jest skrajna nieudolność.


Dokładnie tak jest. To że rzeszowianie tego nie widzą jest dla mnie niepojęte. Osobiście nawet nie wierzę, że Ferenc wyremontuje park na Dąbrowskiego. Doszło do tego, że nawet w to nie wierzę.

A ile środków już poszło na różne koncepcje i projekty? Przykładowo kolejka nadziemna, nowy budynek Urzędu Miasta (ogłoszono nawet konkurs), projekty obwodnicy południowej i przedłużenia Rejtana, lodowisko na Witosa, rozbudowa hali na Podpromiu, rzeszowskie centrum komunikacyjne (rok temu pokazano wizualizację i już praktycznie zaczynano budowę, dzisiaj już miasto przyznaje że nie powstanie w takim kształcie, a ja wątpię czy w ogóle powstanie), droga do Dworzyska, teatr muzyczny, minizoo na Zalesiu, rewitalizacje parków w tym park leśny na Miłocinie (powstał szczegółowy projekt), teraz znowu miasto ogłasza skrzyżowania wielopoziomowe, szkołę muzyczną na Wyspiańskiego, basen na Matuszczaka (gdyby ktoś pytał - oczywiście, zburzyli stary i nic się nie dzieje, pewnie zaraz jakiś deweloper przejmie działkę i postawi wieżowiec, tak jak było z lodowiskiem). I wiele innych koncepcji i projektów. Po zebraniu tego wszystkiego pewnie dałoby się faktycznie zbudować jakiś fajny basen.

Panie pisul, dzisiaj na Onecie był materiał promocyjny Poznania, w którym miasto zachęcało do osiedlania się. Parę zdań o rynku pracy i rynku mieszkaniowym, a następnie całe paragrafy o parkach, terenach zielonych, zalewie na Malcie, aquaparkach, wydarzeniach kulturalnych i inicjatywach miasta dla mieszkańców. Pewnie ci ignoranci z Poznania nie wiedzą, co może przyciągnąć ludzi i pitolą o jakichś drzewkach, kiedy wszyscy wiemy że dla ludzi liczy się możliwość stania w korku i podziwiania budowanych wieżowców.
ArDomin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 06 mar 2019, 22:47

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Adamerio » 14 mar 2019, 23:00

Arrival pisze:Skąd wiecie, że w Rzeszowie jest głód na takie coś? Ktoś robił badania? Moim zdaniem to jest niszowa rozrywka do tego bardzo droga.

O ile mogę zgodzić się z wieloma wpisami/propozycjami dot. parków, miejsc do rekreacji, nawet basenu, o tyle aquapark to jest po prostu fanaberia i to gruba. Ja też chętnie powiem, że na podkarpaciu jest głód na tor wyścigowy (bo jest) więc niech miasto wyskakuje z kasy i finansuje mi hobby. Ale mam resztki rozsądku.

Aquapark to baaaardzo droga, niszowa rozrywka, której nic nie uzasadnia. Nie ma praktycznie żadnej przewagi w stosunku do zwykłego basenu oprócz tego, że ma jakieś zjeżdżalnie. No o czym my tu rozmawiamy :D Za cenę takiego obiektu można zrobić z 10 innych dla różnych grup odbiorców.


Skoro twierdzisz, że nie ma głodu to dlaczego w szkołach organizowane są wycieczki do krakowskiego aquaparku :?: Dlaczego X rodzin jeździ na basen do Strzyżowa i Nowej Wsi :?: Gdy powstanie podobny obiekt w Boguchwale zobaczysz ile tablic RZ będzie parkować^^

W Rzeszowie mamy 3 lipne kryte baseny - nie ma na nich żadnych atrakcji (*pomijam saunę w Muszelce i jedną 'fontannę' na Rosirze :lol: )


Tor wyścigowy :?: :!: serio :lol: Pomysł już dawno upadł, btw kto ma ten głód? Pierwszy i ostatni "boom' na ten tor był bodajże w 2014, od tego czasu oficjalne wydarzenie na FB pod nazwą "Prośba o poparcie budowy toru wyścigowego w Rzeszowie" polega na corocznej zmianie daty wydarzenia a posty tam zamieszczane to od kilku lat zwykłe reklamy i spam :lol:
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 308
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: foreigner » 15 mar 2019, 2:49

Zerowe pojęcie o ekonomii i przekonanie że pieniądze na drzewach rosną


No chyba że jest kwestia okrągłej kładki podpatrzonej przez prezydenta w Szanghaju i drewna sprowadzonego dla niej z Kamerunu (które zresztą rozlazło się tak jak i polskie). I wszystko to przepychane kolanem tylko dlatego że ktoś ma taką zajawkę. Koszt z niewinnych 6-7 mln urósł do 12,5, z czego część ukrywano w zleceniach dla spółek miejskich. Prezydent opowiadał jak to wszystkie koszty będą pochodzić z jakiś oszczędności na przetargach, że uruchomi jakieś rezerwy które normalnie jak rozumiem by się zmarnowały. Po prostu kasa z drzewa.

