Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R&D

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: bogdanoo » 26 wrz 2018, 14:09

http://www.propertynews.pl/biura/biura- ... 273_2.html
Nowe projekty w regionach to już nie tylko biurowce z funkcją handlowo-usługową w parterze. Już w najbliższym czasie miasta zapełnią nowe lub rewitalizowane kompleksy łączące wiele funkcji, w tym biurową.


- Motywatorem rozwoju rynków regionalnych są gracze już na nich obecni. Można to zaobserwować np. w Krakowie i we Wrocławiu. Łódź to nasza zeszłoroczna wschodząca gwiazda, z kolei Gdańsk powoli stabilizuje swoją pozycję - mówił podczas sesji "Biura. Warszawa za ciasna dla biur? Miasta regionalne wchodzą do gry" Karol Klin, Head of Leasing Department, Globalworth Poland.

Biura w towarzystwie

Nowe projekty w regionach to już nie tylko biurowce z funkcją handlowo-usługową w parterze. Już w najbliższym czasie miasta zapełnią nowe lub rewitalizowane kompleksy łączące wiele funkcji, w tym biurową.

Echo planuje kompleksy w Łodzi i Gdańsku. W planach jest również nowe przedsięwzięcie w stolicy Małopolski. - W Krakowie opracowujemy bardzo kompleksowy projekt, który przywróci do życia ostatnią zaniedbaną część w centrum miasta – mówi Joanna Nicińska, regionalny dyrektor ds. wynajmu, Echo Investment.

Vastint realizuje nowy projekt miastotwórczy w Gdyni. - Przymierzamy się również do inwestycji w Poznaniu, na terenie Starej Rzeźni – dodaje Marek Ulanecki, Leasing Manager, Vastint Poland. - W obu przypadkach będą to bardzo spektakularne przedsięwzięcia, które odmienią centrum miast.

Cavatina przygotowuje miastotwórczy projekt w gdańskim Młodym Mieście oraz wielofunkcyjny w Katowicach. - W każdym przypadku połączymy wiele funkcji i odmienimy zaniedbane fragmenty miast - wylicza Klaudiusz Pomykała, regionalny dyrektor komercjalizacji, Cavatina Holding SA. - Sięgamy jeszcze głębiej. Inwestujemy również w Bielsku-Białej, ponieważ widzimy potencjał dla nowych projektów w mieście.

Ważna jest skala

Firma Vastint, szukając lokalizacji pod nową inwestycję, bierze pod uwagę wielkość rynku biurowego w danej lokalizacji oraz liczbę i jakość najemców. - Dzięki temu możemy liczyć na udany proces komercjalizacji - wyjaśnia Marek Ulanecki.

Dodaje, że każda decyzja poprzedzona jest długim i dogłębnym okresem analizy potencjału miasta i lokalizacji – taka sytuacja miała miejsce przed wejściem do Poznania, Wrocławia czy Gdańska. - Zachęceni sukcesami, chcemy dalej na tych rynkach pozostać i rozpatrujemy kolejne kierunki. Finalizujemy również rozmowy na temat inwestycji w nowym mieście, które ma ugruntowaną pozycję wśród regionalnych rynków biurowych – zapowiada Marek Ulanecki.

Aby lokować talenty i inwestycje w mniejszych miastach, potrzeba jest spójna strategia różnych miast. W wielu z nich wyzwaniem jest przygotowanie nieruchomości pod inwestycje biurowe i odpowiednia promocja ośrodka miejskiego. Na działania wspierające rozwój biznesu zdecydowały się m.in. Kielce.

A co z miastami mniejszymi niż Łódź, Katowice czy Poznań? - Jest zainteresowanie, ale rynek musi być płynny – przyznaje Karol Klin. - Globalworth jest długoterminowym inwestorem, który wybiera rynek dojrzały, nasycony i z możliwością rekomercjalizacji obiektu. Wskazuje jednak miasta, które maja potencjał. - Lublin, Bydgoszcz, Rzeszów, Białystok – to miejsca, gdzie są najemcy, są biura, ale nie ma jeszcze rynku inwestycyjnego. Musimy dać sobie kilka lat, by nowe destynacje biurowe trafiły na celownik międzynarodowego kapitału.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 507
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: yogi123 » 11 paź 2018, 11:49

https://www.urbanity.pl/podkarpackie/rz ... res,w16850
Mobica wynajmuje biuro w rzeszowskim SkyRes
Budynek biurowy SkyRes Warszawska w Rzeszowie zyskała najemcę, który jest międzynarodową firmą świadczącą innowacyjne usługi związane z oprogramowaniem, transformacją cyfrową i szytymi na miarę rozwiązaniami z zakresu inżynierii oprogramowania.


Firma Mobica wynajęła ponad 1100 mkw. powierzchni biurowej w nowoczesnym biurowcu SkyRes Warszawska w Rzeszowie. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Savills.

Mobica posiada swoje oddziały w Europie i Stanach Zjednoczonych, a jej centrala mieści się w Wilmslow w Wielkiej Brytanii. W Polsce firma obecna jest również w Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu i Lublinie oraz w Warszawie, gdzie ma główną siedzibę.

SkyRes Warszawska oferuje biura klasy A o łącznej powierzchni całkowitej na poziomie 25 650 mkw. Powierzchnia typowego piętra wynosi ponad 1 620 mkw. Biurowiec może pochwalić się certyfikatem LEED na poziomie Gold. Deweloperem SkyRes jest spółka DevelopRes.
yogi123
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: bogdanoo » 11 paź 2018, 13:43

http://www.propertynews.pl/biura/biurow ... 67777.html

W takim przypadku wielkość powierzchni biurowej w Rzeszowie wzrośnie do 125 000m2
Awatar użytkownika
bogdanoo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 507
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MaciekContii i 2 gości