Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R&D

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: bogdanoo » 26 wrz 2018, 14:09

http://www.propertynews.pl/biura/biura- ... 273_2.html
Nowe projekty w regionach to już nie tylko biurowce z funkcją handlowo-usługową w parterze. Już w najbliższym czasie miasta zapełnią nowe lub rewitalizowane kompleksy łączące wiele funkcji, w tym biurową.


- Motywatorem rozwoju rynków regionalnych są gracze już na nich obecni. Można to zaobserwować np. w Krakowie i we Wrocławiu. Łódź to nasza zeszłoroczna wschodząca gwiazda, z kolei Gdańsk powoli stabilizuje swoją pozycję - mówił podczas sesji "Biura. Warszawa za ciasna dla biur? Miasta regionalne wchodzą do gry" Karol Klin, Head of Leasing Department, Globalworth Poland.

Biura w towarzystwie

Nowe projekty w regionach to już nie tylko biurowce z funkcją handlowo-usługową w parterze. Już w najbliższym czasie miasta zapełnią nowe lub rewitalizowane kompleksy łączące wiele funkcji, w tym biurową.

Echo planuje kompleksy w Łodzi i Gdańsku. W planach jest również nowe przedsięwzięcie w stolicy Małopolski. - W Krakowie opracowujemy bardzo kompleksowy projekt, który przywróci do życia ostatnią zaniedbaną część w centrum miasta – mówi Joanna Nicińska, regionalny dyrektor ds. wynajmu, Echo Investment.

Vastint realizuje nowy projekt miastotwórczy w Gdyni. - Przymierzamy się również do inwestycji w Poznaniu, na terenie Starej Rzeźni – dodaje Marek Ulanecki, Leasing Manager, Vastint Poland. - W obu przypadkach będą to bardzo spektakularne przedsięwzięcia, które odmienią centrum miast.

Cavatina przygotowuje miastotwórczy projekt w gdańskim Młodym Mieście oraz wielofunkcyjny w Katowicach. - W każdym przypadku połączymy wiele funkcji i odmienimy zaniedbane fragmenty miast - wylicza Klaudiusz Pomykała, regionalny dyrektor komercjalizacji, Cavatina Holding SA. - Sięgamy jeszcze głębiej. Inwestujemy również w Bielsku-Białej, ponieważ widzimy potencjał dla nowych projektów w mieście.

Ważna jest skala

Firma Vastint, szukając lokalizacji pod nową inwestycję, bierze pod uwagę wielkość rynku biurowego w danej lokalizacji oraz liczbę i jakość najemców. - Dzięki temu możemy liczyć na udany proces komercjalizacji - wyjaśnia Marek Ulanecki.

Dodaje, że każda decyzja poprzedzona jest długim i dogłębnym okresem analizy potencjału miasta i lokalizacji – taka sytuacja miała miejsce przed wejściem do Poznania, Wrocławia czy Gdańska. - Zachęceni sukcesami, chcemy dalej na tych rynkach pozostać i rozpatrujemy kolejne kierunki. Finalizujemy również rozmowy na temat inwestycji w nowym mieście, które ma ugruntowaną pozycję wśród regionalnych rynków biurowych – zapowiada Marek Ulanecki.

Aby lokować talenty i inwestycje w mniejszych miastach, potrzeba jest spójna strategia różnych miast. W wielu z nich wyzwaniem jest przygotowanie nieruchomości pod inwestycje biurowe i odpowiednia promocja ośrodka miejskiego. Na działania wspierające rozwój biznesu zdecydowały się m.in. Kielce.

A co z miastami mniejszymi niż Łódź, Katowice czy Poznań? - Jest zainteresowanie, ale rynek musi być płynny – przyznaje Karol Klin. - Globalworth jest długoterminowym inwestorem, który wybiera rynek dojrzały, nasycony i z możliwością rekomercjalizacji obiektu. Wskazuje jednak miasta, które maja potencjał. - Lublin, Bydgoszcz, Rzeszów, Białystok – to miejsca, gdzie są najemcy, są biura, ale nie ma jeszcze rynku inwestycyjnego. Musimy dać sobie kilka lat, by nowe destynacje biurowe trafiły na celownik międzynarodowego kapitału.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 810
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: yogi123 » 11 paź 2018, 11:49

https://www.urbanity.pl/podkarpackie/rz ... res,w16850
Mobica wynajmuje biuro w rzeszowskim SkyRes
Budynek biurowy SkyRes Warszawska w Rzeszowie zyskała najemcę, który jest międzynarodową firmą świadczącą innowacyjne usługi związane z oprogramowaniem, transformacją cyfrową i szytymi na miarę rozwiązaniami z zakresu inżynierii oprogramowania.


Firma Mobica wynajęła ponad 1100 mkw. powierzchni biurowej w nowoczesnym biurowcu SkyRes Warszawska w Rzeszowie. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Savills.

Mobica posiada swoje oddziały w Europie i Stanach Zjednoczonych, a jej centrala mieści się w Wilmslow w Wielkiej Brytanii. W Polsce firma obecna jest również w Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu i Lublinie oraz w Warszawie, gdzie ma główną siedzibę.

SkyRes Warszawska oferuje biura klasy A o łącznej powierzchni całkowitej na poziomie 25 650 mkw. Powierzchnia typowego piętra wynosi ponad 1 620 mkw. Biurowiec może pochwalić się certyfikatem LEED na poziomie Gold. Deweloperem SkyRes jest spółka DevelopRes.
yogi123
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 125
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: bogdanoo » 11 paź 2018, 13:43

http://www.propertynews.pl/biura/biurow ... 67777.html

W takim przypadku wielkość powierzchni biurowej w Rzeszowie wzrośnie do 125 000m2
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 810
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: bogdanoo » 22 sty 2019, 17:48

https://www.pb.pl/lublin-przyciagnal-du ... n=socialfb
Capgemini, francuska spółka konsultingowa, otwiera kolejny oddział w Polsce - w Lublinie. Do końca roku chce tam zbudować 100-osobowy zespół.

Do oddziałów Capgemini (spółka zajmuje się konsultingiem, technologiami IT i outsourcingiem) w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu dołączy kolejny – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Wybór padł na stolicę wschodniego województwa. – Wybór Lublina to dla Capgemini naturalna ścieżka rozwoju na rynku polskim. Wśród decydujących czynników znalazła się przede wszystkim specjalizacja miasta w branży IT, wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry oraz osób z odpowiednimi umiejętnościami językowymi czy też dobrze wypracowany ekosystem powiązań firm z ich otoczeniem biznesowym i akademickim...
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 810
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość