Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: Pieczarkowy » 10 paź 2017, 15:52

Wow (zdjęcia z innych perspektyw).

Obrazek

Obrazek

Około 150 tysięcy złotych kosztował Park Aktywności, który wybudowano na rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto. W Parku znalazły się m.in. siłownie plenerowe i żagle przeciwsłoneczne.

Park Aktywności znajduje się przy ul. Popiełuszki, w miejscu, gdzie wcześniej istniał żłobek. Budynek był w złym stanie, więc został wyburzony.

– Później trwały dyskusje, co stworzyć w tym miejscu, ale przeważały głosy mieszkańców, by powstał park, w którym ludzie starsi mogliby spacerować, odpocząć na ławce, a którego część mogłaby służyć dzieciom i młodzieży – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Inwestycja kosztowała ok. 150 tys. zł. W jej zakres weszła budowa nowych alejek, powstało 13 urządzeń siłowych (siłowni plenerowych), zamontowano żagle przeciwsłoneczne (urządzenia dające cień), ławki, kosze na śmieci. Wykonano nasadzenia 420 roślin, powstał trawnik.

Park zajmuje powierzchnię ok. 2000 m kw. 6 października zostały podpisane końcowe odbiory techniczne.

Oficjalne otwarcie Parku Aktywności nastąpi w piątek 13 października o godzinie 16:00. Pół godziny później w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Podwisłocze 14 odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca z mieszkańcami osiedli Nowe Miasto, Mieszka I i Paderewskiego. Tematem będą bieżące sprawy osiedla i projekt przyszłorocznego budżetu Rzeszowa.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl


http://rzeszow-news.pl/trenuj-wypoczywa ... i-zdjecia/

Jak widać, da się coś zrobić w naszym mieście na plus. Coś innego niż kolejne bloki.
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 27 lut 2015, 17:25

Re: Przestrzeń publiczna - place, tereny zielone, mała arch.

Postautor: riko » 12 paź 2017, 14:04

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... arcie.html
RZESZÓW. Projekt został zrealizowany w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Docelowo park ma być miejscem, w którym wypoczywać będą osoby starsze.

Lokalizacja parku nie jest przypadkowa, nieopodal nowego parku znajduje się Spółdzielczy Dom Seniora wraz ze Środowiskowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Klubem Seniora „Grono”.
Wykonawcą prac była Spółdzielnia Usługowo - Wytwórcza "ROL-POL". Odbiór techniczny obiektu odbył się 6 października. Koszty inwestycji nie przekroczyły 150 tyś. złotych, w tym ponad 37 tyś. zł. przeznaczono na zakup i montaż urządzeń.

W parku znajduje się 14 urządzeń do ćwiczeń, m.in. krzesełko równowagi, rower wolnostojący, orbitek wolnostojący, koordynator ruchu oraz koło tai chi pojedyncze. Dodatkowo dla osób niedoświadczonych przygotowano tablice z poprawną kolejnością wykonywania ćwiczeń.

Park Aktywności dla seniorów oficjalnie zostanie otwarty 13 października o godz. 16.00. W uroczystym otwarciu nowego parku weźmie udział prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej Nr 11 spotyka się z mieszkańcami osiedli Mieszko I, Nowe Miasto i Paderewskiego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 3857
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW Staromieście

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość