RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: riko » 01 sty 2017, 17:25

http://rzeszow-news.pl/przygotowania-rz ... iego-2018/
Przygotowania do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.


Pula pieniędzy co najmniej taka sama, jak rok wcześniej, zasady głosowania identyczne. Została powołana komisja, która będzie nadzorowała piątą edycję Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na szefa komisji ds. RBO Rada Miasta Rzeszowa po raz kolejny wybrała Wiesława Buża, szefa klubu Rozwój Rzeszowa.

– Komisja powinna pracować w takim samym składzie, jak do tej pory. Doświadczenie radnych, którzy już wielokrotnie pracowali przy RBO spowoduje, że przebieg kolejnej edycji programu odbędzie się bez zbędnych komplikacji – uważa radny Konrad Fijołek z Rozwój Rzeszowa,

Komisja ds. RBO na 2018 r. została powołana podczas piątkowej sesji Rady Miasta. Nie obyło się bez tarć. Marcin Fijołek, szef opozycyjnego klubu PiS, proponował „odświeżenie” składu komisji i na jej szefa proponował kandydaturę swojego partyjnego kolegi – Grzegorza Koryla. Nic z tego nie wyszło. Kandydatura Koryla zyskała poparcie 8 radnych, na Buża głosowało 15.

– Cenię sobie Grzegorza Koryla. Jest on aktywny, rzeczowy i konkretny – mówił nam później Wiesław Buż, który uważa, że wniosek Marcina Fijołka miał podłoże polityczne, a Fijołek rzekomo do tej pory czuje „uraz” do Buża.

Dlaczego? Rok temu na wniosek Wiesław Buża Rada Miasta Rzeszowa wygasiła mandat radnego Marcina Fijołka, gdy pojawiły się wątpliwości co do zameldowania Fijołka. Ostatecznie Fijołek radnym pozostał.

– Praca w komisji ds. RBO nie jest łatwa, dlatego chwała jej członkom, że chce im się w niej działać. Czekają nas m.in. spotkania z radami osiedli czy zespołami, które będą zgłaszały projekty. Trzeba czasem wiele tłumaczyć, coś podpowiedzieć … – wylicza Buż.

W planach jest, by komisja ds. RBO po zakończeniu głosowania przynajmniej do końca roku budżetowego kontrolowała prace związane z realizacją zwycięskich zadań. -Dziękuję też radnym, że przysporzyli mi więcej pracy – dodaje z uśmiechem Wiesław Buż.

Komisję ds. RBO tworzyć będą: Sławomir Gołąb (Rozwój Rzeszowa), Mirosław Kwaśniak (Rozwój Rzeszowa), Jolanta Kaźmierczak (PO), Grzegorz Koryl (PiS) oraz Waldemar Kotula (PiS).

W skład komisji wejdą też przedstawiciele miejskich jednostek organizacyjnych takich jak: Miejski Zarząd Dróg, Zarząd Zieleni Miejskiej, Wydziału Inwestycji, Architektury, Administracji czy Spraw Obywatelskich.

Pierwsze spotkanie komisji ma się odbyć jeszcze w pierwszej dekadzie stycznia. Mają zostać poruszone kwestie ustalenia harmonogramu prac. Komisja ma się również zastanowić, w jaki sposób będzie można promować ideę samego głosowania na zgłoszone projekty.

Pula RBO 2018 wyniesie co najmniej 7,65 mln zł, czyli tyle samo, jak w poprzedniej edycji. Projekty będą podzielone na trzy kategorie. W zadaniach inwestycyjnych do podziału będzie 4,5 mln zł, z czego jeden projekt nie będzie mógł przekroczyć 1,5 mln zł. W drugiej kategorii – zadania osiedlowe – będzie 2,5 mln zł (jeden projekt maksymalnie na 150 tys. zł). Trzecia kategoria to tzw. zadania miękkie (pula 500 tys. zł, maksymalna wartość zadania 100 tys. zł).

Wiesław Buż chciałby, aby taka sama pula przypadała na każdą z ewentualnych nowych kategorii. – Chcemy zwiększyć przede wszystkim możliwości grup społecznych – tłumaczy.

W RBO 2017 po raz pierwszy kwotą 150 tys. zł premiowano to osiedle, które procentowo najbardziej zaangażuje. Ta zasada będzie obowiązywała także podczas nowej edycji RBO.

Podczas dyskusji nad regulaminem RBO 2018 zostanie również poruszona kwestia związana z tym, czy do RBO będą mogą przystępować szkoły. Niektórzy uważają się, że tak wysokie wyniki w głosowaniu na projekty zgłaszane przez jednostki oświatowe to efekt manipulacji dziećmi, które w zamian za wysoką ocenę z zachowania, proszą rodziców, aby ci karty wypełnili zgodnie z wolą nauczycieli.

Kolejną kwestią, którą w styczniu zamierza omówić komisja będzie wspomniany bonus w wysokości 150 tys. zł. dla osiedla, które procentowo najbardziej zaangażuje mieszkańców w głosowaniu.

Podczas RBO 2017 najlepsze okazało się Śródmieście Południe. Tam było uprawnionych do głosowania (osoby, które ukończyły 16. rok życia) 2 991 mieszkańców, a głosów oddano 5 321, co dało aktywność na poziomie 178 procent.

Problem jednak polegał na tym, że dodatkowe pieniądze na realizacje swojego zadania znów otrzymała szkoła – I LO w Rzeszowie na modernizację patio szkolnego „Kawiarenka Społeczna”.

Gdy ogłaszano wyniki głosowania Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, wspomniał również o projektach związanych z nową infrastrukturą sportowo-rekreacyjną.

– W ostatnim czasie powstało dużo siłowni plenerowych, bo mieszkańcom wydaje się, że będą z nich korzystać. Często jednak brakuje na to czasu i obiekty stoją puste. Nie możemy sobie na to pozwolić, dlatego za jakiś czas skontrolujemy, czy faktycznie tego typu infrastruktura jest potrzebna – zapowiadał w czerwcu Andrzej Dec.

W RBO 2017 najwięcej głosów zdobył projekt dotyczący rozbudowy infrastruktury rekreacyjno-sportowej przy Gimnazjum nr 8. Do realizacji wybrano 34 zadania.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: riko » 02 mar 2017, 19:13

http://supernowosci24.pl/ponad-76-mln-z ... -rzeszowa/


RZESZÓW. Rusza Rzeszowski Budżet Obywatelski.

Rusza kolejna już edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku rzeszowianie będą mieli do rozdysponowania 7 mln 650 tys. zł. W regulaminie zmieni się kilka zapisów. Przede wszystkim preferowane będzie głosowanie przez Internet. Budżet Obywatelski.
Propozycje zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego będzie mogła zgłaszać grupa co najmniej 15 mieszkańców Rzeszowa, z których wszyscy muszą mieć ukończone 16 lat. W tegorocznej edycji zadań nie mogą już zgłaszać rady osiedli, chyba że zbiorą 15 podpisów, tak jak każdy inny wnioskodawca. Składanie propozycji zadań w trzech kategoriach będzie możliwe od 16 marca do 14 kwietnia br.
- W ramach RBO nie mogą być zgłaszane projekty, które dotyczą budynków i szkół na cele oświatowe, dotyczą budynków i lokali w obrębie miasta, w których prowadzona jest działalność komercyjna oraz takich, które dotyczą opracowywania dokumentacji – mówi Wiesław Buż, przewodniczący doraźnej komisji ds. RBO.
Zgłaszane zadania muszą być możliwe do realizacji w ciągu roku. Radny Waldemar Kotula podczas ostatniej sesji zwracał uwagę, żeby wydłużyć czas realizacji zgłoszonych zadań do dwóch lat, co umożliwi realizację większej ilości propozycji mieszkańców. Jednak ten zapis nie znalazł poparcia większości radnych.
Formularze dostępne będą na stronie www.rzeszow.pl, w punktach Urzędu Miasta i Obsługi Mieszkańców. Wypełnione formularze należy zanieść do jednej z siedzib Urzędu Miasta, wysłać na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów lub przesłać na adres rbo@erzeszow.pl. Weryfikacja potrwa do 12 maja br. Lista zadań przyjętych do głosowania i wzory kart do głosowania zostaną opublikowana najpóźniej do 17 maja br. Później zacznie się głosowanie, które potrwa od 19 maja do 12 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi do 4 lipca.

Blanka Szlachcińska
Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: maks » 09 mar 2017, 20:42

riko pisze:http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzeszow/projekty-rowerowe-nowe-boiska-remont-stadionu-kladka-wifi-na-bulwarach-park-rekreacji-dla-seniorow-zobacz-co-ma-szanse-na-realizacje.html

29. Edukacyjny owocowy sad miejski.ale nie ten o którym piszą? :)

http://rzeszow-news.pl/pierwszy-rzeszow ... iej-gorze/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: Frodo907 » 09 mar 2017, 22:57

Sprecyzuj co miałeś na myśli.
Ten projekt co w artykule to ten sam co z RBO. Jestem jego współautorem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 739
Na forum od: 08 lip 2015, 18:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: Frodo907 » 03 kwie 2017, 13:22

Propozycje do nowej edycji RBO, pod warunkiem że wojewoda na utrąci całego RBO.
Tekst z Nowin http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/zamieszanie-w-rzeszowie-dzieci-tez-zaglosuja-na-budzet-obywatelski,11945938/
oraz Rzeszow-News
http://rzeszow-news.pl/rbo-2018-pomysly-innowacyjny-rzeszow-rowerzystow/

1.
Zamieszanie w Rzeszowie. Dzieci też zagłosują na budżet obywatelski?
Bartosz Gubernat
3 kwietnia 2017 Aktualizacja: 3 kwietnia 2017 07:18
Zamieszanie w Rzeszowie. Dzieci też zagłosują na budżet obywatelski?

Miejscy radni umożliwili kształtowanie przyszłorocznego budżetu obywatelskiego wszystkim rzeszowianom, którzy ukończyli 16 lat. Ograniczenie kwestionuje wojewoda.

Regulamin przyszłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego radni uchwalili w lutym. Ustalili w nim zasady podziału pieniędzy, zgłaszania projektów i oddawania na nie głosów. Przyjęli także harmonogram prac, zgodnie z którym aktualnie mieszkańcy miasta zgłaszają propozycje zadań i inwestycji. Mają na to czas do 14 kwietnia, a żeby wniosek był ważny, musi go poprzeć grupa minimum 15 osób, które ukończyły 16 lat. Chociaż taki sam wiek obowiązywał przez trzy poprzednie edycje RBO, tym razem służby wojewody zakwestionowały zapisy regulaminu.

- Uwagi służb pani wojewody dotyczą tych zapisów naszej uchwały, które mówią o ograniczeniu wieku głosujących i zgłaszających projekty. Kompletnie tego nie rozumiem. W pierwszej edycji można było głosować od 18 roku życia, w kolejnych na wniosek m.in. młodzieżowej rady miasta próg obniżyliśmy o dwa lata. I wówczas nikomu to nie przeszkadzało. Teraz zmieniła się władza i jak widać, spojrzenie na nasz regulamin – denerwuje się Wiesław Buż, radny Rozwoju Rzeszowa, który szefuje komisji czuwającej nad kształtowaniem RBO.

Dodaje, że służby wojewody powołują się na konstytucję RP oraz ustawę o samorządzie. Ich zdaniem nie pozwalają one na wprowadzanie ograniczeń wiekowych dla osób biorących udział w tego typu konsultacjach. Zwraca uwagę, że w tej samej ustawie jest zapis, który mówi, że to rada gminy stanowi, w jakiej formie konsultacje można prowadzić.

- Sytuacja jest kuriozalna. Owszem, w kilku polskich miastach upoważniono do głosowania wszystkich mieszkańców i wówczas nikt uchwał nie kwestionuje. Tylko czy chodzi o to, aby głosy za swoje dzieci oddawali rodzice? Bo przecież to logiczne, że trzymiesięczny noworodek nie zrobi tego świadomie, a przecież będzie miał do tego prawo – wskazuje radny Buż.

Postępowanie wyjaśniające u wojewody trwa i powinno się zakończyć w tym tygodniu. Radni z komisji ds. RBO zapowiadają, że jeśli rozstrzygnięcie będzie dla miasta niekorzystne, skierują sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Na razie zgłaszania projektów nie zawieszają.

- Pracujemy zgodnie z harmonogramem i chcemy, aby głosowanie rozpoczęło się tak jak założyliśmy, 12 maja. Trudno jednak przewidzieć, co się dalej wydarzy – mówi radny Buż. Nie wyklucza, że w skrajnym wypadku prace nad RBO trzeba będzie całkowicie zawiesić, do czasu wyjaśnienia sprawy. Możliwe jest zarówno przeniesienie głosowania na jesień, jak i całkowite zawieszenie RBO. To oznaczałoby, że w przyszłym roku projekty z puli przeznaczonej na ten cel nie byłyby realizowane.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody potwierdza, że w urzędzie toczy się postępowanie zmierzające do unieważnienia wszystkich paragrafów miejskiej uchwały, które mówią o ograniczeniu wieku do 16 lat.

- Niedopuszczalnym jest ograniczenie prawa mieszkańców gminy do wzięcia udziału w konsultacjach w oparciu o cenzus wieku - czytamy w otrzymanym od niej piśmie. Rozstrzygnięcie w tej sprawie ma zapaść do 7 kwietnia.


Jeśli dobrze kojarzę ustawy to obywatele w Polsce zdobywają pełnie praw obywatelskich w wieku lat 18, natomiast od 16 roku życia nabywa częściowe, jak choćby przynależność do stowarzyszeń. Czyżby PiS szukał kolejnego problemu tam gdzie go nie ma?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 739
Na forum od: 08 lip 2015, 18:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: riko » 03 lip 2017, 17:54

http://supernowosci24.pl/znamy-liste-za ... watelskim/


RZESZÓW. Odrzucone zostały 22 propozycje, głównie ze względu na brak możliwości zrealizowania w ciągu roku.