To może zastosujemy retorykę dobrze znaną z monoraila ? Tam reakcją na wrzucanie przykładów nierentowności i likwidacji takich systemów było "U NAS BĘDZIE INACZEJ BO TAK. Aż tu nagle dla tych samych osób przykłady nierentowności aquaparków są wielce miarodajne. To ma g... wspólnego z ekonomią, jakby prezydent się tak uparł na aquapark jak na inne rzeczy, to by mu standardowo te same osoby przyklasnęły i ekonomia szła by się... wiadomo. Byłaby gadka o miliardowych budżetach, dofinansowaniach z unii 85% co wszystko załatwi, wielkim zysku wizerunkowym, sławie na cały kraj itd. Plus oczywiście geniusz prezydenta który zapobiegnie jakiejkolwiek wtopie.

Kiedyś pisałem o inwestycjach czynionych stale przez 65tys. Zamość w ich zoo. Nie wydaje mi się żeby niewielkie w sumie zoo w tak małym mieście miało być aż tak odmienne pod względem ekonomii od aquaparku. Rzeszów przelewa corocznie grube miliony MPK i Ryanair. Teraz pewnie też subsydiuje energię elektryczną po ostatnich podwyżkach. I masę innych rzeczy zaczynając od dofinansowania pomnika Piłsudskiego po festiwale, sylwestry i światełka które rocznie też idą w miliony.

Aquapark to tylko przykład. Faktem jest, jak już nieraz tu napisano, że wiele polskich miast, również małych, inwestuje w różne ciekawe rzeczy dla mieszkańców. I faktem jest, że Rzeszów jest w tym temacie niemrawy strasznie, no chyba że jest jakiś 'deal' do ubicia z Kościołem. I nie ma żadnych realnych planów na chwilę obecną, poza starymi hitami które się ciągną latami.

Ja w sumie jestem zaskoczony odzewem w tym temacie, myślałem że on ugrzęźnie po 2-3 stronach. Odzew świadczy, że temat jest poważny, z 3 lata temu mało kto by z takim tematem wyskoczył. A jakby wyskoczył, to nie miałby łatwego życia na forum.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: pisul » 15 mar 2019, 4:26

Po zmianie prawa i wprowadzeniu dwukadencyjności to ostatnie 4,5 roku obecnego prezydenta. Sam jestem ciekawy co będzie potem i czy będzie lepiej.
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 3778
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: flyRZE » 15 mar 2019, 8:51

foreigner pisze:
Zerowe pojęcie o ekonomii i przekonanie że pieniądze na drzewach rosnąKiedyś pisałem o inwestycjach czynionych stale przez 65tys. Zamość w ich zoo. Nie wydaje mi się żeby niewielkie w sumie zoo w tak małym mieście miało być aż tak odmienne pod względem ekonomii od aquaparku. Rzeszów przelewa corocznie grube miliony MPK i Ryanair. Teraz pewnie też subsydiuje energię elektryczną po ostatnich podwyżkach. I masę innych rzeczy zaczynając od dofinansowania pomnika Piłsudskiego po festiwale, sylwestry i światełka które rocznie też idą w miliony.

Uscislajac, Ryanairowi płaci Urząd Marszałkowski, a nie Urząd Miasta Rzeszowa.
flyRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 606
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: ekonomista » 15 mar 2019, 9:26

pisul pisze:Po zmianie prawa i wprowadzeniu dwukadencyjności to ostatnie 4,5 roku obecnego prezydenta. Sam jestem ciekawy co będzie potem i czy będzie lepiej.

4,5? Optymista...szykuj się raczej na przedterminowe wybory.

A co będzie potem? Następca będzie miał znacznie gorzej bo nie będzie już mógł tak zadłużać miasta jak Ferenc (z 20 kilku procent do około 55%) a i działek do sprzedaży będzie mniej.

Jesli chodzi o aquapark to mam wrażenie, że jest to na zasadzie "chcecie go? To oddajcie jakiś park, bo ja terenów przygotowanych pod deweloperkę nie oddam na to".
ekonomista
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 30
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości