Rzeszów - statystyki

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: PzD91 » 05 sty 2017, 16:05

^^ Nie czytasz ze zrozumieniem. Ja porównałem dochody a nie wydatki. Zresztą Rzeszów bardziej % się zadłuża w tym roku niż Lbl.
PzD91

Na forum od: 16 lut 2015, 21:04

Postautor: PzD91 » 15 sty 2017, 13:56

Przeprowadzone pod koniec 2016 r. roku badanie Antal "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" pochyla się m.in. nad aspektem relokacji zawodowej.

Z badania wynika, że specjaliści i menedżerowie są coraz bardziej otwarci na relokację zawodową. W porównaniu z poprzednim badaniem zmalała grupa osób zupełnie odrzucających możliwość relokacji (z 19 proc. do 14 proc.).

Pracownicy deklarują, że najbardziej atrakcyjne pod kątem ewentualnej relokacji duże polskie miasta to: Wrocław, Trójmiasto, Warszawa, Kraków i Poznań.

Najmniej: Rzeszów, Sosnowiec, Radom. Białystok, Częstochowa, Kielce, Bydgoszcz

http://www.portalsamorzadowy.pl/prac...row,88795.html

Dla specjalistów i menadzerów jesteśmy mniej atrakcyjnym miejscem do przeprowadzki niż nawet Sosnowiec, czy Radom. W ogóle jesteśmy najmniej atrakcyjnym miejscem ze wszystkich dużych miast... całą tę gadke o "stolicy innowacji" weryfikują dość brutalnie statystyki.

Obrazek
PzD91

Postautor: Arrival » 15 sty 2017, 16:17

Z tego co rozumiem atrakcyjność była tu oceniana na podstawie ankiet. Nie dziwię się takiemu wynikowi. My widzimy zmieniające się miasto i wszystkie pozytywne zmiany, ale w pozostałej części kraju dla ludzi Rzeszów=Bieszczady=Góry=Koniec świata. Wiele razy ktoś jadąc do mnie np. ze stolicy autentycznie pytał czy ma brać łańcuchy na koła. Do tego pokutujący od lat mit podziału na Polskę A i B. Gdzie osoba z mazowieckiego widzi ich stare, brzydkie wioski i mniejsze miasta, ma w głowie, że to "Polska A", więc po Rzeszowie spodziewa się jeszcze czegoś gorszego.
No i ostatni czynnik - położenie. Siłą rzeczy Rzeszów nigdy nie będzie tak atrakcyjny dla specjalistów jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków. A nawet jeśli byłby na podobnym poziomie, to po co ktoś ma się relokować na "koniec świata" jeśli w każdej części kraju ma taki sam ośrodek tylko bliżej :).
Arrival

Na forum od: 16 lis 2014, 12:59

Postautor: WoJa » 16 sty 2017, 11:33

O atrakcyjności decydują zarobki i prestiż firmy. Miasto samo w sobie jest w porządku. Zarobkom w Rzeszowie daleko do większych miast, a dużych znanych firm jak na lekarstwo. A nasi włodarze lekką ręką olewają Lufthansę.

WoJa
WoJa

Na forum od: 01 gru 2016, 11:05

Postautor: letowniak » 19 sty 2017, 0:03

pisul pisze:Porównywanie miast w oparciu o budżet i to ile wydają i na ile się zadłużają trochę bez sensu. Bo na upartego można i 3 mosty zbudować w jeden rok i zadłużyć miasto jak w Lublinie.

Jak na razie Rzeszów zadłużony na 744 miliony złotych a Lublin aż na 1 mld 278 milionów złotych.

źródło: http://dluglublina.pl/

Marne to porównanie pisul, poziom zadłużenie wtedy jest widoczny dy porównasz go do osiąganych dochodów danej jednostki.
Dwa te miasta jadą na jednym wozie w jedynych dziedzinach jedno jest lepsze w innych drugie. Niewątpliwie Lublin pozycje od wielu lat miał lepszą a Rzeszów dopiero w ostatnim 10-15leciu zaczął nabierać na znaczeniu gospodarczo.
Miasta napędzają duże inwestycje z czego głównie chodzi tu o firmy lokujące swój biznes na danym terenie. Myślę że z Rzeszowa jak i Podkarpacia zdecydowanie można więcej wycisnąć, trzeba parę starych pryków na stołkach powymieniac, bo się zwyczajnie nie nadają do niczego przykład Lufthansa o tym dobitnie świadczy
Przewodnicząca Komisji Estetyki Urszula Kukulska - Takie wyeksponowane obiekty fajnie wyglądają. Wyjaśnia, że komisja złożona z urzędników i pracownika szkoły miała do wyboru kilka wersji elewacji. Wybrała żółto-pomarańczową!
letowniak

Na forum od: 21 lip 2014, 0:55

Postautor: Glover » 26 sty 2017, 0:04

W Lublinie szybciej przybywała osiedli i są o dwie klasy ładniejsze niż te u nas. Ja wręcz nie mogę patrzeć na te nasze "bloki" z dachami czterospadowymi pokrytymi blachodachówką. Ponadto zdecydowanie odrabiają teraz zapóźnienia w remontowaniu głównych ulic, za 2-3 lata będzie się lepiej jeździło niż po Rzeszowie bo Lublin jest przestronniejszy i ruch nie skupia się na "czterech" ulicach jak u nas. Dodatkowo po remontach ulic i równocześnie trakcji trolejbusowej, nie wygląda to już tak obskurnie jak kiedyś a i spalin mniej mają dzięki temu. Biurowców też jakby więcej i ciągle budują się nowe. Tak jak jeszcze jakieś 5-7 lat temu wyglądało wszystko gorzej niż u nas tak teraz to się odwraca. W tym tygodniu byłem dwa razy w Lublinie więc to są świeże spostrzeżenia a regularnie jestem tam 2-3 razy w miesiącu. Mimo wszystko nie przeprowadziłbym się tam ;)
Glover

Na forum od: 24 lis 2014, 12:03

Postautor: PzD91 » 26 sty 2017, 21:20

W poprzednim roku wybudowano rekordową ilość 2902 mieszkań w Rzeszowie, czyli o ponad 500 więcej niż rok temu, który też był rekordowy. Zrobiłem zestawienie Top 20 miast/powiatów, gdzie wybudowano najwięcej mieszkań.

Obrazek

Źródło: BDl. Opracowanie własne.
PzD91

Postautor: maks » 17 lut 2017, 16:39

Nasz region staje się coraz popularniejszy, jednak wciąż zbyt mało przyciągający obcokrajowców.

http://supernowosci24.pl/podkarpacie-at ... -turystow/
maks

Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Poprzednia

Wróć do Newsy