W weekend miasto opublikowało listę zadań zakwalifikowanych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Mieszkańcy najczęściej chcą budowy placów zabaw, boisk, terenów rekreacyjnych, ale również miejsc postojowych. Lato ma być czasem promowania propozycji inwestycji przez inicjatorów. Głosowanie zacznie się 18 września i potrwa do 6 października.
W kategorii I, czyli zadań ogólnomiejskich, można głosować na jedną z 19 propozycji. Wśród nich są m.in.: budowa miejsc postojowych i wiat dla rowerów, stacja pomiaru rowerzystów, modernizacja obiektu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Matuszczaka, budowa miejsc postojowych przy przychodniach przy ul. Lubelskiej, wyposażenie centrum miasta w multimedialne tablice informacyjne, interaktywne mapy turystyczne i ogólnodostępne wi-fi w Rynku, zakup sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej, remont nawierzchni dróg na os. Nowe Miasto, wykonanie oświetlenia ścieżki od „Mostu tęczowego” do mostu Zamkowego.
W kategorii II – zadań osiedlowych – do głosowania zakwalifikowały się 34 zadania. Przede wszystkim mieszkańcy wskazują konieczność naprawy nawierzchni dróg i chodników, modernizację infrastruktury sportowej, budowę miejsc rekreacyjnych i rozbudowę placów zabaw, budowę nowych miejsc postojowych. W tej kategorii każdy głosujący również może wybrać tylko jedno zadanie.
W kategorii III – zadań kulturalno-sportowych – znalazły się 34 propozycje, w tym m.in.: Rzeszowski Rajd Rowerowy, 4 czerwca-– Rzeszowski Dzień Wolności, organizacja osiedlowych obchodów Dnia Dziecka na os. Piastów, program zajęć dla dzieci „piłka nożna zamiast komputera”, cykl imprez promujących czytelnictwo, cyfrowe szkolenia dla osób starszych, zajęcia z kodowania i programowania dla uczniów rzeszowskich podstawówek i szereg innych imprez kulturalnych.
Do rozdysponowania przez mieszkańców jest 7 mln 650 tys. zł. O wygranej zdecyduje liczba zdobytych głosów. Te będzie można oddawać tradycyjnie w punktach Urzędu Miasta oraz przez Internet (http://bip.erzeszow.pl/budzetobywatelski), co jest rozwiązaniem prostszym i znacznie ułatwi liczenie głosów. Głosować w formie elektronicznej mogą mieszkańcy posiadający zameldowanie na terenie miasta Rzeszowa. Mieszkańcy Rzeszowa nieposiadający zameldowania na terenie miasta mogą głosować wyłącznie w formie papierowej.
Wszystkie propozycje zadań i szczegóły dostępne są na stronie www.rzeszow.pl w zakładce Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2018 rok.

Blanka Szlachcińskariko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: pisul » 03 lip 2017, 19:02

Gdy projekt "wykonanie oświetlenia ścieżki od „Mostu tęczowego” do mostu Zamkowego" nie zostanie wybrany miasto powinno tą inwestycję wykonać jak najszybciej samo. Dużo ludzi, centrum i trochę wstyd że ciemno.
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 3253
Na forum od: 27 cze 2014, 20:40

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: swiety » 04 lip 2017, 5:24

^^ Ciemno jest tez na drugim brzegu Wisłoka, przy ścieżce po wschodniej stronie rzeki - od mostu zamkowego do mostu lwowskiego nie ma ani jednej latarni ...
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1557
Na forum od: 22 cze 2014, 18:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: jasiop » 04 lip 2017, 6:57

swiety pisze:^^ Ciemno jest tez na drugim brzegu Wisłoka, przy ścieżce po wschodniej stronie rzeki - od mostu zamkowego do mostu lwowskiego nie ma ani jednej latarni ...

Na całym tamtym brzegu tak samo ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 509
Na forum od: 18 lis 2014, 21:48

Re: RBO - Rzeszowski Budżet Obywatelski

Postautor: riko » 08 lip 2017, 11:19

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... sowac.html


RZESZÓW. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia będą mieli możliwość oddawania swoich głosów na wybrane projekty ujęte w trzech kategoriach od 18 września do 6 października.

Do następnego etapu zakwalifikowało się ponad 20 różnorodnych projektów, jakie mogą zostać zrealizowane, o ile otrzymają wystarczającą liczbę głosów rzeszowian. Głosowanie przeprowadzone będzie w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej http://bip.erzeszow.pl/budzetobywatelski oraz w formie papierowej – za pośrednictwem karty do głosowania, możliwej do pobrania z BIP-u, bądź w punkcie do głosowania. Wypełniony formularz głosujący wrzuca osobiście do urny w punkcie do głosowania. Wcześniej sprawdzona zostaje jego tożsamość i uprawnienia do głosowania, czego dokonuje pracownik Urzędu Miasta Rzeszowa na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Lista punktów do głosowania w sprawie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.:

- Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, w godzinach pracy Urzędu;
- Biuro Rady Miasta Rzeszowa, al. Pod Kasztanami 8, w godzinach pracy Urzędu;
- Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii Handlowej NOWY ŚWIAT, ul. Krakowska 20, w godzinach otwarcia;
- Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Kulturalno – Handlowym MILLENIUM HALL, ul. Kopisto 1, w godzinach otwarcia;
- Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Handlowym PLAZA, al. Rejtana 65, w godzinach otwarcia;
- Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w GALERII RZESZÓW, al. Piłsudskiego 44, w godzinach otwarcia;
- Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa w Hipermarkecie b1, al. Witosa 21, w godzinach otwarcia;
- W siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury oraz w jego filiach. W przypadku Osiedla, na terenie którego nie ma filii RDK, punkt do głosowania ustala się w siedzibie Rady Osiedla.W tych punktach głosowanie odbędzie się w dniach: 2, 3, 4 października 2017 r., w godzinach od 15:00 do 20:00.

Głosować w formie elektronicznej mogą mieszkańcy posiadający zameldowanie na terenie miasta Rzeszowa. Ci, którzy nie są zameldowani w stolicy Podkarpacia mogą oddawać głosy tylko na papierze. Głosować można na jedno zadanie w każdej z trzech kategorii.

LISTA ZADAŃ PRZYJĘTYCH DO GŁOSOWANIA:

Kategoria I:

- Budowa kompleksu bezpiecznych miejsc postojowych i wiat na rowery przy: szkołach, urzędach, bibliotekach, miejscach publicznych, 360 000 zł,
- Stacja pomiaru rowerzystów, 150 000 zł,
- Remont i modernizacja terenu szkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie, 1 000 000 zł
- Budowa miejsc postojowych przy przychodniach zdrowia i ZOL ul. Lubelska - parking od str. ul. Generała Maczka i ul. Partyzantów, 200 000 zł
- Rzeszów w dłoni, 700 000 zł,
- Smart Bulwary – ścieżka biegowa, wi-fi, inteligentne wyposażenie wypoczynkowe, 600 000 zł,
- Poprawa estetyki miasta i rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej, 260 000 zł,
- Wykonanie oświetlenia wzdłuż trasy rowerowo-spacerowej na odcinku od „Tęczowego Mostu” do „Mostu Zamkowego”, 600 000 zł,

Kategoria II:

- Poprawa infrastruktury drogowej na Osiedlu Pobitno, 180 000 zł,
- Modernizacja i poprawa infrastruktury sportowej na placu zabaw przy ul. Mazowieckiej w Rzeszowie, 180 000 zł,
- Remont i modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym Nr 13 w Rzeszowie przy ul. Piastów 2, 180 000 zł,
- Rozbudowa placu zabaw oraz siłowni przy ul. Budziwojskiej na Osiedlu Budziwój, 100 000 zł,
- Mini ścieżka zdrowia ze zjeżdżalnią talerzykową typu tyrolskiego na Osiedlu Przybyszówka, 148 000 zł,
- Rozbiórka budynku przy ul. Świadka 7A, (dawny Komisariat Policji Nr 1) i w jego miejsce budowa wiaty rowerowej lub zespołu wiat dla mieszkańców tej części Rzeszowa, 150 000 zł
- Poprawa infrastruktury budynku i otoczenia Przedszkola Publicznego Nr 9 w Rzeszowie – Osiedle Nowe Miasto, 180 000 zł,
- Remont parkingu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 5 w Rzeszowie – Osiedle Nowe Miasto, 180 000 zł,
- Rozbudowa osiedlowej infrastruktury rekreacyjnej, 180 000 zł
- Zagospodarowanie terenu przy ZS Nr 5 na ulicy Beskidzkiej m.in. przez wybudowanie siłowni zewnętrznej, 60 000 zł,
- Budowa trybuny przy boisku sportowym na terenie Szkoły nr 14 na Staroniwie, 45 000 zł

Kategoria III:

- "Aktywny Senior" - cykl wyjazdów dla seniorów, 50 000 zł,
- Organizacja pozalekcyjnych, dobrowolnych i nieodpłatnych zajęć z języka angielskiego dla najmłodszych w szkołach i przedszkolach w Rzeszowie, 50 000.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość